Izolacja przeciwwodna fundamentów

fundamenty

fot. fundamenty

Fundamenty wymagają zabezpieczenia przed niszczącym działaniem wody. Gdy są one posadowione na gruntach nieprzepuszczalnych, gdzie zalegające wody gruntowe wywierają destrukcyjne w skutkach parcie hydrostatyczne, potrzebują najsolidniejszego zabezpieczenia – izolacji przeciwwodnej typu ciężkiego.

Tak skuteczną ochronę przed szkodliwym oddziaływaniem wody zapewnia dyspersyjna masa asfaltowo-kauczukowa Abizol ST Tytan Professional. Abizol ST stosowany jest jako klej do styropianu oraz jako masa hydroizolacyjna, która dzięki dużej elastyczności i zdolności niwelowania pęknięć podłoża nawet do 5mm jest rekomendowana do zastosowania w najtrudniejszych warunkach.

Wybór rodzaju izolacji przeciwwodnej – lekkiej, średniej lub ciężkiej zależy od poziomu wód gruntowych i specyfiki gruntu. Izolację ciężką wykonuje się, gdy podziemne elementy budynku mają stały kontakt z wywierającą parcie hydrostatyczne wodą gruntową. Odpowiednie zabezpieczenie wodoszczelne chroni konstrukcję przed działaniem wody. Masa asfaltowo-kauczukowa Abizol ST Tytan Professional polecana jest do każdego rodzaju izolacji wodochronnych – duża zawartość asfaltu modyfikowanego kauczukiem sprawia, że masa szczególnie dobrze sprawdza się w hydroizolacjach typu ciężkiego.

Elastyczna powłoka – niweluje pęknięcia do 5 mm
Abizol ST Tytan Professional dzięki zawartości kauczuku syntetycznego tworzy zwarte, wyjątkowo elastoplastyczne powłoki, które niwelują powstałe w podłożu pęknięcia o szerokości nawet do 5 mm. Izolacja przeciwwodna wykonana za pomocą Abizolu ST Tytan Professional jest odporna na zmienne warunki atmosferyczne, także na działanie mrozów i odwilży, będących częstą przyczyną nieszczelności w powłokach wodochronnych. Masa przeznaczona jest do stosowania na zimno, co znacznie ułatwia i przyspiesza jej nakładanie. Dzięki właściwościom tiksotropowym, Abizol ST Tytan Professional można stosować na powierzchniach o skomplikowanych kształtach, nie spływa nawet z pionowych powierzchni.

Przystępując do zabezpieczenia fundamentów trzeba pamiętać o odpowiednim przygotowaniu powierzchni. Podłoże należy osuszyć, wyczyścić i zagruntować. Do gruntowania powierzchni rekomendowany jest Disprobit Grunt Koncentrat Tytan Professional, który głęboko wnika w podłoże trwale się z nim wiążąc i tworząc warstwę sczepną dla Abizolu ST. Po wyschnięciu gruntu, można przystąpić do wykonania hydroizolacji. Masę asfaltowo-kauczukową Abizol ST Tytan Professional należy nakładać w dwóch lub więcej warstwach (w zależności od rodzaju hydroizolacji), prostopadle względem siebie, każdą kolejną po wyschnięciu poprzedniej. Czas schnięcia w temp. +23oC powłoki o grubości 1mm wynosi około 2 dni .

Po wyschnięciu nałożonych warstw izolacji wodochronnej można przystąpić do wykonania izolacji termicznej fundamentu – do przyklejania płyt styropianowych doskonale sprawdzi się Abizol ST Tytan Professional.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)