Panele ścienne

panele ścienne

fot. panele ścienne

Wiosna to idealny czas na przeprowadzenie remontu w domu. Odświeżenie wystroju może nadać domowym wnętrzom wyjątkowego charakteru. Kiedy jednak nie będziemy chcieli malować czy tapetować ścian, możemy zdecydować się na zastosowanie paneli ściennych. Szeroki wybór kolorów, odcieni i wzorów pozwoli dopasować je do każdego wnętrza.

Panele ścienne przeważnie wykonywane są z materiałów drewnopochodnych lub tworzywa sztucznego. Są lekkie a sam montaż paneli nie należy do skomplikowanych czynności. Niewątpliwą zaletą takiego pokrycia ściennego jest także fakt, że można je łączyć pod różnymi kątami. Dodatkowo elementy ozdobne takie jak cokoły, narożniki czy listwy umożliwiają ich estetyczne wykończenie. Wszystkie panele ścienne można bez problemu montować na ścianach betonowych, murowanych, jak i drewnianych.

Panele ścienne drewnopochodne

dekoracje ścienne

fot. dekoracje ścienne

Panele drewniane wykonywane są z płyt MDF pokrytych jednostronnie folią dekoracyjną, czyli tzw. dekorem. Listwy wykończeniowe z profilowanej płyty MDF stanowią uzupełnienie paneli. Oklejone tymi samymi co panele foliami dekoracyjnymi, doskonale wykończą ścianę. Takie drewnopochodne wykończenia ścian nadają się do pomieszczeń nienarażonych na działanie wilgoci i wody. Niewątpliwą zaletą jest ich dobra izolacja akustyczna i termiczna.
Powłoka tego rodzaju paneli jest odporna na ścieranie i zarysowania, a także nie wymaga konserwacji ani malowania. Duże ułatwienie stanowi utrzymanie ich w czystości – wystarczy wilgotna szmatka.

Panele z tworzywa sztucznego
Panele wykonane z tworzywa sztucznego występują w postaci cienkich profili, usztywnionych wewnątrz żebrami. Z zewnątrz panele pokryte są trwale zgrzanymi z tworzywem foliami dekoracyjnymi. Obecnie na rynku istnieje szeroki wybór paneli jednobarwnych, kolorowych czy z nadrukowanym wzorem. Tego rodzaju panele są odporne na działanie wilgoci i wody, dlatego bez problemu mogą zdobić ściany w kuchni czy łazience.

panele ścienne

fot. panele ścienne

Coraz większą popularnością cieszą się panele 3D, które stanowią nowoczesny i estetyczny pomysł na dekorację ścian i sufitów. Są łatwe do ułożenia, odporne na uszkodzenia i można je wielokrotnie malować. Panele przestrzenne dzięki niepowtarzalnemu i oryginalnemu wzornictwu oraz swojej trójwymiarowości ożywią każde wnętrze. Tego rodzaju dekoracje ścienne umożliwiają niemal nieograniczoną możliwość kreowania wnętrza według własnego upodobania.

Dobierając odpowiednie barwy i kształty trójwymiarowych paneli można stworzyć aranżację, która będzie źródłem wyjątkowych doznań estetycznych. Panele oglądane z różnej perspektywy będą miały za każdym razem inny wygląd. Uroku z pewnością doda uwydatnienie wybranych fragmentów przy pomocy światła. Takie przestrzenne wykończenie ściany daje możliwość artystycznego i funkcjonalnego zaaranżowania przestrzeni. REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)