Inspirujący ogród

ogrody

fot. ogrody

Libet Design to nowatorski pomysł na ogród, który można podziwiać w Łodzi. Nowoczesne założenie wzbogacono oryginalnymi elementami małej architektury oraz ciekawą nawierzchnią.

Ogród Libet Design urządzono na powierzchni ponad dwóch i pół tysiąca metrów kwadratowych. W ramach założenia zaaranżowano szereg ekspozycji prezentujących ciekawe i niestandardowe rozwiązania pod względem stylistycznym i funkcjonalnym. Ciekawym pomysłem, który szczególnie podoba się odwiedzającym, są wydzielone strefy stylistyczne – miejska, rustykalna, meksykańska czy sielska.

Miejsce bez ograniczeń

ogrody

fot. ogrody

Głównym celem tego projektu było stworzenie wyjątkowego miejsca, które inspiruje, a przede wszystkim zmienia podejście do kostki brukowej jako materiału do aranżacji nawierzchni – mówi Joanna Skrzypek jedna z projektantek ogrodu – Promując naszą ideę, chcemy pokazać, że ograniczenia stosowania dla naszych produktów istnieją jedynie w głowach projektantów czy brukarzy.

W ogrodzie Libet Design poświęcono wiele miejsca elementom łamanym przeznaczonym do aranżacji schodów i murków, oraz płytom tarasowym średniego i dużego formatu. Uzupełnieniem ekspozycji są produkty o najciekawszych fakturach i naturalnych barwach, tworzące kanon współczesnej oferty premium materiałów nawierzchniowych – propozycje z linii Libet Decco, Impressio i Patio.

ogrody

fot. ogrody

Oryginalna estetyka wciąż rozwijającej się oferty produktów do aranżacji nawierzchni szlachetnych kostek brukowych i płyt tarasowych, udowadnia, że beton potrafi być nie tylko praktyczny i wytrzymały, ale także stylistycznie dopasowany do każdego otoczenia – mówi Maciej Pańczyk, projekt manager przedsięwzięcia. – Możliwości jakie daje ten plastyczny materiał otwierają projektantom drogę do tworzenia nowych form, które swoje funkcje, dopasowują się do potrzeb i wyobraźni architektów.

Nie tylko dla projektantów

ogrody

fot. ogrody

Ogród Libet Design powstał z myślą o projektantach, architektach oraz dla pracowników firmy, partnerów biznesowych oraz brukarzy, w celach szkoleniowych. Ponadto miejsce to będzie dostępne dla osób prywatnych, jako inspiracja aranżacji własnej posesji. We wrześniu i w październiku, w każdy poniedziałek od godz. 10 do 17 będzie można tu skorzystać z bezpłatnych porad projektanta.

Ogród mieści się w Łodzi przy ul. Jadwigi Andrzejewskiej 7, na terenie zakładu produkcyjnego Libet.

Projekt ogrodu: Lena Herman, Joanna Skrzypek, Małgorzata Gral
Projekt manager: Maciej Pańczyk

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)