Dziecięce okno na świat

dekoracje

fot. dekoracje

Zasłonki to idealny pomysł na aranżację okna w pokoju dziecięcym. Nie tylko dekorują pomieszczenie, ale także regulują ilość światła dziennego podczas nauki, zabawy czy poobiedniej drzemki.

Wybór dekoracji do pokoju dziecięcego to jeden z przyjemniejszych momentów podczas urządzania wnętrza naszego malucha. Detalami możemy pomysłowo zilustrować zainteresowania dziecka, a zastosowanymi kolorami pobudzić jego wyobraźnię. Przed nami bardzo wiele dylematów przy wyborze poduch, pościeli, obrazków czy dywanu. Nie możemy także zapomnieć o dekoracji okien. Poza walorami estetycznymi żaluzje, rolety czy zasłonki mają zadania praktyczne do wykonania i decydują o codziennym komforcie naszych dzieci.

Zasłonki wracają na dziecięce salony!

Przeczytaj również: Pełnia inspiracji na 2014 rok
dekoracje

fot. dekoracje

Przez pokolenia zasłonki były nierozłącznym elementem wyposażenia praktycznie każdego pokoju dziecięcego. Począwszy od lat 90-tych stopniowo zaczęły ustępować miejsca żaluzjom i roletom. Pokoje naszych dzieci straciły tym samym na przytulności i wyrazistości. Od kilku lat moda na zasłonki powraca, a projektanci tekstyliów prześcigają się tworząc coraz bardziej śmiałe, zabawne i nietuzinkowe wzory. Zasłony coraz dzielniej stawiają czoła roletom i żaluzjom. W przeciwieństwie do nich są elementem dekoracyjnym, który podkreśla charakter pomieszczenia i buduje w nim domową atmosferę. Ponadto zasłony sprawiają, że pokój dziecka sprawia wrażenie optycznie wyższego niż jest w rzeczywistości.

Zasłonkowy zawrót głowy

dekoracje

fot. dekoracje

Osoby poszukujące zasłonek do pokoju dziecka nie muszą się raczej martwić, że nie znajdą wzoru, który przypadnie im do gustu. Oferta jest praktycznie nieograniczona. Dobrym przykładem jest My Room, marka specjalizująca się w meblach i dodatkach do pokoju dziecięcego. Na klientów salonu i sklepu internetowego czeka bardzo duży wybór zasłonek, narzut, pościeli i innych tekstyliów dziecięcych. Jeżeli pokój utrzymany jest w czerwono-granatowej kolorystyce to wprost wymarzone są zasłonki z kolekcji MC Kenzie. Małym miłośniczkom księżniczek i bajkowych postaci przypadną do gustu zasłonki Dolly, a ciekawym wzornictwem wyróżniają się zasłonki Rosie, które łączą motyw pasków, kraty i kwiatów. Wszystkie zasłonki z oferty My Room wykonane są z bezpiecznej dla zdrowia dzieci i łatwej w użytkowaniu bawełny.

Nowość! Fantazyjne girlandy

dekoracje

fot. dekoracje

Nowym pomysłem na przystrojenie okna lub ścian w pokoju dziecięcym są fantazyjne girlandy. My Room proponuje kilkanaście wzorów o zróżnicowanej kolorystyce i tematyce. Na szczególną uwagę zasługuje girlanda Pirat przypominająca oflagowanie statku pirackiego. Z myślą o pokoju niemowlęcym powstała girlanda składająca się z kilkunastu bladoróżowych serduszek. W My Room możemy również zamówić girlandę składającą się z trójkątnych zawieszek, które utworzą imię chłopca lub dziewczynki. Tekstylia z oferty My Room charakteryzują się wysoką jakością wykonania.REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)