X
Logo Projektoskop.pl
 
 
reklama:
 
 
 
 
 

Ogród w nowoczesnym stylu

ogród
Ogród utrzymany w nowoczesnym stylu to przede wszystkim proste i nieskomplikowane założenia o przejrzystej i geometrycznej kompozycji. Taki ogród powinien współgrać ze stylistyką i bryłą domu. Nowoczesne ogrody są idealnym rozwiązaniem dla osób miłujących w prostocie i elegancji.


Nowoczesne ogrody przydomowe to geometryczne układy kompozycyjne, które wzajemnie płynnie się przenikają tworząc harmonijną całość. Proste linie, kwadraty i prostokąty doskonale nadają się do mniejszych ogrodów. Z kolei okrągłe i łukowate formy ukryją wielokątny i nieforemny kształt przydomowej działki, nadając jej harmonijnego wyglądu. Istotne są także odpowiednie proporcje między poszczególnymi elementami ogrodowej kompozycji.
ogrody

Aranżacja ogrodu utrzymanego w nowoczesnym stylu pozwala na swobodne zestawianie materiałów. Bez problemu możemy eksperymentować z kamieniem, żwirem czy drewnem, ale sprawdzą się również rzadziej spotykane w przydomowych ogrodach szkło, plastik czy beton.
Wystawa Chelsea Flower

W tego typu ogrodzie bardzo ważne jest oświetlenie, które pozwoli wyeksponować najważniejsze elementy kompozycyjne. Dzięki wykorzystaniu barwnych świateł i zaskakujących rozwiązań oświetleniowych, po zmroku ogród może przybierać całkiem nowy charakter. Obecnie na rynku dostępny jest duży wybór nowoczesnego oświetlenia ogrodowego, od reflektorków i lamp posadzkowych, poprzez lamy na słupku aż po wyrafinowane w kształcie oświetlenie, które za dnia tworzy wyjątkowe dekoracje ogrodu.
oczko wodne

Roślinność w nowoczesnym ogrodzie dobierana jest tak, aby cała aranżacja prezentowała się pięknie od samego początku, nawet gdy rośliny są jeszcze niewielkich rozmiarów. Projekt ogrodu przydomowego przeważnie skupia w sobie roślinność niewymagającą stałej pielęgnacji, o ciekawej barwie liści bądź geometrycznie uformowanym pokroju. Najczęściej spotykane są rośliny iglaste, takie jak sosny, świerki, jałowce, a także zimozielone mahonie i bukszpany. Miłym dla oka akcentem będą różaneczniki, lawendy, czosnki olbrzymie a także drzewka liściaste szczepione na pniu. W nowoczesnym ogrodzie bardzo dobrze będą prezentować się trawy oraz bambusy, które dodadzą całej aranżacji lekkości.

meble tarasowe
W nowoczesnych ogrodach najczęściej można spotkać jasną monochromatyczną kolorystykę, którą można przełamać kontrastowym akcentem. Warto zdecydować się na elementy ogrodowej architektury utrzymane w intensywnej i odważnej kolorystyce, takiej jak fiolet, pomarańcz czy turkus.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Urządzamy ogród
2016-06-26 07:00:56
Tagi do artykułu: ogrody | rośliny | bukszpany | trawnik
 
Powiązane galerie:
Galeria Tarasy Tarasy      
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
zestaw wypoczynkowy

Ogród jako strefa relaksu

Coraz więcej ogrodów spełnia dziś funkcję wypoczynkową. Czasami nawet strefa rekreacji jest najważniejsza i wszystko inne, tj. roślinność czy dekor, jest jej podporządkowane.
meble ogrodowe

Garden party, czyli jak zrobić przyjęcie w ogrodzie

Przed nami ciepłe wiosenne weekendy. Jest to doskonały czas na spędzanie czasu z rodziną lub znajomymi na łonie natury. Jeżeli jednak nie mamy możliwości wyruszenia poza miasto, możemy urządzić popołudniowe lub wieczorne przyjęcie w ogrodzie. Takie garden party jest doskonałym sposobem na weekendowy relaks. Nie ma jednego przepisu na udane przyjęcie. Warto zadbać o parę ważnych drobiazgów, które mogą umilić pobyt w ogrodzie.
ogród zimowy

Ogrody pod szkłem

Cieplarnia, palmiarnia, szklarnia, oranżeria, pomarańczarnia, ogród zimowy - są to pomieszczenia skonstruowane przede wszystkim ze szkła, stworzone do uprawy roślin. Pierwsze oranżerie powstawały od XVII do XIX wieku przy pałacach, rezydencjach i parkach. Były to ogrzewane budowle, do których na czas zimy wstawiano rośliny w donicach, takie jak drzewa pomarańczowe, cytrynowe i granaty.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Podagrycznik pospolity

kwiaty
Podagrycznik pospolity (Aegopodium podagraria) jest to gatunek rośliny należący do rodziny selerowatych. Występuję w Europie i zachodniej Azji. Jest szkodnikiem nietypowym, zwanym także kozią stopą lub śnitką. Nietypowy, bo często lubiany, hodowany i pielęgnowany.

Zabezpieczanie roślin przed sezonem zimowym

okrycie roślin
Zbliżająca się zima to trudny czas dla żywej części Twojego ogrodu. Aby Twoje rośliny przetrwały ją łagodnie, możesz im w tym pomóc.
Pamiętaj o tym, że nawożąc rośliny stymulujesz ich rozwój. Stosuj tylko nawozy i ich dawki przeznaczone dla końca sezonu wegetacyjnego. Błędy przy nawożeniu jesiennym mogą spowodować, że Twoje rośliny nie przygotują się do nadchodzących mrozów. Ograniczaj podawanie wszelkich form azotu już w sierpniu.

Rok w ogrodzie - grudzień

rok w ogrodzie,krzew
W grudniu w naszym ogrodzie jest spokojnie i cicho, a my mamy chwilę aby już zaplanować wiosenne prace w ogrodzie. Jednak nie zapomnijmy o kontrolowaniu jak rośliny, zarówno te ogrodowe jak i domowe, radzą sobie tą mroźną, zimową porą.

Nawadnianie ogrodów

Sterownik nawadniania 4030 GARDENA Classic
Odpowiednie nawadnianie ogrodu jest niezbędne do właściwego rozwoju roślin w nim rosnących. To w jaki sposób będzie podlewany, powinno być ustalone już na etapie projektowania ogrodu. Wtedy bez problemu możemy założyć odpowiedni system nawadniający, który praktycznie nie będzie wymagał naszego zaangażowania, a dodatkowo będzie oszczędnie zużywał wodę.