Drewniane meble ogrodowe – klasyka rodem ze Skandynawii

Jeśli ktoś poszukuje klasycznych, bardzo gustownych, niezwykle trwałych, a przepojonych skandynawską nostalgią mebli ogrodowych, z zainteresowaniem zatrzyma się przy propozycji duńskiej marki Skagerak Denmark – linii luksusowych mebli ogrodowych Drachmann.

meble ogrodowe

fot. meble ogrodowe

Przeczytaj: Balkonowy ogród

Seria dzieli się na dwie odsłony – z jednej strony Skagerak oferuje lakierowane mebli z drewna eukaliptusowego, z drugiej – niezwykle piękne, potężne meble ogrodowe (link) wykonane z naturalnego teaku. Seria Drachmann, zaprojektowana przez Bernt’a Santesson’a i Mogens’a Holmriis’a, kusi bardzo klasyczną, typowo duńską stylistyką. Ławki ogrodowe (link), krzesła, stoły ogrodowe (link) i stoliki prezentują się niezwykle okazale i majestatycznie zarówno w zadbanym, kreowanym na styl angielski ogrodzie, jak i tym, w którym – w iście romantycznym guście – człowiek dał zupełną swobodę naturze.

Białe meble Drachmann, powstałe z drewna eukaliptusowego, posiadają renomowany certyfikat FSC, który gwarantuje, iż drewno pochodzi z plantacji, gdzie rozsądnie zarządza się zasobami leśnymi. Z kolei teakowe meble ogrodowe marki Skagerak, kuszące piękną barwą naturalnego egzotycznego drewna, powstały z drzew hodowanych na indonezyjskich eko-plantacjach.

Biała, lakierowana seria mebli Drachmann uzupełniona została o odpowiednik mebli dla dorosłych – ławeczkę i stoliczek dla dzieci, by i one od najmłodszych lat miały kontakt z ponadczasowym designem.

meble ogrodowe

fot. meble ogrodowe

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)