Panele szklane do kuchni i łazienki

panele szklane

fot. panele szklane

Do wykończenia fragmentu ściany pomiędzy szafkami dolnymi i górnymi najczęściej stosuje się kafelki, płytki lub panele, ponieważ łatwo utrzymać je w czystości. Niedawno do grupy tych tradycyjnych rozwiązań dołączyły panele szklane.

Zobacz również: Wnętrze w kolorach lata

Panele szklane są one coraz częściej wybieraną alternatywą dla ceramiki, tworzyw sztucznych czy blachy. Szkło chroni powierzchnie ścian przed uporczywymi zabrudzeniami i działaniem wilgoci, a odpowiednio podświetlona nadaje jej elegancki wygląd.

Szklane panele pomiędzy blatem, a wiszącymi szafkami tworząc idealnie gładką i twardą powierzchnię, która ścisłe przylega do ściany. Tafle projektowane są w taki sposób, by ich powierzchnia była jak największa – aby do minimum ograniczyć ilość cięć i łączeń. W ten sposób nie ma porowatych fug, gdzie gromadzą się zabrudzenia sprzyjające rozwojowi bakterii.

Modnie i wygodnie

panele szklane

fot. panele szklane

Poza walorami użytkowymi, panele szklane są doskonałym elementem dekoracyjnym. Motywem graficznym może być ulubione zdjęcie lub temat wybrany z listy wzorów i motywów do wykorzystania w ofercie producenta. Wszystko zależy od inwencji i kreatywności. – W naszej ofercie znajdują się panele z wdrukowanymi gotowymi grafikami i zdjęciami autorskimi klientów, wzory tapetowe albo reprodukcje obrazów. Nasze ściany zdobić może niemal wszystko. Szkło łączymy bowiem również z materiałami z natury nietrwałymi, jak drewno czy płótno – mówi Wiesław Śmigielski, właściciel firmy Colour Glass z Poznania, specjalizującej się w wyrobie paneli szklanych. – Dzięki szklanej oprawie, stają się trwałymi materiałami wykończeniowymi. Otrzymujemy zupełnie nową jakość, połączoną z pożądaną estetyką– dodaje W. Śmigielski. Można je też elegancko podświetlić diodami o różnych kolorach.

Wzór na trwałość

panele szklane

fot. panele szklane

Panele szklane wykonane są z szyby hartowanej o grubości 5 mm technologią wielowarstwowego laminowania. Polega ona na połączeniu w obróbce termicznej i próżni kilku warstw – szyby, warstwy dekoracyjnej, folii aluminiowej oraz spodniej warstwy zabezpieczającej z PCV lub drugiej szyby. Jakość użytych materiałów gwarantuje, że panele są odporne na działanie nawet warunków atmosferycznych i nie odkształcają się.

Panele szklane można zamówić przez internet i zamontować samodzielnie. Z myślą o osobach, które chciałyby skorzystać z kompleksowej usługi, firmy sprzedające oferują profesjonalny pomiar oraz montaż gotowego produktu. Panele wykonane na indywidualne zamówienie są idealnie dopasowane do przestrzeni pomiędzy szafkami oraz otworów na gniazdka elektryczne i objęte gwarancją, która obejmuje także montaż. – Wyjściowo dajemy klientom 2-letnią gwarancję na wykonanie, montaż i odporność szyby. Szkło hartowane jest bezpieczne – bardzo trwałe na uderzenia oraz zarysowania, niełatwo je uszkodzić. Dzięki technologii laminowania tafla nawet w przypadku stłuczenia nie rozsypie się i pozostanie na swoim miejscu – tłumaczy Wiesław Śmigielski z Colour Glass. REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)