Twój dom nabierze barw!

Polacy coraz częściej sięgają po ekologiczne rozwiązania dla swojego domu. Wiąże się to nie tylko z ergonomią, ale także z przyjaznymi środowisku materiałami budowlanym, które posłużą w odświeżeniu mieszkania, czy w trakcie remontu – jednym z takich rozwiązań jest wybór ekologicznych farb do wnętrz, które będą bezpieczne dla domowników oraz środowiska naturalnego.

Do niedawna, większą wagę przykładaliśmy do koloru farby oraz jej trwałości, zapominając przy tym o wpływie jaki może ona mieć na nasze zdrowie i samopoczucie. Obecnie jednak, kładziemy większy nacisk na bezpieczne oraz ekologiczne rozwiązania, które znajdują swoje zastosowanie w naszym domu.

farby

Przeczytaj również: Domowe kino

fot. farby

Farby przyjazne dla zdrowia
W ofercie OBI dostępne są farby, które zawierając maks. 1g/l Lotnych Związków Organicznych (są one główną przyczyną powstawania dziury ozonowej), podczas gdy dyrektywa UE dopuszcza zawartość nieprzekraczającą 30g/l. Oznacza to, że farby są nie tylko przyjazne środowisku naturalnemu, ale także nie zagrażają naszemu zdrowiu, ponieważ szkodliwy rozpuszczalnik został zastąpiony wodą. Farby te szybko schną, mają łagodny zapach i nie wywołują podrażnień. Jednym z najpopularniejszych farb ekologicznych są farby lateksowe, które zawierają kauczuk. Ich główną zaleta jest gładka, łatwa do zmywania powłoka oraz odporna na ścieranie powierzchnia.

Podkreśl kolorem styl wnętrza – OBI Color Design
Farby, które mogą idealnie podkreślić charakter mieszkania, a jednocześnie nie będą stanowić zagrożenia dla zdrowia i środowiska, to OBI Color Design. Są to lateksowe, matowe farby, przeznaczone do dekoracyjnego malowania wnętrz. Produkt charakteryzuje się dobrymi właściwościami kryjącymi przy zachowaniu odporności na ścieranie i zmywanie. Dodatkowo ma neutralny zapach, a sama powłoka farby jest paroprzepuszczalna, co umożliwia swobodne oddychanie ścian i zapobiega tworzeniu się grzybów i pleśni. OBI Color Design oferuje paletę 32 modnych kolorów, które ułatwią stylizację każdego wnętrza.

Klasyczna biel zawsze w modzie – OBI Design White i OBI Design White Latex
Jeżeli cenisz sobie jasne, przejrzyste, wypróbuj propozycję ekologicznych farb OBI do malowania wnętrz. Jednym z rodzajów jest OBI Design White, czyli biała, matowa farba do ścian i sufitów o słabo wyczuwalnym zapachu. Jest bardzo prosta w nakładaniu, a po wyschnięciu charakteryzuje się doskonałymi właściwościami kryjącymi.

Innym rodzajem farb, które są przyjazne środowisku jest OBI Design White Latex, która nadaje powierzchniom ciepły odcień bieli. Do produkcji wykorzystywana jest biel tytanowa, czyli dwutlenek tytanu, która sprawia, że nasze zmysły odbierają kolor jako subtelny, delikatny, ciepły, nie rażący wzroku. Farba nie zawiera wybielaczy optycznych, dlatego nie daje wrażenia bieli podbitej odcieniem fioletowym, błękitnym lub też niebieskim. OBI Design White Latex doskonale kryje, nie chlapie przy malowaniu oraz ma słabo wyczuwalny zapach.
REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)