Korek w łazience

Korek w łazience

fot. Korek w łazience

Jeśli ktoś uważa, że kamień lub terakota to najlepszy materiał na podłogę w łazience, to jest w błędzie. Wbrew pozorom to właśnie korek sprawdza się idealnie w pomieszczeniach narażonych na działanie wody. Wszystko za sprawą właściwości tego tworzywa oraz odpowiednio przygotowanych desek lub płytek podłogowych. Dlaczego?

Dużym atutem podłogi korkowej jest jej ciepło. Korek to izolator, czyli materiał, który ma bardzo niską przewodność termiczną. Stojąc boso w łazience nie odczujemy dyskomfortu i poczucia chłodu, ponieważ korek nie wchłania ciepła naszego ciała. Wręcz przeciwnie – podłoga wykonana z korka sprawia wrażenie ciepłej i ogrzewanej. Ta cecha sprawia, że łazienka jest ciepła i przytulna, nie tylko w przenośni.

Odporna na wilgoć
Stojąc przed wyborem podłogi w łazience, mamy na uwadze przede wszystkim względy praktyczne. Poszukujemy materiału, który jest odporny na działanie wody. Korek charakteryzuje się bardzo niską higroskopijnością, czyli podatnością na wchłanianie wilgoci. Przyjmuje tylko18 do 20% wody, w związku z tym nie zmienia swojej objętości. Ta cecha sprawia, że jest wprost idealnym produktem do łazienki. Dodatkowo, korek nie psuje się pod wpływem wody, ponieważ nasiąka nią w minimalnym stopniu. Dzięki temu nie zasiedli się w nim grzyb ani pleśń. – Inżynierowie firmy Torlys wzmocnili dodatkowo odporność podłogi korkowej pokrywając ją lakierem – mówi Maciej Wolniak, Brand Manager firmy Torlys z Polsce. – Podłogi Torlys mają aż pięć powłok lakieru ceramiczno-poliuretanowego utwardzonego promieniowaniem UV. Te właściwości sprawiają, że materiał ten jeszcze bardziej nadaje się do pomieszczeń mokrych – dodaje.

Precyzyjny montaż

Nie bez znaczenia jest także montaż korkowej podłogi. Elementy powinny do siebie ściśle przylegać i nie pozostawiać pleśni i grzybom możliwości rozwoju. Podłogi Torlys stosują system zamków Uniclic, dzięki którym korkowe elementy zostają złączone ze sobą za pomocą specjalnych zatrzasków z precyzją 0,025 mm. Dzięki temu taka podłoga jest szczelna, a szczeliny nie przepuszczają rozlanej wody. Dla wzmocnienia efektu, krawędzie desek zostały dodatkowo pokryte woskiem oraz powłoką MICROBAN®, która zwalcza rozwój szkodliwych drobnoustrojów.

Oryginalność, ciepło i bezpieczeństwo – tymi słowami można opisać podłogi korkowe do łazienek.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)