Barwy natury z całego świata

Nowoczesne projekty architektoniczne lubią zaskakiwać ciekawą formą i stylowym wykończeniem. Inspiracją do tworzenia wyjątkowych aranżacji elewacji jest drewno. Z uwagi na swój naturalny charakter nadaje budynkom lekkości, przełamując surową stylistykę fasady. Deski elewacyjne EVERO firmy DLH Poland zniewalają egzotyczną kolorystyką i bardzo dobrymi parametrami technicznymi.

Nowoczesna elewacja z wykorzystaniem desek EVERO z Okoume

fot. Nowoczesna elewacja z wykorzystaniem desek EVERO z Okoume

Współczesną architekturę cechuje z jednej strony zachwyt postępem technologicznym, z drugiej uwielbienie do materiałów naturalnych. Próbą takiego łączenia natury z nowoczesnością jest zestawienie na elewacjach budynków różnych surowców, takich jak kamień, klinkier ze szkłem czy aluminium. W tego rodzaju kompozycjach coraz większą popularnością cieszy się drewno egzotyczne, charakteryzujące się bardzo dobrymi parametrami technicznymi, oryginalną barwą i rysunkiem. Szeroka gama odcieni, począwszy od jasnych takich jak Świerk Skandynawski i Modrzew Syberyjski przez delikatne odcienie pomarańczy – Tatajuba aż po głęboką czerwień Meranti i Okoume czy ciemno bursztynową termowaną Sosnę Syberyjską pozwala tworzyć żywe i nowoczesne kompozycje, które nadadzą nowego wyrazu aranżowanej przestrzeni. Wychodząc naprzeciw różnym architektonicznym wyzwaniom firma DLH Poland sukcesywnie poszerza i wprowadza do swojej kolekcji EVERO nowe egzotyczne gatunki drewna.

Wraz z architektami chcemy wpływać na kształt i formę współczesnego budownictwa, dlatego nasze produkty wytwarzane są z najszerszej gamy egzotyków. Oferowana przez nas kolekcja desek elewacyjnych linii EVERO, pozwala na tworzenie aranżacji, które w równym stopniu co kolorowe farby czy tynki, upiększają fasady naszych domów stosując jedynie naturalne, ekologiczne surowce – mówi Paweł Sędek, Product Manager DLH Poland.

Bogata oferta linii desek elewacyjnych EVERO pozwala wybierać pomiędzy różnymi gatunkami drewna, takimi jak brazylijska Tatajuba, północnoamerykański Cedr czerwony, azjatyckie Meranti, Syberyjski Modrzew, Świerk skandynawski, afrykańskie Okoume czy termowaną Sosnę syberyjską.

Szeroka oferta linii desek elewacyjnych EVERO

fot. Szeroka oferta linii desek elewacyjnych EVERO

Moc czerwieni
Pragnąc nadać elewacjom energetyzującego wyglądu można zastosować drewniane deski w kolorze głębokiej czerwieni. Intensywny szkarłat egzotycznego Meranti, kontrastowo zestawiony z subtelną beżową kolorystyką, będzie stanowił atrakcyjną każdego domu. Alternatywą dla Meranti jest północnoamerykański czerwony cedr, który pozostawiony w postaci naturalnej, z czasem pokrywa się patyną, zmieniając barwę na srebrzysto szarą. Skontrastowany ze ścianami zewnętrznymi wykończonymi białym tynkiem, przełamie monotonię i nada aranżacji wyrazistości. Zarówno Meranti, jak i Cedr czerwony, charakteryzują się wyjątkową gęstością i trwałością, a ich zastosowanie na elewacji zagwarantuje termiczną i akustyczną ochronę budynku.

Złoty blask
W nowoczesnych aranżacjach elewacji, zastosowanie desek z drewna egzotycznego, będzie naturalnym akcentem przełamującym klimat monochromatycznych barw i geometrycznych kształtów. Deski elewacyjne z południowoamerykańskiej Tatajuby, o miodowej barwie, w towarzystwie szarego betonu i szczotkowanego aluminium, będą nadawały lekki ton aranżacji elewacji. Przeplecione z gładko otynkowanymi powierzchniami fasady, w efektowny sposób podkreślają nowoczesny charakter budynków. Równie odpornym i trwałym jest złocisto miodowy Modrzew Syberyjski o subtelnym rysunku słoi. Szeroka gama profili umożliwia wykorzystanie potencjału drzemiącego w tym gatunku drewna. Powierzchnie profili dostępne są w wersjach: gładkiej Fazy, prostej Zetki, dającego wrażenie lekkiego falowania Rund Block oraz o wyraźnej pionowej strukturze.

Przeplecione z gładko otynkowanymi powierzchniami fasady, w efektowny sposób podkreślą nowoczesny charakter budynków. Równie odpornym i trwałym jest złocisto miodowy Modrzew Syberyjski o subtelnym rysunku słoi. Szeroka gama profili pozwala wykorzystać potencjał drzemiący w tym gatunku. Powierzchnie profili dostepne są w wersjach: gładkiej Fazy, prostej Zetki, czy Rund Block, dającego wrażenie lekkiego falowania i Rhombo z wyraźną pionową strukturą.

W promieniach słońca
Kolorystykę afrykańskich zachodów słońca przywodzi na myśl Okoume, dzięki swojej intrygującej barwie obejmującej odcienie różu i łososia. Elewacja domu wykonana z tego szlachetnego egzotyku w zestawieniu z pastelowymi odcieniami ścian budynku, stworzy ciekawy efekt wizualny. Żółtą, słoneczną tonację posiada także świerk skandynawski, który cechuje się występowaniem naturalnych sęków, które dodają mu klasycznego wyglądu.

W ofercie desek elewacyjnych EVERO firmy DLH Poland dostępnych jest aż 8 rodzajów profili: Softline, Faza, Sztulp plus, Zetka, Rund block, Variant i Variant szorstkopiłowany, Alpalame szorstko piłowany, Rhombo oraz Żaluzja Rhombus na specjalne zamówienie istnieje możliwość wykonania indywidualnych profili desek.

Taka różnorodność, pozwala na wybór odpowiedniego rozwiązania, które w połączeniu z wysokimi parametrami technicznymi, pozwala tworzyć żywe i energetyczne aranżacje elewacji.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)