Wnętrza odziane tundrą

wykończenie ścienne

fot. wykończenie ścienne

W dobie masowej produkcji niezwykle rzadko mamy do czynienia z nietuzinkowymi produktami, które wyłamują się ze schematów i intrygują naturalnością. Twórczą odpowiedzią na masowy produkt są wyspecjalizowane manufaktury, które kładą nacisk na jakość i autentyczność swoich wyrobów. Miarą ich sukcesu jest ciekawe wzornictwo, a nie ilość sprzedanych egzemplarzy. Udaną ilustracją takiego podejścia do procesu tworzenia jest holenderska marka Alphenberg i jej ekskluzywna kolekcja Tundra.

wykończenie ścienne

fot. wykończenie ścienne

Tundra jest linią skórzanych okładzin ściennych i podłogowych, które urzekają bezpretensjonalną elegancją. Nie ma w niej miejsca na ingerencję w naturalne piękno skóry. Projektanci tej marki postanowili, że poszczególne fragmenty okładzin nie będą identyczne i powtarzane. Próba ujednolicenia odarłaby produkt z jego wyszukanych walorów dekoracyjnych. Dzięki zachowaniu oryginalnej faktury, barwy i rysunku, każdy fragment okładziny opowiada swoją własną historię. Wrażenie przytulności potęguje matowe wykończenie, na którym zauważalne są ślady codziennego użytkowania. Kolekcja składa się z 6 rodzajów skóry o zróżnicowanej kolorystyce. Bardzo ciepły, przytulny klimat we wnętrzu kreują okładzina w kolorze czekolady Tundra Chocolate oraz budząca skojarzenia z odcieniami ziemi Tundra Clay. Chłodna aura towarzyszy grafitowej szarości Tundra Grey i matowej czerni Tundra Off Black. Jest to propozycja dla właścicieli surowych, modernistycznych apartamentów i domów. Kolekcję uzupełniają uniwersalne kolory: Tundra Sand, okładzina w odcieniu zgaszonych kremów oraz Tundra Titanium, zaskakujący miks bladych brązów i szarości.

wykończenie ścienne

fot. wykończenie ścienne

Skóry z linii Tundra wykończone są przy użyciu parafiny wprasowywanej w materiał w wysokiej temperaturze. Czynność ta jest kilkukrotnie powtarzana. Parafina podkreśla kolor skóry, zabezpiecza powierzchnię przed wnikaniem zabrudzeń i niweluje ewentualne zarysowania. Ponadto dzięki ochronnej warstwie tłustej parafiny utrudnione jest wnikanie wszelkiego rodzaju płynów w strukturę skóry i ewentualne odkształcanie się okładziny. W przypadku powstania uszkodzeń mechanicznych (przecięcia, głębokie rysy, wgłębienia) również istnieje możliwość ich naprawy. Rozgrzanie uszkodzonego fragmentu skóry spowoduje roztopienie się zawartej w niej parafiny, a w efekcie zasklepienie uszkodzenia.

Okładziny skórzane z kolekcji Tundra mają szerokie spektrum zastosowań zarówno w obiektach mieszkalnych, jak i użytkowych. Poza dekoracją podłóg i ścian mogą posłużyć m.in. do wykończenia sufitów, barów, mebli czy obudowy kominków. Stanowią tym samym efektowną alternatywę dla drewna czy kamienia.REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)