Klucz master i klucze z uprawnieniami – co to oznacza w praktyce?

W domu czy biurze, w którym jest wiele par drzwi zamykanych na klucz, można zainstalować system wkładek i klucza master. Polega to na tym, że zamki mogą być otwierane przy pomocy kilku kluczy mających różne zakresy dostępów. Klucz master, zwany również generalnym, otwiera wszystkie wkładki należące do systemu. Są także klucze grupowe, którymi można otworzyć tylko wybrane zamki, a także klucze indywidualne, otwierające jedynie jeden konkretny zamek. Takie systemy mechaniczne działają w wielu obiektach.

Nowością są systemy oparte na wkładkach i kluczach elektronicznych. Jeśli w budynku mamy taki system, to w razie zagubienia klucza przez któregoś z użytkowników nie musimy już wymieniać wszystkich wkładek, które otwierał swoim kluczem. Klucz elektroniczny z wytrzymałego plastiku wyposażony jest w chip, na którym zapisane są jego uprawnienia dostępowe. W razie zagubienia, można go szybko zablokować w systemie, by nikt nieuprawniony go nie użył. W przypadku zmian organizacyjnych w obiekcie, nie trzeba przerabiać wkładek, ani dorabiać nowych kluczy jak w systemach mechanicznych, ale wystarczy przekodować klucze elektroniczne, czyli nadać uprawnienia do otwierania innych pomieszczeń.
Takie elektroniczne systemy dostępowe firma Winkhaus proponuje już od ponad 15 lat, jednak dotychczas była to oferta przede wszystkim dla dużych biur czy innych obiektów. Takim systemem zarządza się poprzez centralny komputer administratora.

system klucza Blue Compact

fot. system klucza Blue Compact

Nowością na rynku jest system blueCompact przystosowany do domów prywatnych czy niedużych biur. W skład tego systemu może wchodzić do 25 wkładek obsługiwanych nie więcej niż 99 kluczami. Tu z kolei zarządza się uprawnieniami nieco inaczej. Na smartfon lub tablet ściągamy odpowiednią aplikację i wtedy sami możemy ustawić wszystkie funkcje, nadawać i zmieniać uprawnienia poszczególnych kluczy. Mając blueCompact decydujemy, kto może otworzyć które drzwi, kontrolujemy, kiedy i przez kogo były otwierane.

Dowiedz się więcej http://sklep.winkhaus.pl

REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)