Chodniki do przedpokoju

Dywan Egon wino firmy Komfort

fot. Dywan Egon wino firmy Komfort

Cieszą oko, zdobią nasz przedpokój, jednak ich podstawowe zadanie to ochrona podłogi. Jest to szczególnie ważne, gdy za oknem panuje plucha lub zalega śnieg Chodniki do przedpokoju mogą mieć dwie funkcje: albo chronić drewno przed wilgocią wnoszoną na butach, albo nasze stopy przed chłodem płytek. Jednak w większości przypadków pełnią one po prostu funkcję dekoracyjną.

Wybierając chodnik do przedpokoju musimy zwrócić uwagę na rodzaj włókien i strukturę materiału z jakiego został wykonany. Najwłaściwsze będą te poliamidowe, polipropylenowe, heat-set, a także wełniane. Są one trwałe, odporne na ścieranie i zabrudzenia.

Najlepszym rozwiązaniem do przedpokoi są chodniki zmywalne, czyli takie, które możemy czyścić na mokro. Jeśli jednak wolimy klasykę, wybierzmy dywaniki o runie pętelkowym, ciętym, igłowym lub kędziorkowym, gdyż są one łatwe w utrzymaniu. Musimy jednak pamiętać, żeby runo było koniecznie niskie. Warto poszukać również tych, które będą pokryte warstwą ochronną, zapobiegającą wnikaniu płynów i zabrudzeń.

Biorąc pod uwagę, że nierzadko zostanie na nim postawiona para butów ważny jest kolor. Najpraktyczniejsze są dywaniki w ciemnych odcieniach – zabrudzenia będą po prostu mniej widoczne.

Aby nasz chodnik leżał zawsze w tym samym miejscu i nie przemieszczał się przy każdorazowym przejściu po nim, warto go jakoś przymocować. Najlepiej sprawdzi się specjalna gumowa mata antypoślizgowa (dostępna w każdym markecie budowlanym) lub specjalny preparat Dywan Stop dostępny w sklepach Komfort – wystarczy popryskać podłogę i położyć na niej chodnik.

Nie inwestujmy w chodnik do przedpokoju, gdyż lepiej raz na rok zmienić go na nowy, odmieniając przy tym choć trochę nasze wnętrze, niż męczyć się cały czas z tym samym, bo żal nam go wyrzucić, ponieważ wydaliśmy na niego pół pensji.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)