X
 
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Ocieplanie glifów okiennych

Glify okienne i drzwiowe to miejsca w których przegroda jest najcieńsza, przez co niekontrolowanie wychładza się i sprzyja powstawaniu tzw. mostków termicznych. Na zimnej powierzchni muru para wodna skrapla się i stwarza środowisko idealne do rozwoju pleśni oraz grzybów. Jak temu zapobiec?


ocieplanieNajczęstszą przyczyną powstawania grzybów i pleśni jest zła wentylacja. Jeżeli nie, należy sprawdzić glify okienne i drzwiowe. Miejsca w murze w których osadzana jest stolarka zwykle są cieńsze od pozostałej części przegród. Niestety trudno je ocieplić ze względu na małą ilość miejsca.
W takiej sytuacji doskonale sprawdzi się Multipor o grubości 3 cm. Jest to nowy rodzaj mineralnych płyt izolacyjnych idealny do ocieplania od wewnątrz miejsc, które wymagają cienkiej warstwy izolacji. Można ich użyć także do ocieplania ścian przy wymianie okien na nowe, jako „ciepły montaż okien”. Takie zabezpieczenie, oprócz likwidacji potencjalnych mostków termicznych, pozwoli ograniczyć straty ciepła, a w konsekwencji zmniejszyć koszty ogrzewania.

Multipor 3 cm – nowa jakość w ocieplaniu
ocieplanieMineralne płyty Multipor podobnie, jak pozostałe produkty Multipor, charakteryzują się doskonałymi parametrami cieplnymi, paroprzepuszczalnością, całkowitą niepalnością oraz łatwością obróbki.
- Multipor o grubości 3 cm jest doskonałym uzupełnieniem dotychczasowej oferty mineralnych płyt izolacyjnych Multipor, ze względu na możliwość ocieplenia tak newralgicznych miejsc, jak glify okienne. Ich ogromną zaletą jest łatwość obróbki i szybkość montażu. Płyty można przycinać do wymaganego rozmiaru, a dzięki dogodnemu formatowi 60x25 cm można je przyklejać zarówno w pionie, jak i poziomie – mówi Piotr Partyka, doradca klienta Xella Polska.

Multipor 3 cm mocuje się do glifów okiennych za pomocą zaprawy lekkiej Multipor. Struktura płyt pozwala na osiągnięcie dużej trwałości warstwy ocieplenia. Dzięki swojej plastyczności i łatwości obróbki Multipor 3 cm nadaje się także do ocieplania wokół okien o nietypowych kształtach – łukowych, okrągłych, itp.

Uniwersalne zastosowanie
Płyty Multipor o grubości 3 cm można stosować w każdym typie budownictwa, niezależnie od sposobu ocieplania - styropianem czy wełną mineralną. Jest to doskonałe uzupełnienie wszelkich prac termomodernizacyjnych.

***
Więcej informacji o płytach Mulitpor 3 cm znajduje się na stronie http://www.ytong-silka.pl/pl/content/ocieplanie_glifow_okiennych.php

Zachęcamy do obejrzenia filmu z ocieplenia glifów okiennych przy użyciu płyt Multipor 3 cm http://www.youtube.com/watch?v=3vfy6nRGGr8

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Stolarka
2013-07-29 10:31:28
Tagi do artykułu: mostki termiczne | pleśń | grzyby | ocieplanie | izolacje
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
Velux

Co można samodzielnie naprawić w oknie dachowym?

Dbając o okna dachowe na co dzień, konserwując je zgodnie z zaleceniami producenta, raczej nie będziemy mieli kłopotów z ich sprawnym funkcjonowaniem ani z ewentualnymi uszkodzeniami. Gdyby jednak rama lub skrzydło okna zostały zarysowane, nastąpiło zużycie powłoki lakieru czy uszkodzenie uszczelki, to warto wiedzieć, że większość tego typu napraw w oknie dachowym można wykonać samodzielnie.
Projekt Mini1

Mini 4 – projekt domu parterowego dla 4-osobowej rodziny

Domy parterowe to spełnienie marzeń wielu osób, ponieważ potrafią zaspokoić potrzeby mieszkaniowe nawet licznej rodziny. Często zapewniają funkcjonalny rozkład pomieszczeń z przestronnym salonem, w którym każde spotkanie rodzinne będzie niesamowitym przeżyciem. Taki właśnie jest projekt domu Mini 4. Sprawdźmy bliżej jego parametry i rozwiązania instalacyjne.
Projekt Oli3

Dom na wąską działkę? Poznaj projekt Oli II

Działka o niewielkiej szerokości nie oznacza, że trzeba od razu rezygnować z marzeń o przestronnym domu z ogrodem. W tej sytuacji warto zdecydować się na budynek z funkcjonalnie zaplanowaną przestrzenią. Rozwiązaniem problemu może się okazać projekt Oli II – zwarta bryła z komfortowym wnętrzem.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Koszt ocieplenia domu

Ocieplenia domku jednorodzinnego
Materiały do ocieplenia domku jednorodzinnego to koszt od 30-40 zł za mkw, biorąc pod uwagę najtańsze możliwe rozwiązania materiałowe, czyli wykończenie tynkiem mineralnym, i użycie styropianu o grubości 12 cm. Zima się co prawda kończy, ale by dobrze przygotować się do następnej, trzeba kwestię ocieplenia przemyśleć, tym bardziej, że jest to inwestycja kosztowna.

Ocieplanie od wewnątrz

ocieplanie
Prawidłową metodą termoizolacji budynku, jest ocieplanie ścian od zewnątrz, szczególnie w naszym klimacie. Wówczas, najłatwiej zlikwidować mostki termiczne. Ocieplanie pomieszczeń od środka, powinno być wykonywane tylko w ostateczności. To rozwiązanie może okazać się bardzo kosztowne, nieskuteczne, a na na dodatek zaszkodzić murom.

Jak zbudować ciepły i suchy dom?

izolacje
Dom powinien być ciepły i suchy, od fundamentu po sam dach. Żeby tak było należy zadbać o wyeliminowanie mostków termicznych, które są słabym punktem ochrony termicznej budynku. Ekspert z firmy Stahlton Polska podpowiada jak tego dokonać.

Poddasze bez wilgoci i pleśni

poddasze
Parterowe domy z poddaszem wyrastają spod ziemi jak przysłowiowe grzyby po deszczu. Na dobre zapomnieliśmy już o starych PRL-owskich „klockach” z płaskim dachem lub domach ze strychem, służącym co najwyżej jako suszarnia i magazyn na niepotrzebne meble i urządzenia AGD.