Beton, drewno czy ceramika? Industrialne wnętrze

salon

fot. salon

Tęsknimy za niebanalnymi wnętrzami o surowej i bezkompromisowej stylistyce. Jasne i proste wnętrza skandynawskie oraz industrialne i pofabryczne przestrzenie wykorzystują naturalne możliwości aranżacyjne. Płytki z kolekcji Concrete&deco marki Tubądzin to idealne produkty do aranżacji loftów, zgodne z najświeższymi tendencjami w designie.

Przeczytaj: Stołek czy pufa?

Wysokie sufity, obszerne puste ściany ozdobione wysmakowaną grafiką lub zdjęciami, duże okna i widoczna faktura cegieł. Te elementy, ubrane w odpowiednie dodatki i meble, wykończone w spójny i funkcjonalny sposób, zachwycają użytkowników od kilku lat. Przestaliśmy się obawiać naturalnych faktur, prostych pomysłów i kolorów, które przełamują standardy.

płytki ceramiczne

Zobacz również: Przepis na piknik

fot. płytki ceramiczne

Dowodem stylistycznej odwagi jest kolekcja płytek kresowych marki Tubądzin, która daje duże możliwości aranżacyjne. W kolekcji Concrete&deco wykorzystano naturalne atuty industrialnych wnętrz. Powstała kolekcja, w której znajdziemy płytki ceramiczne przypominające kolorem i fakturą betonową przecierkę, naturalne drewniane deski i kamień. Surowe płaszczyzny łagodzą ceramiczne dekory i ciepłe odcienie zastosowanych kolorów.

Beton: ciepło–zimno
Wielkoformatowe płytki w ciepłej szarości posiadają fakturę przypominającą beton, choć nie są aż tak chropowate. Wykańczając nimi podłogę, uzyskamy efekt płynnej przestrzeni, ponieważ ich rektyfikowane krawędzie dają wiele możliwości ułożenia z minimalną fugą. To jedyny rodzaj płytek, który tworzy równą i spójną powierzchnię. Surowość i styl industrialny można osiągnąć, uzupełniając całą aranżację o płytki z fakturą szalunku. Dodatkowo całość aranżacji można ocieplić dekorem z delikatnym motywem lilii.

łazienka

fot. łazienka

Drewno zamknięte w ceramice
Urok naturalnego drewna na podłodze jest jeszcze bardziej widoczny w przestrzeniach loftów czy we wnętrzach, zdominowanych przez meble. Płytki gresowe, przypominające deski podłogowe lekko pociągnięte jasną bejcą, będą doskonale komponować się z widocznymi na ścianie cegłami. Te można pomalować na biało, pozostawiając ich wyraźne kształty. Płytki o charakterystycznej, drewnianej fakturze ciekawie urozmaicają także te ściany, które dobrze oświetla słońce.

Aranżując duże wnętrza, warto przede wszystkim postawić na przestrzeń, ponieważ to ona daje ten niepowtarzalny nastrój. Lepiej zatem nie przytłaczać pomieszczeń zbyt dużą ilością mebli. Postawmy na swobodę i dajmy gościom okazję do podziwiania.REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)