X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Wykładziny linoleum

Przykrycia podłóg dzieli się ze względu na rodzaj materiału z którego zostały wykonane. Wykładziny z tworzyw naturalnych są droższe od tych z tworzyw sztucznych. Nie oznacza to jednak, że naturalne jest niepowtarzalne i niezastąpione. Designerskie wnętrza są czyste, estetyczne, minimalistyczne, a jednocześnie oddają indywidualny charakter mieszkańców. Indywidualizm wyznaczany jest przez aranżację ścian, dekoracji i umeblowanie. Dopełnienie stanowi posadzka.


wykładziny

To bardzo ważny element w aranżacji wnętrz. Podłoga powinna być idealnie dopasowana i łatwa do utrzymania w czystości. Najwięcej problemów przysparza wybór posadzki do kuchni, łazienki i przedpokoju. Odpowiednimi materiałami, oprócz płytki ceramiczne, są wykładziny elastyczne: PVC, linoleum i podłogi korkowe.

PVC to wykładzina składająca się z trzech warstw. Spód, wykonany z polichlorku winylu,ma funkcję izolacyjną, jest elastyczny, a jednocześnie nierozciągliwy. Kolejna warstwa – nośna, odpowiada za sztywności trwałość. Z warstwą dekoracyjna łączy się za pomocą drobnej siatki z włókna szklanego.Linoleum to materiał wykładzinowy stosowany blisko100 lat. Spodnia warstwa to tkanina jutowa, zatopiona w elastycznej masie z mieszanki olejów, mączek pochodzenia roślinnego, klejów żywicznych i barwników. Warstwę zewnętrzną – dekoracyjną - pokrywa izolacyjna warstwa wosku. Współczesne linoleum wyróżnia trwałość i różnorodność wzorów. Możliwości aranżacji są niemal nieograniczone.

Jeśli decydujemy się na linoleum trzeba wiedzieć, że szerokość rolki powinna być co najmniej równa szerokości pomieszczenia. Sztukowanie domowym sposobem pozostaje widoczne i nieestetyczne.

wykładziny

Jak ułożyć linoleum?
Najważniejsze jest przygotowanie podłoża. Powinno być idealnie równe i odpylone. Każda nierówność i szorstkość będzie widoczna po krótkim czasie użytkowania. Większość nierówności podłoża można skorygować przy pomocy wylewki samopoziomującej. Po wyschnięciu wylewki trzeba ją dokładnie wyszlifować szlifierką. Po odkurzeniu posadzki, trzeba ją zagruntować. Kiedy grunt wyschnie na całą powierzchnię nakładamy klej i rozkładamy linoleum na podłogę. Nierówne krawędzie przycina się nożykiem, a przy ścianie można przymocować listwy wykończeniowe.

Jeśli linoleum było sztukowane, miejsce łączenia maskuje się za pomocą profesjonalnej zgrzewarki, którą dysponują specjaliści.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Wykładziny
Autor: Agnieszka Bykowska
2016-07-22 18:58:56
Tagi do artykułu: wykładziny | PVC | Korek | linoleum
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
mylo skyscraper style 2

Stylowa siódemka, czyli najpopularniejsze style w aranżacji wnętrz

Podobnie jak w świecie natury znajdziemy najprzeróżniejsze gatunki zwierząt i roślin, tak w świecie aranżacji istnieje wiele stylów, których różnorodność może być źródłem niekończących się zachwytów. Wśród najpopularniejszych rozwiązań warto wymienić siedem, które cieszą się ponadczasowym charakterem. Sprawdź, które pasują do Twojego wnętrza i zainspiruj się nimi, tworząc zachwycający wystrój.
MegaHomes1

Recykling poziom ekspert – czyli domy mieszkalne z kontenerów morskich

Adaptacja kontenerów morskich do budowy domów mieszkalnych, to z całą pewnością oryginalne i wciąż jeszcze nowatorskie rozwiązanie. Budownictwo modułowe zyskuje coraz więcej nowych zwolenników i śmielej wchodzi w kolejne obszary rynku. Do niedawna w Polsce budynki mieszkalne z kontenerów budziły skojarzenia z pomieszczeniami noclegowymi dla pracowników sezonowych lub budynkami typowo socjalnymi. Dziś pogląd ten ulega diametralnej zmianie. Domy kontenerowe okazują się być ciekawą alternatywą dla tradycyjnych form budownictwa.
Oto wnętrze rustykalne – odpowiedź na jedną z najgłębszych tęsknot człowieka: potrzebę poczucia bliskości z naturą. Ta tęsknota pachnie pieczonym chlebem, zaprasza by usiąść wygodnie i zwolnić nieco tempo. Nic dziwnego, że wnętrza inspirowane wiejską sielanką wciąż są modne i spotkać je można nie tylko w domach ukrytych w górskiej głuszy, ale również w centrach dużych miast.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Klejenie wykładzin z PVC i linoleum

klej do wykładziny dywanowej
Przyklejanie wykładzin, w szczególności PCV, wymaga cierpliwości i dbałości o każdy szczegół. Przeznaczone do tego celu produkty Tytan Professional – Klej do wykładzin uniwersalny WB-180 oraz Klej do wykładzin z PVC i linoleum WB-170 umożliwiają przeprowadzenie tych czynności w sposób szybki i dokładny...

Kolorowe podłogi w pokoju dziecka

wykładzina
Już wkrótce zabrzmi pierwszy szkolny dzwonek. Dla wszystkich, którzy planują wymianę podłogi w pokoju ucznia, Sklepy Komfort przygotowały specjalną kolekcję paneli, wykładzin, dywanów oraz drzwi, dzięki którym pokój dziecięcy nabierze nowego atrakcyjnego wyglądu.

Posadzki

podłoga
Właściwie dobrana posadzka do naszego domu to istotna sprawa, zarówno ze względów użytkowych jak i estetycznych. Rodzaj posadzki określa jej trwałość, odporność na uszkodzenia oraz wygodę pielęgnacji. Ma także znaczący wpływ na wygląd wnętrza.

Wykładziny

wykładzina
Jeszcze parę lat temu podłoga była niedocenianą częścią naszego domu. Wykładziny kojarzone były z mało wyszukanym dywanem lub linoleum. Obecnie podłogi w domach stanowią jego wizytówkę.