Dom na wąską działkę? Poznaj projekt Oli II

Działka o niewielkiej szerokości nie oznacza, że trzeba od razu rezygnować z marzeń o przestronnym domu z ogrodem. W tej sytuacji warto zdecydować się na budynek z funkcjonalnie zaplanowaną przestrzenią. Rozwiązaniem problemu może się okazać projekt Oli II – zwarta bryła z komfortowym wnętrzem.

Wygodna przestrzeń do życia

Architekci z Pracowni Projektowej Archipelag podeszli do koncepcji bardzo praktycznie, aby maksymalnie wykorzystać dostępną powierzchnię użytkową. Przestrzeń domu parterowego z poddaszem podzielili na dwie strefy: dzienną i nocną. Pierwsza znajduje się na parterze, gdzie mieszkańcy mają do dyspozycji m.in. kuchnię z jadalnią, salon, łazienkę oraz gabinet. Wyższe piętro ma natomiast służyć głównie do odpoczynku, o czym świadczą aż trzy sypialnie.

Zobacz również: Dom ze skalnym akcentem
Projekt Oli1

fot. Projekt Oli1

Projekt Oli2

fot. Projekt Oli2

Naturalne światło ma znaczenie

Na charakter domu bez wątpienia wpływają odpowiednio dobrane okna. Duże szyby zapewnią dostateczne doświetlenie pomieszczeń. W projekcie Oli II uwzględniono propozycje od firmy Fakro, ze stolarką drewnianą, aluminiową lub PVC. Przeszklenia warto dodatkowo osłonić roletami, co pozwoli lepiej zadbać o prywatność domowej strefy. Świetnie sprawdzi się system zewnętrzny, który zredukuje poziom utraty ciepła, a dodatkowo zabezpieczy budynek m.in. przed włamaniem.

Projekt Oli3

fot. Projekt Oli3

Energooszczędność przede wszystkim

Projekt został opracowany z myślą o kilkuosobowej rodzinie, która doceni funkcjonalny rozkład pomieszczeń i dbałość o energooszczędne rozwiązania. Bryła o wysokich parametrach cieplnych zakłada możliwość zastosowania nowoczesnych instalacji. Domownicy mogą dopasować elementy według własnych potrzeb. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamontować np. pompy ciepła czy system fotowoltaiczny lub podpiwniczyć budynek.

Projekt Oli4

fot. Projekt Oli4

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)