X
 
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Mini 4 – projekt domu parterowego dla 4-osobowej rodziny

Domy parterowe to spełnienie marzeń wielu osób, ponieważ potrafią zaspokoić potrzeby mieszkaniowe nawet licznej rodziny. Często zapewniają funkcjonalny rozkład pomieszczeń z przestronnym salonem, w którym każde spotkanie rodzinne będzie niesamowitym przeżyciem. Taki właśnie jest projekt domu Mini 4. Sprawdźmy bliżej jego parametry i rozwiązania instalacyjne.Rozkład pomieszczeń w projekcie Mini 4Na ponad 100 metrach kwadratowych znajduje się salon otwarty na kuchnię, spiżarka, kotłownia, dwie mniejsze i jedna większa sypialnia, łazienka, toaleta oraz wiatrołap. Doskonale rozplanowane wnętrza zapewniają domownikom wygodne przemieszczanie się pomiędzy strefą dzienną i strefą relaksu. Rozkład pomieszczeń zaproponowany przez Pracownię Projektową Archipelag spełni oczekiwania zarówno dwu-, jak i pięcioosobowej rodziny.


Projekt Mini3


Technologia, konstrukcja i rozwiązania instalacyjneProjekt Mini 4 obejmuje murowane, dwuwarstwowe ściany zewnętrzne ocieplane styropianem Termo Organika o grubości 20 cm. Ściany wewnętrzne zarówno nośne, jak i działowe murowane będą wykonane z betonu komórkowego. Zachwycający czterospadowy dach powstanie dzięki drewnianej konstrukcji. Pracownia Archipelag proponuje użycie dachówki ceramicznej firmy Röben.
Projekt Mini1


W projekcie został uwzględniony kocioł gazowy kondensacyjny, który zapewni komfort cieplny mieszkańcom. Zastosowanie wentylacji grawitacyjnej pomoże w zwiększeniu efektywności cieplnej i obniżeniu kosztów eksploatacyjnych.


Projekt Mini2


Adaptacja projektu


Indywidualna adaptacja projektu obejmuje możliwość podpiwniczenia budynku lub zmianę nachylenia kąta dachu do 30 stopni. Możliwa jest również adaptacja poddasza na strych. Rodziny wielopokoleniowe mogą skorzystać z opcji zabliźniaczenia projektu lub wykonania domu dwulokalowego.

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Budowa Domu
2017-10-19 14:17:20
 
Powiązane galerie:
Galeria Zdjęcia z realizacji projektów domów Zdjęcia z realizacji projektów domów      
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
Velux

Co można samodzielnie naprawić w oknie dachowym?

Dbając o okna dachowe na co dzień, konserwując je zgodnie z zaleceniami producenta, raczej nie będziemy mieli kłopotów z ich sprawnym funkcjonowaniem ani z ewentualnymi uszkodzeniami. Gdyby jednak rama lub skrzydło okna zostały zarysowane, nastąpiło zużycie powłoki lakieru czy uszkodzenie uszczelki, to warto wiedzieć, że większość tego typu napraw w oknie dachowym można wykonać samodzielnie.
Projekt Oli3

Dom na wąską działkę? Poznaj projekt Oli II

Działka o niewielkiej szerokości nie oznacza, że trzeba od razu rezygnować z marzeń o przestronnym domu z ogrodem. W tej sytuacji warto zdecydować się na budynek z funkcjonalnie zaplanowaną przestrzenią. Rozwiązaniem problemu może się okazać projekt Oli II – zwarta bryła z komfortowym wnętrzem.
geodeta

Współpraca z geodetą – realizacja projektu domu

Kim jest geodeta i dlaczego współpraca z nim jest niezbędną częścią przygotowań do budowy domu? Sprawdź!
 
    Najlepsze projekty domów