Bezpieczne farby do pokoju dziecka

farba

fot. farba

Polskie Towarzystwo Alergologiczne przebadało 8 produktów marki Tikkurila: farby Super White, Pure White, z linii Optiva, a także emalię Everal Aqua Semi Matt 40 i udzieliło im swojej rekomendacji. Oznacza to, że bez obaw można nimi malować pomieszczenia, w których przebywają najmłodsi.

Pokój naszego dziecka powinien być kolorowy i bezpieczny jednocześnie – dlatego tak istotna jest jakość farb i emalii, którymi go pomalujemy. Zamieniając dziecięcy pokój w prawdziwą krainę czarów, zwróćmy uwagę na skład produktów, których będziemy używać do malowania. Czy są ekologiczne i czy minimalizują ryzyko wystąpienia alergii?

Dobrym przykładem są hipoalergiczne produkty marki Tikkurila z linii Optiva, farby Super White i Pure White oraz emalia Everal Aqua Semi Matt 40.
Produkty te posiadają rekomendację Polskiego Towarzystwa Alergologicznego – największego polskiego stowarzyszenia naukowego skupiającego lekarzy alergologów.

Gwarancja od PTA
Rekomendacja PTA jest gwarancją, że receptury przebadanych farb i emalii nie zawierają substancji uczulających, w tym rozpuszczalników ani amoniaku. Dlatego te hipoalergiczne produkty mogą być używane do malowania ścian oraz drewnianych i metalowych elementów znajdujących się w pokojach dziecięcych, żłobkach, przedszkolach oraz na oddziałach szpitalnych, w których przebywają osoby cierpiące na alergię.

Produkty marki Tikkurila z rekomendacją PTA:

pokój dziecka

fot. pokój dziecka

1. farby do malowania ścian i sufitów:
Pure White to wodorozcieńczalna farba lateksowa, która tworzy na ścianach efekt śnieżnej bieli. Powłoki uzyskane dzięki tej farbie są bardzo trwałe i odporne na delikatne przemywanie,
Optiva Super Matt 3, Optiva Matt 5, Optiva Satin Matt 7 i Optiva Semi Matt 20 to akrylowe farby lateksowe o wyjątkowej sile krycia i wydajności. Dodatkowym atutem farb Optiva jest bardzo bogata kolorystyka – 8500 barw z kart Tikkurila, NCS i RAL,
Super White, ta farba lateksowa nadaje powierzchni idealnie białą powłokę o głęboko matowym wykończeniu. Produkt doskonale się rozprowadza i nie kapie.

2. farba gruntująca
Optiva Primer to wodorozcieńczalna farba akrylowa. Produkt zmniejsza chłonność podłoża, poprawia przyczepność oraz zwiększa wydajność farb nawierzchniowych z linii Optiva.

3. emalia do drewna i metalu:
Everal Aqua Semi Matt 40 to emalia akrylowa przeznaczona do malowania przedmiotów zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz domu. Produkt tworzy gładkie powłoki, które są odporne na uszkodzenia mechaniczne i oddziaływanie czynników atmosferycznych. Emalia charakteryzuje się także wyjątkową siłą krycia, dobrą wydajnością i trwałością koloru.

Wymienione powyżej produkty marki Tikkurila gwarantują bezpieczny remont i późniejsze użytkowanie pomieszczeń, w których będą przebywały dzieci i osoby cierpiące na alergie. Na opakowaniach umieszczono czytelną informację: Produkt rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Alergologiczne oraz logo PTA.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)