Minimalizm w stylu japońskim

Prostota, równowaga i minimalizm to wyznaczniki stylu aranżacji zrodzonego w Kraju Kwitnącej Wiśni. Ta harmonijna, japońska estetyka stała się inspiracją do stworzenia nowej kolekcji SAKAI firmy Technolux. Lampy z linii SAKAI, za sprawą subtelnych kształtów oraz naturalnej kolorystyki staną się niezwykle ciekawą ozdobą wnętrza, a także wprowadzą do pomieszczenia atmosferę spokoju i relaksu.

Duch subtelności
Japoński styl aranżacji wnętrz zachwyca lekkością, zamiłowaniem do harmonii oraz naturalnych materiałów. Kolekcja stworzona została w duchu tej stylistyki, dlatego też charakteryzuje się prostymi, geometrycznymi kształtami oraz stonowaną kolorystyką. Delikatne abażury w formie prostopadłościanów wpisane zostały w lekkie, drewniane ramki, dzięki czemu przywodzą one na myśl subtelne lampiony, nieodzownie kojarzące się z Krajem Kwitnącej Wiśni. Efekt ten dodatkowo potęgują dwie dekoracyjne listwy umieszczone tuż nad główną bryłą każdej z opraw. W kolekcji SAKAI na szczególną uwagę zasługuje jednak nie tylko ciekawy fason lamp, ale również połączenie ciemnego drewna, z którego wykonano oprawy, z jasnym abażurem. Taki kolorystyczny kontrast dodaje lampom uroku i naturalnego wyrazu.

lampy

fot. lampy

Architektura światła
W skład nowej kolekcji SAKAI firmy Technolux wchodzą cztery eleganckie zwisy, posiadające od jednego do czterech źródeł światła, a także praktyczny kinkiet. Wszystkie one sprawdzą się przede wszystkim w minimalistycznych, pozbawionych przepychu wnętrzach. Niezwykle intrygująco wyglądać będą również w klasycznych salonach czy sypialniach, którym dodadzą odrobinę lekkości. Co ciekawe, lampy z nowej kolekcji dają nam szansę na stworzenie we własnym domu bardzo oryginalnych kombinacji aranżacyjnych.

Przeczytaj również: Gips- materiał znany od lat

Z powodzeniem można je bowiem montować pojedynczo lub też, w myśl japońskiej stylistyki, zrezygnować z jednego, centralnego źródła światła na rzecz kilku, rozmieszczonych w całym pomieszczeniu. W takiej konfiguracji szczególnie efektownie prezentować się będą subtelne kinkiety o wysokości 46 centymetrów. Warto dodać, że lampy z kolekcji SAKAI firmy Technolux po zapaleniu dają naturalnie rozproszone światło, które w delikatny sposób oblewa wybrane części wnętrza. Dzięki temu w pomieszczeniu panować będzie harmonijna, sprzyjająca relaksowi i medytacji atmosfera.

Wnętrza urządzone w japońskim stylu emanują spokojem. Aranżuje się je bowiem w myśl zasady „im mniej tym lepiej”. Lampy z nowej kolekcji, za sprawą minimalistycznego designu, doskonale wpiszą się w ten klimat i wprowadzą do naszych domów dalekowschodnią równowagę.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)