X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 
 

Fototapety abstrakcja

Słowo abstrakcja, z języka łacińskiego, oznacza oderwanie. Owa forma plastyczna sięga aż do paleolitu. Jej znamiona można znaleźć także na starożytnych amuletach i w malunkach zdobiących prehistoryczne jaskinie.


Fototapeta do salonu makro muszli perłowej – Twoje FototapetySztuka abstrakcyjna zdecydowanie odstaje od przyjętych form wyrazu, nawiązujących wizualnie do otaczającego nas świata. Dzieła pozbawione są wszelkich cech ilustracyjności. Artysta operuje środkami wyrazu, takimi jak: kolor, kontrast i rytm, budując arcydzieło z kształtów, plam, brył, punktów, płaszczyzn oraz faktur.

Wyróżnikiem sztuki abstrakcyjnej od nieabstrakcyjnej jest brak rozpoznawalności rzeczy, które przedstawiają. Jednak bliżej nieokreślone „coś”, powoduje reakcje emocjonalne u odbiorców, bliskie reakcji na muzykę.Abstrakcjonizm (kierunek we współczesnych sztukach plastycznych) to forma sztuki, która może być trudna i niezrozumiała dla wszystkich. Mimo tego, dzieło tego gatunku, nie koniecznie wielkiego twórcy, jak: Wassily Kandinsky, czy Edward Munch, może być intrygującą dekoracją do nowoczesnego wnętrza.


Inspiracja z fototapetą – Twoje Fototapety


Abstrakcja fototapeta


W aranżacji minimalistyczne lub modernistycznej, doskonale sprawdzi się fototapeta abstrakcja.
Wybierając grafikę należy zwrócić uwagę na dopasowanie kolorystyczne, do istniejącej aranżacji wnętrza. W pomieszczeniach urządzonych oszczędnie, dobrze będą się prezentowały motywy kolorowe lub wzorzyste. Natomiast monochromatyczne dzieła uspokoją odbiór wystroju zróżnicowanego kolorystyczne.


Fototapeta z działu Abstrakcja – Twoje Fototapety
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Ścienne
2016-08-26 08:09:47
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
mylo skyscraper style 2

Stylowa siódemka, czyli najpopularniejsze style w aranżacji wnętrz

Podobnie jak w świecie natury znajdziemy najprzeróżniejsze gatunki zwierząt i roślin, tak w świecie aranżacji istnieje wiele stylów, których różnorodność może być źródłem niekończących się zachwytów. Wśród najpopularniejszych rozwiązań warto wymienić siedem, które cieszą się ponadczasowym charakterem. Sprawdź, które pasują do Twojego wnętrza i zainspiruj się nimi, tworząc zachwycający wystrój.
MegaHomes1

Recykling poziom ekspert – czyli domy mieszkalne z kontenerów morskich

Adaptacja kontenerów morskich do budowy domów mieszkalnych, to z całą pewnością oryginalne i wciąż jeszcze nowatorskie rozwiązanie. Budownictwo modułowe zyskuje coraz więcej nowych zwolenników i śmielej wchodzi w kolejne obszary rynku. Do niedawna w Polsce budynki mieszkalne z kontenerów budziły skojarzenia z pomieszczeniami noclegowymi dla pracowników sezonowych lub budynkami typowo socjalnymi. Dziś pogląd ten ulega diametralnej zmianie. Domy kontenerowe okazują się być ciekawą alternatywą dla tradycyjnych form budownictwa.
Oto wnętrze rustykalne – odpowiedź na jedną z najgłębszych tęsknot człowieka: potrzebę poczucia bliskości z naturą. Ta tęsknota pachnie pieczonym chlebem, zaprasza by usiąść wygodnie i zwolnić nieco tempo. Nic dziwnego, że wnętrza inspirowane wiejską sielanką wciąż są modne i spotkać je można nie tylko w domach ukrytych w górskiej głuszy, ale również w centrach dużych miast.
 
    Najlepsze projekty domów