Napędy do bram garażowych z zasilaniem górnym

napęd

fot. napęd

Do oferty napędów OPTIMUM firmy WIŚNIOWSKI dołączyły cztery nowe modele z zasilaniem górnym – OPTIMUM T ECO, OPTIMUM T 600, OPTIMUM T 800 i OPTIMUM T 1100. Nowoczesne produkty dedykowane bramom garażowym zwiększą komfort ich użytkowania oraz bezpieczeństwo.

Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów i nowopowstałych garażach firma Wiśniowski wzbogaciła asortyment napędów o modele z zasilaniem górnym. Tak umieszczone gniazdo zasilania elektrycznego bramy pozwala uniknąć kłopotu z ukryciem przewodów. Jest to bardzo ważne nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim z uwagi na bezpieczeństwo. Zasilanie dociera do napędu bezpośrednio ze stropu, bez potrzeby wykorzystania dużej ilości kabli. Wprowadzone do oferty firmy WIŚNIOWSKI napędy OPTIMUM T to doskonałe rozwiązanie zarówno do bram garażowych segmentowych, jak i uchylnych.

OPTIMUM funkcjonalności…

Zobacz również: Na okrągło w ogrodzie
bramy garażowe

fot. bramy garażowe

Transformator zasilający znajduje się w obudowie na końcu szyny z listwą zębatą, po której porusza się napęd. Dzięki temu zasilanie doprowadzone jest do niego bezpośrednio z gniazda. Szyna jezdna, wykonana z aluminium, dobierana jest w zależności od wysokości bramy i stanowi komplet z napędem. Wszystkie modele OPTIMUM T firmy WIŚNIOWSKI zasilane są napięciem 24V. Za sprawą funkcji łagodnego startu oraz zatrzymania bramy segmentowe z napędem OPTIMUM T pracują niezwykle cicho. Ponadto w bramach uchylnych opcja dynamicznego domknięcia daje gwarancję pewnego zamknięcia poprzez zatrzaśnięcie rygli. W napędzie znajdują się także mechaniczne wyłączniki krańcowe, za sprawą których brama zatrzymuje się w odpowiednim położeniu co do milimetra.

…i OPTIMUM wygody
Bramy z asortymentu firmy WIŚNIOWSKI z napędem OPTIMUM T w wersjach 600, 800, 1100 zostały wyposażone w dwukanałowe piloty 2A433. Posiadają one dodatkową osłonę, która zabezpiecza przyciski przed przypadkowym wciśnięciem. Prawie 270 milionów kombinacji kodu nadajnika, gwarantuje duże bezpieczeństwo, ponieważ szansa na powtórzenie się tej samej sekwencji kodu jest możliwa po 18 latach użytkowania pilota 10 razy dziennie. Komfort użytkowania bramy garażowej można dodatkowo podnieść korzystając z opcjonalnego wyposażenia, które nie tylko zwiększają poziom zabezpieczeń, lecz również ułatwią obsługę bramy. Zamek szyfrowy z klawiaturą kodową pozwala sterować bramą na zewnątrz garażu bez użycia nadajnika zgodnie z potrzebami użytkowników.

Napęd OPTIMUM T wraz z szyną jezdną i bramą firmy WIŚNIOWSKI tworzą kompletne, złożone z perfekcyjnie dopasowanych komponentów urządzenie, którego użytkowanie jest funkcjonalne oraz całkowicie bezpieczne. Urządzenie spełnia europejską normę EN 13241-1 oraz jest oznakowane znakiem CE.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)