Sufity podwieszane – zalety

salon

fot. salon

Sufit podwieszany to szybki i estetyczny sposób na udaną aranżacje przestrzeni znajdującej się nad głową. Pozwala nie tylko ukryć nieestetyczne instalacje grzewcze, ale także poprawia izolację dźwiękową oraz umożliwia zastosowanie dekoracyjnego oświetlenia. Dzięki tym możliwościom, sufity podwieszane zyskują coraz większe grono zwolenników.

Do montażu sufitu podwieszanego wykorzystywane są gotowe płyty sufitowe z płyt gipsowych lub kasetony. Mocowane są one na specjalnych, wcześniej zamontowanych lekkich stelażach. Montaż takiego sufitu nie jest skomplikowany, jednak wymaga precyzji. Uzyskana wolna przestrzeń pozwala zamontować kratki wentylacyjne, oświetlenie, a nawet ułożyć dodatkowe materiały izolacyjne.

Zalety sufitów podwieszanych
Doskonałe miejsce na oświetlenie – odpowiedni montaż oświetlenia pozwoli osiągnąć ciekawe efekty dekoracyjne. Przy tego rodzaju konstrukcji bez problemu można użyć m.in. opraw, których ze względu na rozmiar i sposób podłączenia nie da się zamontować w tradycyjnym suficie.
Zmienia optycznie proporcje – montaż płyt sufitowych umożliwia korektę proporcji pomieszczenia. Dzięki nim można obniżyć sufit w wysokich pomieszczeniach, co ma znaczący wpływ zarówno na estetykę, jak i względy ekonomiczne. Z kolei montaż gładkich płyt sufitowych o lustrzanej powierzchni pozwala optycznie powiększyć niewielkie pomieszczenia.
Bezpieczeństwo i dźwięki – w pomieszczeniach z podwieszonym sufitem nie ma pogłosu a same dźwięki są przyjemniejsze dla ucha. Ponadto płyty te charakteryzują się dobrą ochroną przed ogniem, dlatego często osłaniają one strop w domach szkieletowych.
Ukrywanie niedoskonałości – sufit podwieszany bardzo dobrze maskuje nieestetyczne fragmenty stropu, może także zasłonić instalacje – ciągi wentylacyjne, rury kanalizacyjne czy kable. Co istotne, w razie awarii można w łatwy sposób dostać się do instalacji – wystarczy zdemontować konstrukcję a po naprawieniu ponownie zamontować. Należy także wiedzieć, że ze względów bezpieczeństwa pod sufitem podwieszanym nie powinno się maskować rur gazowych. Gaz ulatniający się w zamkniętej przestrzeni między stropem a płytami sufitowymi szybko może osiągnąć stężenie grożące wybuchem.

Sufity podwieszane pozwalają na oryginalną aranżację wnętrz. Dzięki nim można tworzyć dowolne kształty, które urozmaicą domowe wnętrze. Dodatkowo zainstalowane oświetlenie da możliwość wykreowania wyjątkowego nastroju w pomieszczeniu.

Przykładowy sufit podwieszany

fot. Przykładowy sufit podwieszany

Sufity podwieszane

fot. Sufity podwieszane

biuro

fot. biuro

kawiarnia

fot. kawiarnia

REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)