X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Obraz słowem malowany – nowy trend w dekoracji wnętrz

dekoracje ścienne
Ulubiony cytaty, motywujące hasło czy nietypowy aforyzm – słowa mają moc. Odwołują się do pragnień, marzeń, życiowej filozofii, wiele mówią o autorze i osobie, która się z nimi utożsamia. A gdyby tak wyrazić siebie, połączyć słowo z obrazem i nadać pomieszczeniom indywidualnego charakteru? Obrazy z napisami – to ostatnio silny trend w aranżacji wnętrz.


Wnętrze we wnętrzu
Obrazy z tekstem zyskują na popularności. Motto, ulubiony cytat, a nawet dowcip – możliwości są nieograniczone. W sieci znajdziemy wiele inspiracji, zarówno w zakresie samych treści, jak i przeznaczenia do poszczególnych pomieszczeń.

Wyróżniające się hasło nadaje wnętrzu indywidualnego, wyjątkowego charakteru. W czasach, w których tak ważna jest oryginalność, obrazy z napisami to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą wyrazić siebie i podkreślić indywidualny charakter wnętrza – mówi Grzegorz Czech z dcngallery.pl.

dekoracje ścienne
Twój podpis na ścianie
Poszukując inspiracji, warto zastanowić się nad tym, co nas motywuje, które słowa są nam bliskie, kto jest naszym autorytetem i w końcu – jaki charakter chcielibyśmy nadać poszczególnym wnętrzom.
Pokój młodzieżowy – jeszcze do niedawna jego ściany zdobiły plakaty ulubionych muzyków czy sportowców. Dzisiaj z powodzeniem zastąpią je obrazy z fragmentem tekstu ulubionej piosenki, cytaty bohaterów filmowych czy idoli. Z psychologicznego punktu widzenia to także możliwość wyrażenia siebie, podkreślenia tego „kim jestem”.

Najbardziej intymnym i kameralnym pomieszczeniem jest sypialnia. Tu możemy pozwolić sobie na bardziej osobiste „wyznania” i cytaty odwołujące się do naszych marzeń, pragnień i uczuć. W salonie natomiast przyjmujemy gości, dlatego zastanówmy się zatem, jak chcemy być przez nich postrzegani, co chcemy o sobie powiedzieć innym. Treści mogą dotyczyć takich kwestii jak: nasze pasje, życiowa filozofia, rodzina, gościnność, relacje z drugim człowiekiem.
Obraz z napisem to stylowy detal, który wpływa na wystrój i styl wnętrza. Jeżeli zdecydujemy się na humorystyczny akcent, możemy być pewni, że takie rozwiązanie ożywi nasze pomieszczenie, a atmosfera od razu stanie się przyjemniejsza. Z pozoru niewielka zmiana, jaką jest kilka słów na ścianie, potrafi dodać artystycznego akcentu do wnętrza, podkreślając jednocześnie naszą kreatywność i pomysłowość. W zależności od barw dominujących w pomieszczeniu, za pomocą tła obrazu i koloru napisu, możemy je rozświetlić lub przyciemnić. Szeroki wybór czcionki daje możliwość dopasowania preferowanego hasła do designu, jaki panuje lub jaki chcemy uzyskać – wyjaśnia Grzegorz Czech z dcngallery.pl.

dekoracje ścienne
Be strong – motywacja gwarancją wygranej
Obok aspektu dekoracyjnego, istotny jest także ten psychologiczny. Przebywanie w pomieszczeniu z motywacyjnym hasłem na obrazie sprawi, że poczujemy się pewniej. To także swojego rodzaju „przypominajka”, która kieruje nas ku wyznaczonym celom, wskazuje wartości, zachęca do podejmowania ryzyka. To potężny motor do działania i zastrzyk energii każdego dnia. Obrazy z napisami motywującymi sprawdzą się nie tylko w mieszkaniach i domach, ale także w pomieszczeniach publicznych i biurach. Salony kosmetyczne, poczekalnie do gabinetów lekarskich, przedszkola, szkoły – aktualny trend nie wyklucza także tych wnętrz.

Pozytywny przekaz powstaje w wyniku połączenia siły obrazu i tekstu – wartości dla nas istotne ujęte są tym samym w stylową, graficzną oprawę. Taki obraz to także świetny i oryginalny pomysł na prezent, nie tylko dla bliskiej osoby.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Dekoracje
2014-06-05 15:06:23
Tagi do artykułu: obrazy | pokoje | ściany | salony
 
Powiązane galerie:
Galeria Sypialnie Sypialnie      
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
Mylove3

Obrazy z górami – malownicza dekoracja wnętrza w trzech odsłonach

Przyroda to niekończące się źródło zachwytów. Możemy podziwiać malownicze pejzaże, rosnące na łące kwiaty czy zmieniające się pory roku i takie widoki nigdy nie stracą na sile. Dzisiaj przyjrzymy się sięgającym chmur wierzchołkom i ośnieżonym górskim zboczom i zobaczymy, czy takie krajobrazy będą się dobrze prezentować w naszym wnętrzu.
Dekoracje świąteczne

Świąteczne dekoracje

Boże Narodzenie to magiczny i szczególny czas, który kojarzy się z blaskiem świec, zapachem choinki i piernika. To właśnie w święta mamy okazję, aby nasz dom wypełnił się wyjątkowym i szczególnym nastrojem, przy pomocy różnego rodzaju ozdób. Dlatego poza prezentami warto zastanowić się nad świąteczną dekoracją naszych wnętrz.
mylo skyscraper style 2

Stylowa siódemka, czyli najpopularniejsze style w aranżacji wnętrz

Podobnie jak w świecie natury znajdziemy najprzeróżniejsze gatunki zwierząt i roślin, tak w świecie aranżacji istnieje wiele stylów, których różnorodność może być źródłem niekończących się zachwytów. Wśród najpopularniejszych rozwiązań warto wymienić siedem, które cieszą się ponadczasowym charakterem. Sprawdź, które pasują do Twojego wnętrza i zainspiruj się nimi, tworząc zachwycający wystrój.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Fototapety z widokiem

fototapeta
Moda na fototapety powstała już w czasach PRL-u. Zdjęcia krajobrazów, lasów czy łąk zdobiły ściany mieszkań. Niestety w czasach transformacji ustrojowej były one symbolem kiczu. Obecnie jest inaczej i te wielkoformatowe grafiki wracają do łask.

Fototapety z tańcem w tle

fototapety
Tańcem można wyrazić niemal wszystko. Jest to wyjątkowa forma ekspresji, która nie tylko ukazuje ważne w naszym życiu rzeczy, ale także mówi o uczuciach i pragnieniach. Motywy taneczne często stanowią inspirację dla artystów, w tym także dla dekoratorów wnętrz.

Fototapeta do salonu

fototapety
Fototapety powróciły do łask i już nie mają nic wspólnego z tandetnymi i oklepanymi widokami sprzed lat. Obecnie taka wielkoformatowa grafika dodaje wnętrzu głębi i dynamiki. Dlatego warto zwrócić uwagę na nowoczesne fototapety do salonu, które pozwolą najbardziej reprezentatywnemu pomieszczeniu w domu zmienić się w pomieszczenie o wyjątkowym charakterze.

Pomysł na salon – jak stosować ścienny kamień dekoracyjny

salon
Kamienie dekoracyjne stanowią ciekawa alternatywę dla farb i tapet. Na rynku dostępne jest wiele wzorów – od skalnych stosów, luźno ułożonych murków po przypominające wyglądem szczapy drewna. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretny model, powinniśmy określić wiodącą stylistykę salonu.