Inwestycja w przyszłość

dom jednorodzinny

fot. dom jednorodzinny

Budowa domu czy kupno mieszkania?- zapytałam Radka Wanago – właściciela pracowni architektonicznej RAW Studio z Opola. Na to pytanie każdy indywidualnie musi sobie odpowiedzieć, co jest dla niego priorytetowe: czas dojazdu do pracy, ruch, pęd czyli mieszkanie w mieście, czy też luksus większych powierzchni i spokój poza miastem.

Kiedyś budowa własnego domu jednorodzinnego postrzegana była jako przedsięwzięcie możliwe tylko dla ludzi bogatych, posiadających wysoki status. Jednak w ciągu kilkunastu ostatnich lat sytuacja uległa znacznej zmianie. Z każdym rokiem wzrasta liczba budowanych domów jednorodzinnych, w stosunku do mieszkań powstających w budynkach wielorodzinnych. Coraz więcej pracowni architektonicznych oferuje różnorodne projekty domów przystosowanych do zasobności kieszeni tak, aby każdy inwestor znalazł coś dla siebie. Z każdym też rokiem koszt budowy domu, w stosunku do kosztów poniesionych na kupno mieszkania w budynku wielorodzinnym zmniejsza się, co również zachęca do wyboru opcji budowy własnego domu.

Kolejną zachętą do budowy domu jest to, że o wiele taniej jest mieszkać we własnym domu, gdzie mamy możliwość zastosowania własnego systemu energooszczędnego co w budynku wielorodzinnym jest niemożliwe. Budowa domu to przedsięwzięcie, które pozwala nam na realizacje wielu swoich pomysłów. Korzystając z gotowego już projektu we współpracy z architektem możemy również dokonywać zmian realizując własne zachcianki i marzenia.

Budowa własnego domu pozwala na funkcjonowanie w nim przez kilka pokoleń. Obecnie dostępne technologie stosowane przy budowie domów murowanych, czy drewnianych – zapewniają dużą trwałość konstrukcji oraz generują niskie koszty eksploatacji pod warunkiem, że zastosujemy odpowiednie ocieplenie konstrukcji i zastosujemy wydajny system ogrzewania.

Pracownia RAW Studio z Opola zaprojektowała dom jednorodzinny o powierzchni całkowitej 130 m2 na działce 4,5 a, który jest alternatywą cenową mieszkań w domach wielorodzinnych. Wartość stanu deweloperskiego nie przekracza 250 tys.złotych.

dom jednorodzinny

fot. dom jednorodzinny

dom jednorodzinny

fot. dom jednorodzinny

REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)