Podłogi dębowe lite i ręcznie postarzane

podłogi

fot. podłogi

Dąb, symbol siły, od tysięcy lat jest wykorzystywany jako solidny budulec. Jeden z najbardziej cenionych, także w branży podłóg drewnianych. Dębowe powierzchnie cieszą się ogromną popularnością, nie tylko ze względu na swoją wytrzymałość, ale także na możliwość wyboru jednej z licznych dębowych wariacji. W tym sezonie na szczególną uwagę zasługują dębowe podłogi lite i ręcznie postarzane.

Klasyka w najlepszym wydaniu
Stale utrzymujące się zainteresowanie dębowymi podłogami nie jest przypadkowe. Z jednej strony charakteryzują się one wysoką wytrzymałością i ciekawym usłojeniem, a z drugiej naturalną, klasyczną stylistyką i niezobowiązującą elegancją. Nie bez znaczenia jest także fakt stosunkowo łatwej dostępności surowca w naszym klimacie, bowiem znanych jest ok. 200 gatunków tych drzew.
Barwa, piękny charakter słoi i dyskretny, rustykalny charakter dębu to jedne z jego największych atutów. Stąd też tak często surowiec ten wykorzystywany jest do produkcji najszlachetniejszych drewnianych podłóg – zwraca uwagę Piotr Wójcikiewicz, Product Manager w firmie Baltic Wood. – Co więcej kolory dębu są intensywne, brązowe, w dużej ilości odcieni. Pod wpływem słonecznego światła lekko ciemnieją, nabierając głębi. Stąd też podłoga dębowa z upływem lat nabiera wdzięku i nowego charakteru.

W krainie dębowych wariacji

deski podłogowe

fot. deski podłogowe

Drewno dębu jest wdzięcznym materiałem do uszlachetnienia. Dzięki temu miłośnicy podłóg z tego surowca mogą wybierać do woli między powierzchniami wykończonymi kolorowymi bejcami, olejami, lakierami, czy też dębowymi podłogami dodatkowo fazowanymi.

Te różnorodne uszlachetnienia świetnie sprawdzają się w przypadku podłóg litych. Dla przykładu wszystkie powierzchnie kompozycji z kolekcji Baltic Wood – Sélection du Sommelier zostały uszlachetnione barwnymi olejami ekologicznymi (bursztynowym, białym, ciemnobrązowym, szarym, jasnobrązowym czy grafitowobrązowym) lub eleganckim lakierem matowym. Dodatkowo elegancka mikrofaza występuje na każdym boku deski.

Zobacz również: Upieczona prowokacja

Powierzchnie podłóg litych Sélection du Sommelier zostały poddane także procesowi szczotkowania, na który powinni zwrócić szczególną uwagę miłośnicy nowatorskich rozwiązań. Proces ten polega na szczotkowaniu wierzchniej warstwy drewna oraz wybieraniu z niej najbardziej miękkich części słojów rocznych. Dzięki temu podkreślona zostaje naturalna struktura drewna. Jest ona nie tylko lepiej widoczna, ale także wyraźnie wyczuwalna w dotyku.

podłogi

fot. podłogi

Dąb artystycznie postarzany
Ręcznie postarzane dębowe podłogi jest rozwiązaniem dla tych, którzy cenią sobie niepowtarzalność. Tego typu propozycją jest kolekcja Timeless Collection™ firmy Baltic Wood. To 6 dębowych podłóg, których artystycznie postarzane powierzchnie są dziełem ludzkich rąk. Dzięki temu, każda z desek to odrębna historia, pełna wspomnień i emocji.

Misterna praca rąk człowieka zachwyca wyrafinowanymi efektami, m.in. heblowaniem i szczotkowaniem, charakterystycznymi zacięciami, efektem „kornika” czy 4-stronną fazą. Ujmuje także wyjątkową, rustykalną kolorystyką. Do wyboru są oleje naturalne w barwach: od lekko białej, bursztynowej, aż po mistyczną, niemal czarną.
REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)