Pokój dla dziecka w każdym wieku

Pokój dziecka, to najczęściej zmieniające się wnętrze. Na na przestrzeni lat ewoluuje i rośnie wraz z dzieckiem. Z wystroju niemowlęcego, przechodzi w pokój przedszkolaka, a następnie pokój ucznia i azyl nastolatka. Czy każda z tych zmian musi się wiązać z zakupem nowych mebli i całkowitą przebudową koncepcji aranżacji? W jaki sposób uniknąć kosztownych rewolucji, a jednocześnie sprawić, że pokój idealnie dopasuje się do potrzeb i wieku naszej pociechy?

pokój dziecka

fot. pokój dziecka

Zobacz również: Komfort snu

O wystroju pokoju dziecka, warto pomyśleć już na etapie planowania aranżacji niemowlęcej. Dobór kolorystyki, dekoracji, mebli i dodatków, powinien uwzględniać szybko zmieniające się potrzeby pociechy. Dwie zmiany są nieuniknione: łóżeczka dziecięcego na łóżko, oraz stolika do zabawy na biurko do nauki. Szafy, komody i półki można pozostawić i ewentualnie uzupełnić. Neutralna stylistyka mebli będzie najtrafniejszym wyborem. Zestawienie prostych form i stonowanej kolorystyki sprawdzi się w każdym otoczeniu. Meble wykonane w solidny sposób, dobrej jakości materiałów, mogą służyć dziecku przez wiele lat.

Zaletą uniwersalnego umeblowania, jest możliwość wielokrotnej zmiany wyglądu pokoju przy pomocy kolorystyki ścian i dodatków. To one zmienią charakter wnętrza i dopasują go do wieku dziecka. Sprytnym sposobem na metamorfozę, będzie zmiana kolorystyki wnętrza, dywanu, lampy, tkanin i elementów dekoracynjych.

dekoracje

fot. dekoracje

Pokój niemowlaka powinna cechować spokojna, stonowana kolorystyka: beż i biel z odrobiną pastelowych barw i delikatne rzuciki. (np. zasłonka Vola Vola Rosa, pościel Tic Tac Toe, dywan Łąka, tapeta Groszki).

W pokoju przedszkolaka nie może zabraknąć radosnych barw i motywów z ulubionych bajek. Aranżacja wnętrza powinna być dynamiczna i pełna fantastycznych postaci (np. zasłonka Smoki, pościel Park Jurajski, dywan Domek dla Lalek, aplikacje ścienne Leśne Zwierzątka).

Pokój nastolatka jest jego prywatną przestrzenią. To rodzaj manifestu indywidualności. W wystroju wnętrza sprawdzą się mocne, efektowne motywy nawiązujące do modnych tematów. (np. narzuta Legend Unico, dywan Music, tablica Skaters, aplikacja ścienna Notatki).

pokój dziecka

fot. pokój dziecka

Jak jeszcze może zmieniać się pokój twojego dziecka? Zajrzyj na stronę Kidstown.pl i zaplanuj ciekawą metamorfozę.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)