Ornamenty ścienne w trójwymiarze

biuro

fot. biuro

Porządek i asceza, do których obecnie sprowadza się większość wnętrzarskich aranżacji, z czasem mogą okazać się nie do zniesienia. Nie każdy bowiem stworzony jest do przebywania w perfekcyjnie uporządkowanym otoczeniu. Niekiedy aż prosi się o odrobinę szaleństwa w wystroju, które nieco rozluźni sztywny nastrój w wymuskanym wnętrzu.

Pomysł na pustą ścianę
W dzieciństwie, w głowie każdego z nas rodziło się mnóstwo pomysłów na udekorowanie ścian. Wiele z nich było realizowanych w tajemnicy przed rodzicami, niekoniecznie ze szczęśliwym rezultatem i pochwałą dla twórcy. Dzisiaj można pozwolić dzieciom na rysowanie kredą po ścianie dzięki farbom tablicowym. Owa forma wyładowania twórczego jest dobra także dla dorosłych. Farbą tablicową można pomalować np. jedną ścianę w kuchni lub w przedpokoju, a każdą notatkę dla najbliższych, która z pewnością zostanie zauważona, można ozdobić ciekawym rysunkiem.

Trójwymiarowe panele i ornamenty ścienne

naklejki

fot. naklejki

Od niedawna wśród modnych dekoracji do wnętrz można znaleźć ornamenty i panele trójwymiarowe na ścianę. Panele ścienne 3d to najczęściej lekkie elementy wykonane z surowca przypominającego styropian. Są łatwe w montażu i obróbce. Po przyklejeniu do ściany wystarczy je pomalować na wybrany kolor, a niektóre z nich nie wymagają żadnego wykończenia.

Warto także zwrócić uwagę na modne trójmiarowe litery, secesyjne ornamenty i urocze motylki na ścianę. Motylki przykleja się samym tułowiem do płaszczyzny – np. ściany. Ich skrzydełka odstają sprawiając wrażenie ruchu. Najlepiej przykleić je w większej ilości formując naturalny szyk lecących owadów. Mogą np. wylatywać z wiklinowego koszyczka na komodzie w sypialni lub w łazience albo kuferka ze skarbami w pokoju dziecka.

naklejki

fot. naklejki

Ornamenty i naklejki to niewielkie i bardzo subtelne dekoracje, które ożywiają wystrój wnętrza. Kiedy się znudzą, z łatwością można je odkleić bez szkody dla dekorowanej powierzchni.REKLAMAPK

dekoracje ścienne

fot. dekoracje ścienne

dekoracje ścienne

fot. dekoracje ścienne

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)