Eko – mieszkanie

Ekologiczny styl życia, coraz modniejszy szczególnie pośród młodych, to nie tylko drogie, często nieosiągalne rozwiązania technologiczne, ale także praktyczne i kreatywne pomysły wykorzystywane w domu na co dzień. Specjaliści Dekoria.pl podpowiadają, jak stworzyć unikalną i ekologiczną aranżację mieszkania, wykorzystując przedmioty z pozoru bezużyteczne.

Pojęcie „ekologia” w ostatnich latach stało się niezwykle modne. Na co dzień korzystamy z produktów takich jak ekologiczne torby na zakupy, przyjazne środowisku artykuły gospodarstwa domowego czy ekologiczna żywność. Dlaczego więc nie mieszkać bardziej ekologicznie?

dekoracje

fot. dekoracje

Eksperci Dekoria.pl – producenta tekstyliów domowych – w prezentowanych przez siebie aranżacjach wykorzystali innowacyjne podejście do dekoracji wnętrz. Klasyczne i tradycyjne meble zastąpili z pozoru bezużytecznymi paletami pomalowanymi na biały kolor. Tradycyjny stolik kawowy w prezentowanej stylizacji to połączone ze sobą palety, podobnie jak innowacyjny stojak na kwiaty. Osiągnęli tym samym oryginalne wnętrze, urządzone w niestandardowym i młodzieżowym stylu.

sypialnia

fot. sypialnia

Połączono je z ciekawymi tkaninami z linii Enjoy Dekoria.pl. Niezwykle optymistyczna kolekcja to nowoczesne, kolorowe kwiaty i kropki w modnych kolorach, nawiązujących po części do szalonego stylu pop-art, po części do prostego i minimalistycznego skandynawskiego designu. Wyrazista kolorystyka i przyjazna stylistka to doskonała propozycja do wielbicieli nowoczesnego i charakterystycznego stylu. W prezentowanej aranżacji wykorzystano tkaniny w odcieniach szarości, które doskonale współgrają z bielą użytych do dekoracji palet. Ciekawym zabiegiem jest również rezygnacja z tradycyjnej sofy i zastąpienie jej praktycznymi i funkcjonalnymi siedziskami czy poduchami. Aby zachować nieco więcej prywatności, w oknach zamontowano klasyczną rzymską roletę, wykonaną z materiału w identycznej kolorystyce co pozostałe dodatki. Całości wystroju dopełniają porozstawiane kwiaty i osobiste dodatki, które w tym przypadku mogą być w rozmaitych kształtach i stylach, stanowiąc ozdobę samą w sobie.

Ekologiczny styl życia jest modny, a jak się okazuje, w przypadku mieszkania oryginalny i pomysłowy. Czasem warto skorzystać z tych innowacyjnych rozwiązań i niewielkim kosztem stworzyć przytulne i wyjątkowe mieszkanie.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)