Modna i stylowa Wielkanoc

dekoracje świąteczne

fot. dekoracje świąteczne

Dla osób, które na co dzień przykładają uwagę do obwiązujących trendów, także Wielkanoc powinna odbyć się w modnej oprawie. W tym roku styliści wyznaczyli trzy główne style – dla wielbicieli natury, tradycji i nowoczesnych kreacji.

Modna Wielkanoc w tradycyjnej oprawie
świąteczne w stylu tradycyjnym są bardzo wyraziste. Na stole królują wielobarwne pisanki ze święconki udekorowane ludowymi wzorami, drożdżowe babki wielkanocne, kolorowe palmy, mazurki i stroiki z gałązek wierzbowych przeplatanych barwinkiem i pierwszymi wiosennymi kwiatami.
Na stole nakrytym białym obrusem z serwetami haftowanymi w pisanki i bazie zamiast bukietów można ułożyć dekoracyjne wianki z bukszpanu, a do środka powkładać żółte pisanki.

dekoracje wielkanocne

fot. dekoracje wielkanocne

Ozdoby na Wielkanoc w stylu ekologicznym
Dekorując stół na Wielkanoc w stylu ekologicznym należy zainspirować się naturą. Ozdoby świąteczne w stonowanej kolorystyce beżów, zieleni i brązów doskonale spełnią swoje zadanie. Na wielkanocnym stole nie może zabraknąć jajek wygotowanych w cebuli. Zanim trafią do garnka, na skorupkę można przyłożyć małe listki, płatki kwiatów lub gałązkę pietruszki i ciasno związać elastyczną, plastikową siatką o gęstych oczkach lub otoczką z rajstopy. Podczas gotowania na brązowych skorupkach odbije się piękny roślinny wzór. Sielski charakter stylizacji nadadzą pstrokate przepiórcze jajeczka, bukiety wiosennych kwiatów a także figurki zajączków i kurczaczków.

Dekoracje wielkanocne

fot. Dekoracje wielkanocne

dekoracje

fot. dekoracje

Stylowe święta wielkanocne

dekoracje

fot. dekoracje

Nakrycie wielkanocnego stołu w nowoczesnym stylu zaskakuje wyrazistą kolorystyką i niebanalną konwencją. Zając wykluwający się z pisanki to prawdziwa przeciwwaga dla tradycyjnych żółtych kurczaczków i kolorowych figurek zajączków. Dekorację stołu można oprzeć na połączeniu dwóch kolorów, np. bieli z zielenią, fioletem lub błękitem. Zamiast tradycyjnych wieńców, doskonale zaprezentują się pisanki w pastelowych kolorach ułożone w słomianych gniazdkach albo ugotowane białe jajka. Bukiety wiosennych kwiatów można zastąpić prostymi doniczkami z kwitnącymi zbożami lub kwiatami.

Modne stroiki, kartki na Wielkanoc i wiele innych ozdób można wykonać samodzielnie. Papierowe wycinane podkładki pod talerze, pierścienie na serwetki i dziergane na szydełku ocieplacze na ugotowane jajka w kolorystyce odpowiadającej aranżacji stołu sprawią, że nabierze ona indywidualnego charakteru.

dekoracje świąteczne

fot. dekoracje świąteczne

dekoracje świąteczne

fot. dekoracje świąteczne

dekoracje

fot. dekoracje

Dekoracje wielkanocne

fot. Dekoracje wielkanocne

dekoracje

fot. dekoracje

REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)