Ogród dla malucha

Drewniany domek dla dzieci - projekt
domki drewniane

fot. domki drewniane

Wiosna za oknem już w pełni. Dzieci po jesienno – zimowej przerwie mogą znów do woli spędzać czas na świeżym powietrzu. Większość rodziców w tym momencie staje przed ważnym pytaniem – jak przygotować ogród żeby maluchy mogły bezpiecznie się bawić, a jednocześnie nie zniszczyły naszych ulubionych rabat kwiatowych.

Eksperci z marketów Praktiker na ten sezon proponują kilka różnych rodzajów aktywności, które zagwarantują dobrze spędzony czas, a także prawidłowy rozwój emocjonalny naszych milusińskich.

Basen stelażowy

fot. Basen stelażowy

Domek na kurzej łapie
Prawie każde dziecko marzy o domku na drzewie. Jednak nie zawsze możliwe jest spełnienie tego marzenia. Dobrym rozwiązaniem jest ustawienie na trawniku gotowego domku, który może być dodatkowo wyposażony w zjeżdżalnię. Domek ogrodowy Bolek, z fantazyjnie wykrzywioną fasadą i oknami, wygląda jak w projektach Antonio Gaudiego. Całą konstrukcję można oddać w panowanie dziecięcej wyobraźni, posiłkując się przy tym albumami na temat hiszpańskiej secesji i mozaiki. Mogą one zainspirować maluchy do kreatywnych malunków. Niezbędnym akcesorium będzie tu zestaw kolorowej kredy, który dostaniemy np. w marketach Praktiker.

Piraci na niezgłębionych wodach basenu
W upalny i piękny dzień, niejedno dziecko marzy o beztroskiej zabawie w chłodnej wodzie. W ofercie Praktikera dostępne są baseny rozporowe lub niewielkie brodziki. Nie wymagają one skomplikowanego montażu, są łatwe w przechowywaniu i utrzymaniu, a co najważniejsze – są bezpieczne dla mniejszych pociech. Nowością w ofercie jest też basen rozporowy 3D (274 x 76 cm) z okularami w komplecie. Jego dno ma przyjemne dla oka trójwymiarowe obrazki, których efekt widać po założeniu okularów.

plac zabaw

Zobacz również: Pędzenie hiacyntów

fot. plac zabaw

Można także zdecydować się na stabilniejszy i głębszy basen, oparty na stelażu, który będzie idealny dla całej rodziny. Rozmiary zaczynają się od rozmiaru 305 x 76 cm, a kończą na 549 x 122 cm.

Aby frajda z ogrodowej kąpieli była jeszcze większa warto pomyśleć o różnych, wodoodpornych gadżetach, które urozmaicą wodną zabawę. Ciekawym pomysłem mogą okazać się kolorowe, plastikowe delfinki do nurkowania, które zaopatrzone są w małe odważniki, dzięki którym nie wypływają na powierzchnię. Przy odrobinie dziecięcej wyobraźni odważniki mogą zmienić się w zaginiony skarb, który dzielni piraci muszą odnaleźć na dnie oceanu.

Piaskownica

fot. Piaskownica

Tajemniczy ogród
Dzieci nierzadko marzą o magicznym miejscu, w którym rzeczywistość miesza się ze światem fantazji i bajek. Warto na terenie naszego ogrodu wydzielić niewielką jego cześć, gdzie maluchy będą niepodzielnie sprawowały władzę. Takie miejsce można przedzielić niewielkim płotkiem np. trawnikowym rollboarderem. Warto także pomyśleć o roślinach. Najlepiej wybrać kolorowe i niewymagające dużej uwagi bratki, pelargonie i niecierpki. Jednak by naprawdę podbić serce naszego dziecka, polecamy drzewka i krzewy owocowe, takie jak czereśnia, grusza, morela lub agrest. Nic nie zastąpi uśmiechu na twarzy naszej pociechy, gdy weźmie do ust owoce z własnej hodowli.

Zawsze warto podkreślić dostępność ogrodu dla maluchów poprzez kolorowe, wesołe dodatki i gadżety ogrodowe. Markety Praktiker oferują szeroki wybór przeróżnych ozdób: zjeżdżalnię dla dzieci w kształcie dinozaura, namiot imitujący słonia, huśtawkę, trampolinę czy kolorową piaskownicę z pokrywką, do której kupimy też łopatkę.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)