Inteligentny dom – zadbaj o nastrój i klimat

Inteligentny dom

Inteligentny dom to ikona XXI wieku – wierzymy w jego ultranowoczesność, ale czy w takim miejscu zamieszkania może być nastrojowo i przytulnie? Oczywiście, że tak – nowoczesne technologie i klasyczne klimaty, jak i kontakt z naturą nie wykluczają się. Dzięki specjalistom z Fibar Group S.A. FIBARO System Manufacturer spełnienie marzeń o nastrojowej przestrzeni dla rodziny jest możliwe. Poznaj zalety inteligentnego domu, który zadba o Twoje dobre samopoczucie i pogodę ducha. Idealne rozwiązanie dla zmarzluchów i amatorów przyjemnego chłodu. Dowiedz się więcej!

Inteligentny dom z idealną temperaturą

Dom to prywatna forteca, w której ludzie chronią się w upalne dni – przed słońcem, w dżdżyste przed wilgocią, a w mroźne przed chłodem. Dom FIBARO jest rozwiązaniem, które dostosowuje temperaturę, wilgotność i jakość powietrza do wymagań domowników. Obniżenie temperatury w domu nawet o 1°C pozwala na znaczne oszczędności w wydatkach na energię, dlatego za każdym razem, gdy właściciel opuszcza dom, uzbraja alarm, a system FIBARO automatycznie obniży temperaturę w mieszkaniu, by po powrocie gospodarza do domu podwyższyć ją. Myślący dom po prostu dba o odpowiednią temperaturę zarówno w ciepłe, jak i chłodne dni, a kiedy trzeba, po prostu uruchomi klimatyzację. Systemy Fibaro gwarantują także odpowiednią czystość powietrza. Sensory CO, wykorzystując czujnik jakości powietrza, pozwalają właścicielowi kontrolować stężenie pyłów zawieszonych PM 2.5 i PM 10 wewnątrz pomieszczeń. Jeśli zdiagnozują problem, powiadomią o tym gospodarza i uruchomią oczyszczacz powietrza, a także, jeśli będzie to konieczne, włączą wentylację.

Inteligentny dom – czyli pomagamy zbudować nastrój

Każdy wie, że że odpowiednie oświetlenie pomaga zbudować nastrój domu i ogrodu. Dzięki nowoczesnym technologiom Fibaro z pomocą pilota można podnieść markizę, aby podziwiać gwiazdy lub włączyć ulubioną muzykę oraz oświetlenie ogrodowe. Do tego warto dodać aromatyzujący nawilżacz powietrza… i można poczuć się jak w raju. Jedna komenda głosowa wystarczy także, by włączyć uspokajającą muzykę, wzniecić ogień w kominku lub dostosować do potrzeb właściciela światła w pomieszczeniach. Osobom pragnącym spokoju lub dzieciom warto też zaproponować uspokajające oświetlenie pod łóżkiem czy biurkiem. Umieszczony w narożniku pomieszczenia Motion Sensor będzie czuwał nad śpiącą osobą, dzięki czemu będzie ona czuła się bezpiecznie i komfortowo. Za pomocą komendy głosowej można uruchomić także „Tryb Focus” i stworzyć stosowną atmosferę do pracy lub nauki. Przy okazji odtworzona zostanie muzyka wspierająca koncentrację, a oświetlenie zmieni barwę, która będzie sprzyjała skupieniu. Inteligentny dom może także sygnalizować odpowiednim kolorem światła, jaka temperatura panuje na zewnątrz. Widząc określony komunikat świetlny, wiemy, co na siebie włożyć lub jak zaplanować dzień.

Inteligentny dom z inteligentnym ogrodem, czyli pełnia szczęścia

Szczęśliwy człowiek marzy zwykle o kontakcie z naturą – pragnie wokół siebie piękna i spokoju, a nowoczesna technologia Fibaro mu to zapewnia. Jedno kliknięcie w The Button (który manualnie włącza i wyłącza dowolne urządzenia) na drodze do ogrodu uruchamia urokliwe oświetlenie oraz ulubioną muzykę i sprawia, że wieczorny odpoczynek na tarasie stanie się ukoronowaniem dnia. Każdy wie także, że piękny ogród wymaga zachodu, zatem rozwiązanie Fibaro – automatyczne podlewanie według harmonogramu – to prawdziwy strzał w dziesiątkę. W sytuacji, gdy pogoda często się zmienia, warto pomyśleć też o czujniku wilgotności, który zadba o grządki, a jeśli gleba zostanie optymalnie nawodniona, zraszacze nie zostaną aktywowane, co zapobiegnie zalaniu roślin. Jeśli właściciel lubi spacery po ogrodzie, odpowiedni czujnik – Motion Sensor wykryje jego ruch, a wówczas światło włączy się w miejscach, w których aktualnie przebywa spacerujący. Dzięki temu może on podziwiać piękno ogrodu nawet nocą. Ludzie aktywni fizycznie kochają pływanie. Specjalnie dla nich Fibaro przygotowało system ogrzewania wody w basenie skonfigurowany z czujnikiem temperatury powietrza. Dba on o to, żeby właściciele inteligentnego domu mogli oddać się relaksującej czynności pływania o każdej porze. Dom, ogród i basen to nasza forteca, warto więc chronić ją przed intruzami. O to zaś zadba system monitorujący odległe zakątki posesji, zsynchronizowany z systemem alarmowym.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)