X
 
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Trudna plama na ścianie - co z nią zrobić?

plama
O tym, że ściany w domu łatwo się brudzą wie każdy. Czy są sposoby na ich usunięcie?

Przeważnie jeśli ściany zostały pomalowane nowoczesną emulsją lateksowa, wystarczy je zmyć. Trudniej jednak jest usunąć plamy po oleju, nikotynie czy grzybach (będących konsekwencją wilgoci). Samo zmywanie, a nawet zamalowanie plamy nie rozwiąże problemu, ponieważ zabrudzenie będzie przebijało przez nową powłokę.


Warto wówczas zastosować farbę izolującą – taką, jak. np. Dekoral Renostyl Plus. Produkt ten odcina i neutralizuje zabrudzenia, dzięki czemu nie przebijają one przez świeżą farbę. Dekoral Renostyl Plus z pewnością poradzi sobie z trudnymi plamami m.in. po nikotynie, grzybach, zaciekami czy olejach spożywczych. Ponadto farba ta doskonale sprawdza się w roli gruntu, który jednocześnie wzmacnia samo podłoże i zabezpiecza ściany przed działaniem wilgoci (w łazience lub kuchni).

Przed aplikacją farby izolującej należy przygotować odpowiednio ścianę. Wszelkie złuszczenia i pęknięcia trzeba dokładnie usunąć papierem ściernym. Większe ubytki szpachlujemy i wypełniamy. W przypadku obecności grzybów stosujemy dodatkowo środek grzybobójczy. Na tak przygotowaną ścianę nakładamy warstwę farby – dla pełnego efektu zaleca się aplikację dwóch warstw.

Dekoral Renostyl Plus
farbaFtalowa farba gruntująca przeznaczona do zamalowywania plam po nikotynie, sadzy, olejach, zaciekach i grzybach. Polecana szczególnie do pomieszczeń narażonych na działanie wilgoci.
- odcina i izoluje trudne plamy,
- wzmacnia podłoże,
- zalecana liczba warstw: 1-2,
- wydajność: do 12m2/L,
- czas schnięcia: około 6h,
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Ścienne
2013-09-20 11:00:11
Tagi do artykułu: ściany | farby | Dekoral | grzyby
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
Okpol okna

Okno na dach płaski - kiedy wybrać uchylne, a kiedy nieotwierane?

Okna w dachach płaskich montuje się przede wszystkim po to, żeby doświetlić wnętrza. Ale w niektórych pomieszczeniach, mogą mieć dodatkowe zadanie – wspomagać wentylację. Dlatego rodzaj okna najlepiej dobierać do typu pomieszczenia, jakie będzie się pod nim znajdowało.
Velux

Co można samodzielnie naprawić w oknie dachowym?

Dbając o okna dachowe na co dzień, konserwując je zgodnie z zaleceniami producenta, raczej nie będziemy mieli kłopotów z ich sprawnym funkcjonowaniem ani z ewentualnymi uszkodzeniami. Gdyby jednak rama lub skrzydło okna zostały zarysowane, nastąpiło zużycie powłoki lakieru czy uszkodzenie uszczelki, to warto wiedzieć, że większość tego typu napraw w oknie dachowym można wykonać samodzielnie.
Fototapeta do salonu makro muszli perłowej – Twoje Fototapety

Fototapety abstrakcja

Słowo abstrakcja, z języka łacińskiego, oznacza oderwanie. Owa forma plastyczna sięga aż do paleolitu. Jej znamiona można znaleźć także na starożytnych amuletach i w malunkach zdobiących prehistoryczne jaskinie.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

4 żywioły farb Dekoral

salon
Nasz świat, wedle filozofii starożytnych, tworzą cztery żywioły: woda, ogień, powietrze i ziemia. To, który żywioł jest nam najbliższy, decyduje, czy podczas wakacyjnych wojaży pływamy, chodzimy po górach, czy wzbijamy się w przestworza.

Powiększamy wnętrza kolorem

salon
Często zastanawiamy się jak to się dzieje, że w niektórych pomieszczeniach czujemy się lepiej, niż w innych. Weseli gospodarze, przyjemne zapachy i odpowiedni nastrój tłumaczą przyjazny klimat panujący w domu, jednak to nie wszystko...

Remont ścian po powodzi

remont
Opadająca woda odsłania najczęściej znaczne zniszczenia ścian. Początek lata to jednak dobry okres, aby przywrócić naszemu mieszkaniu dawny blask. Piotr Nowacki, ekspert marek Dekoral Professional i Sigma Coatings, pokazuje, jak przeprowadzić gruntowny remont ścian wewnętrznych...

Moda wkracza do łazienek i kuchni

łazienka
Niebieska łazienka i kuchnia w żółci? Te pomysły właśnie odleciały do lamusa. Obecny sezon przynosi kolorystyczną rewolucję w świecie łazienek i kuchni!