X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Ramki cyfrowe

ramka cyfrowa
Ramka cyfrowa zdobyła olbrzymią popularność i na dobre zagościła w naszych domach jako element wystroju wnętrza oraz wygodny gadżet. Podczas odwiedzin znajomych i rodziny chcemy pochwalić się pamiątkami z wakacyjnych wojaży, uroczystości i ważnych wydarzeń. Każdorazowe włączanie komputera lub odtwarzacza w celu obejrzenia zdjęć burzy nastrój spotkania, a czasem wymaga przejścia do innego pomieszczenia.


Ramka cyfrowa to typ urządzenia, który ma bardzo szerokie możliwości wykorzystania – dzięki temu cieszy się mianem uniwersalnego prezentu. Wiele firm na rynku produkuje ramki elektroniczne dlatego wybór jest bardzo trudny. Niektóre z nich zostały wyposażone w mnóstwo dodatkowych funkcji. Przed zakupem warto zastanowić się na jakich opcjach urządzenia nam zależy.

Jaka ramka cyfrowa?

Ekran – duży, czy mały
ramka cyfrowaWielkość ekranu to jeden z pierwszych wyznaczników. Najmniejsze mają rozmiar breloczka (1,5 cala; ok 4 cm), a największe - małego telewizora (12 cali). Ramka na półkę powinna mieć średnio od 5,6 do 7 cali (18 cm).


Kolejnym wyznacznikiem zależnym od rozmiaru ramki będzie jakość wyświetlanego obrazu. Wyświetlacze OLED to gwarancja wysokiej jakości (żywych kolorów, wyraźnych kontrastów) i niezmiennie wysokiej ceny. Standardowe ramki cyfrowe wyposażone są w wyświetlacze typu LED.

Format obrazu
Klasyczna ramka multimedialna obsługuje format 4:3 (tradycyjną wielkość zdjęć cyfrowych). Producenci oferują także ramki wyświetlające obraz w proporcjach 16:9. Obecnie niemal każdy aparat cyfrowy ma możliwość wykonywania zdjęć w obu formatach.

Kontrast
Kontrast to współczynnik wyznaczający jakość obrazu – nasycenie i ostrość barw. Im większy, tym wyraźniejsza głębia koloru. Współczynnik kontrastu określa się od 150:1 do 500:1.

Rozdzielczość
ramka cyfrowaRóżnica pomiędzy rozdzielczością 480x234, a 800x600 w przypadku cyfrowej ramki do zdjęć jest niewielka – odwrotnie rzecz ma się do ceny. Ramkę o rozdzielczości 480x234 można kupić już za 170 zł, natomiast 800x600 od 500 zł wzwyż.
Rozdzielczość wiąże się nierozłącznie z rozmiarem wyświetlanego obrazu. Im większy obraz – tym większą rozdzielczość należy wybierać.

Jasność wyświetlacza
To stopień natężenia światła ramki. Mierzona jest w kandelach na metr kwadratowy. Najwyższy standard jasności to 350 cd/m2 – porównywalny do monitora komputera. Niektóre ramki mają opcję korekty ekspozycji, która pozwala na manualne rozjaśnienie lub przycienienie obrazu.

Rozszerzenia plików obsługiwanych przez cyfrową ramkę do zdjęć
Im więcej tym lepiej.

Wielkość pamięci: pamięć wewnętrzna i karta pamięci
Zależy wyłącznie od ilości zdjęć, które zamierzamy wyświetlać. Pamięć wewnętrzna ramek cyfrowych, zawiera się standardowo w przedziale od 128 MB do kilku GB.
Nie każda ramka obsługuje karty pamięci. Dzięki nim istnieje możliwość rozbudowy pamięci własnej. Im więcej typów kart obsługuje urządzenia, tym lepiej.

Ze względu na rodzaj zasilania, ramki dzielą się na zasilane sieciowo lub bezprzewodowe. Bezprzewodowe wciąż są rzadkością.

Droższe modele Cyfrowych ramek fotograficznych wyposażone są w całe mnóstwo dodatkowych funkcji, takich jak:
Bluetooth – dzięki niej bezprzewodowo przegramy zdjęcia z komputera
Wi-Fi – zapewnia połączenie z internetem
Odtwarzacz MP3 – pokaz slajdów możemy umilić ulubioną muzyką
Odtwarzacz filmów – pozwala odtworzyć filmy video nie tylko z aparatu
Wyjście HD/HDMI – wyjście USB możliwa podłączenie z pamięcią przenośną lub z telewizorem
Wymienne obudowy – to element dekoracyjny, dzięki któremu ramka doskonale wtopi się w wystrój wnętrza.
Budzik i kalendarz – dość nietypowe funkcje dla ramki na zdjęcia, ale mogą się przydać w sypialni lub w biurze.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Dekoracje
Autor: Agnieszka Bykowska
2016-08-05 02:40:34
Tagi do artykułu: ramki | dekoracje | wystrój wnętrz
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
mylo skyscraper style 2

Stylowa siódemka, czyli najpopularniejsze style w aranżacji wnętrz

Podobnie jak w świecie natury znajdziemy najprzeróżniejsze gatunki zwierząt i roślin, tak w świecie aranżacji istnieje wiele stylów, których różnorodność może być źródłem niekończących się zachwytów. Wśród najpopularniejszych rozwiązań warto wymienić siedem, które cieszą się ponadczasowym charakterem. Sprawdź, które pasują do Twojego wnętrza i zainspiruj się nimi, tworząc zachwycający wystrój.
MegaHomes1

Recykling poziom ekspert – czyli domy mieszkalne z kontenerów morskich

Adaptacja kontenerów morskich do budowy domów mieszkalnych, to z całą pewnością oryginalne i wciąż jeszcze nowatorskie rozwiązanie. Budownictwo modułowe zyskuje coraz więcej nowych zwolenników i śmielej wchodzi w kolejne obszary rynku. Do niedawna w Polsce budynki mieszkalne z kontenerów budziły skojarzenia z pomieszczeniami noclegowymi dla pracowników sezonowych lub budynkami typowo socjalnymi. Dziś pogląd ten ulega diametralnej zmianie. Domy kontenerowe okazują się być ciekawą alternatywą dla tradycyjnych form budownictwa.
Oto wnętrze rustykalne – odpowiedź na jedną z najgłębszych tęsknot człowieka: potrzebę poczucia bliskości z naturą. Ta tęsknota pachnie pieczonym chlebem, zaprasza by usiąść wygodnie i zwolnić nieco tempo. Nic dziwnego, że wnętrza inspirowane wiejską sielanką wciąż są modne i spotkać je można nie tylko w domach ukrytych w górskiej głuszy, ale również w centrach dużych miast.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Jak udekorować pokój dziecka?

dekoracje
Wybór dekoracji do pokoju dziecięcego jest ogromny i niejedną mamę przyprawia o zawrót głowy. Najlepiej wybrać takie ozdoby, które nie tylko będą cieszyć oko, ale także staną się niezwykłą pamiątką na długie lata.

Nowe kolekcje dodatków od Black Red White

dekoracje
Firma Black Red White – z myślą o klientach, którzy doceniają piękno dodatków – wzbogaciła ofertę artykułów wyposażenia wnętrz o linie „Gold”, „Silver”, „Rainbow”, „Natural” i „Black Red White”.

Drzewka i wieszaki nie tylko na zdjęcia

stojaki
Zdjęcia, notatki i informacje dla domowników zyskały nową oprawę. Ramki i tablice korkowe, nie są już jedynymi metodami ujarzmienia niezbędnych i sentymentalnych grafik.

Moda na pastelowy look

dekoracje
Masz ochotę na zmianę wystroju Twojego mieszkania? Dobrym sposobem na ożywienie wnętrza i nadanie mu romantycznego charakteru, jest zdecydowanie się na subtelną kolorystykę ścian i sięgnięcie po pastelowe dodatki. Z pewności odkryjesz ich pozytywne działanie oraz energię jaką wnoszą do pomieszczenia. Subtelna kolorystyka i nowoczesna forma przedmiotów sprawi, że wnętrze będzie miało wyjątkowy charakter.