Łazienka w drewnie – czy panele podłogowe do łazienki to dobry pomysł?

Drewno w łazience

Drewno w łazience to jeden z trendów wnętrzarskich, który od dłuższego czasu cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Co więcej, zyskuje on uznanie zarówno entuzjastów klasyki, jak i miłośników nowoczesnych rozwiązań. Nic w tym zresztą dziwnego, bo drewniana podłoga w łazience doskonale dopełni aranżację w stylu eko bądź skandynawskim, ale także idealnie sprawdzi się w minimalistycznym połączeniu ze szkłem lub metalem.

Nowoczesna łazienka w drewnie

fot. Nowoczesna łazienka w drewnie

Drewniana podłoga w łazience

Panele podłogowe do łazienki są bardzo praktyczne oraz łatwe do utrzymania w czystości, a przede wszystkim wyglądają niezwykle szlachetnie i elegancko. To jednak nie wszystkie ich zalety. Biorąc pod uwagę fakt, że w łazience częściej niż w jakimkolwiek innym pomieszczeniu poruszamy się boso, warto zadbać o odpowiednie wykończenie posadzki, była ona ciepła oraz miła w dotyku. Taki efekt pozwolą nam uzyskać na przykład nowoczesne panele podłogowe do łazienki. Wyjście po kąpieli na drewnianą podłogę będzie z pewnością dużo przyjemniejsze niż stąpanie po zimnych płytkach ceramicznych lub kamieniu naturalnym. Warto także wspomnieć, że surowiec ten doskonale przewodzi ciepło, dlatego można z powodzeniem stosować je na ogrzewanie podłogowe, co dodatkowo zwiększy komfort termiczny domowników.

 Panele podłogowe do łazienki

fot. Panele podłogowe do łazienki

Drewniana łazienka to nie tylko podłogi

Na rynku znajdziemy jednak nie tylko panele podłogowe dedykowane do pomieszczeń, w których posadzka jest szczególnie narażona na oddziaływanie wilgoci czy wody. Producenci oferują także inne elementy wyposażenia łazienki bądź materiały wykończeniowe. Niektórzy sprzedawcy urządzeń sanitarnych proponują nam na przykład drewniane umywalki bądź wanny. Ich zakup wiąże się jednak z bardzo dużym wydatkiem. Ciekawa alternatywa do niewielkiego pomieszczenia kąpielowego to drewniana obudowa wanny. Można ją skonstruować z tego samego rodzaju drewna, z którego wykonane zostały panele podłogowe do łazienki, przez co wyda się ona mniejsza i subtelnie wtopi się w aranżację. Trik ten często wykorzystują profesjonalni projektanci wnętrz, aby optycznie powiększyć przestrzeń.

fot. Nowoczesna łazienka w drewnie - stylowa obudowa wanny

fot. Nowoczesna łazienka w drewnie – stylowa obudowa wanny

Na ścianie w łazience można z kolei zastosować drewno w formie paneli lub okładziny, odpowiednio zabezpieczonej przed działaniem wody. Najlepiej w tej roli sprawdzają się gatunki egzotyczne, takie jak teak bądź merbau, które cechują naturalne właściwości chroniące je przed wilgocią. Niektóre produkty nadają się nawet do użycia w najbardziej mokrych strefach w obrębie wanny czy prysznica.

Panele ścienne - nowoczesna łazienka w drewnie

fot. Panele ścienne – nowoczesna łazienka w drewnie

Łazienka w drewnie nie musi być luksusem

Od kiedy dzięki zaawansowanej technologicznie obróbce i impregnacji zaczęło stosować drewno w łazience, systematycznie rośnie grono jego zwolenników. Rozwiązaniem tym zachwycają się projektanci wnętrz, ale także użytkownicy. Nic w tym dziwnego, ponieważ zastosowanie drewna w łazience niesie ze sobą wiele zalet. Przede wszystkim pozwala ono stworzyć niezwykłe aranżacje, utrzymane w najróżniejszej stylistyce oraz doskonale komponuje się z innymi materiałami, takimi jak metal, szkło czy kamień naturalny. Świetnie łączy dzięki temu klasykę z nowoczesnością, dodając wnętrzu nieco przytulności i ciepła.

Przeczytaj również: Panele – kupno i montaż
Elegancka łazienka w drewnie

fot. Elegancka łazienka w drewnie

Sending
Ocena artykułu
5 (1 głos)