X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Biurowiec Catalina Office Centre

Kancelaria Brochocki, jako polska wiodąca firma specjalizująca się w zakresie doradztwa oraz pośrednictwa w wynajmie oraz sprzedaży nieruchomości komercyjnych, w listopadzie br. została współwyłącznym agentem biurowca Catalina Office Centre.

biurowceCatalina Office Center to nowoczesny 9-piętrowy budynek biurowy o powierzchni około 13 700 m.kw., który zostanie oddany do użytku w czwartym kwartale 2009 roku. Oryginalna budowla spełnia wymogi nowoczesnych biurowców klasy A. Unikalne położenie budynku przy Torze Wyścigów Konnych w Warszawie, u zbiegu ulic Puławskiej, Rzymowskiego i Doliny Służewieckiej zapewnia przyszłym najemcom doskonały dojazd do Centrum oraz do lotniska Okęcie - zarówno komunikacją miejską, jak również samochodem oraz pozwala na ominięcie najbardziej zatłoczonych rejonów Służewca Przemysłowego.


Catalina Office Center została zaprojektowana przez warszawską pracownię Szaroszyk&Rycerski Architekci zgodnie z najwyższymi standardami wykończenia oraz ze szczególną dbałością o maksymalizację efektywności powierzchni biurowej. Można będzie ją aranżować w zależności od potrzeb najemców. Możliwe będą rozmaite układy funkcjonalne, od osobnych niewielkich pokoi dostępnych z korytarza do powierzchni typu open space.


W podziemiach budynku znajdzie się wygodny garaż dla ponad 150 samochodów. Natomiast od strony Al. Wyścigowej będzie dostępnych 66 miejsc postojowych dla najemców i gości.

Generalnym wykonawcą Catalina Office Center jest firma Karmar, która została również pierwszym najemcą inwestycji. Firma podpisała już umowę najmu na 2100 m.kw. powierzchni, na dwóch ostatnich kondygnacjach budynku. Deweloperem obiektu jest Catalina Group, a wyłącznymi agentami są Kancelaria Brochocki Nieruchomości oraz DTZ.

W najbliższych latach nastąpi gwałtowny przyrost powierzchni biurowej w Polsce. Pomimo kłopotów banków oraz inwestorów na światowych rynkach i rokowań, że rynek powinien się uspokoić to procent powierzchni niewynajętych w Centrum Warszawy wynosi obecnie ok. 3 %, a więc jest to odsetek mniejszy niż w większości państw europejskich. Zatem można być pewnym, że rynek nieruchomości biurowych w stolicy ma bardzo duży potencjał. – mówi Andrzej Brochocki z Kancelarii Brochocki Nieruchomości.

Chociaż Warszawa pozostaje najbardziej dojrzałym rynkiem w Polsce to w porównaniu do innych miast europejskich jak Londyn, Paryż czy Frankfurt jest nadal we wczesnej fazie rozwoju. Według raportu „Understanding Office Destinations Poland – Spring 2008” nasycenie rynku powierzchnią biurową w Warszawie wynosi około 160 m.kw. na 100 mieszkańców, podczas gdy średnia dla miast europejskich jest ponad dwukrotnie większa. Dlatego projekt Catalina jest doskonałym produktem na warszawskim rynku biurowym. Stolica Polski jest wciąż perspektywicznym rynkiem, a lokalizacja Catalina Centre Office jest wręcz optymalna dla wielu firm – dodaje Andrzej Brochocki.
2009-03-19 12:37:34
Tagi do artykułu: biurowce | Catalina Office Center | biuro | Warszawa
Inne wiadomości
gryf 3   kosztorys

Piękny dom parterowy, który wybudujesz w cenie mieszkania – to nie mit!

Wiele osób zastanawiających się nad zakupem mieszkania nie bierze pod uwagę budowy domu. Panuje przekonanie, że inwestycja w dom jednorodzinny jest droga i przekracza koszt apartamentu.
zestaw wypoczynkowy

Ogród jako strefa relaksu

Coraz więcej ogrodów spełnia dziś funkcję wypoczynkową. Czasami nawet strefa rekreacji jest najważniejsza i wszystko inne, tj. roślinność czy dekor, jest jej podporządkowane.
Jak przystało na 25-lecie, nie wystarczył tylko tort. Taki jubileusz wymaga przecież czegoś wyjątkowego. Powstał więc… mural!
Veka_Spectral_Colors1

Nowe kolory VEKA Spectral

Producent najwyższej jakości profili okiennych - firma VEKA, ma w swojej ofercie niespotykane dotąd ultramatowe wykończenie powierzchni profili z PVC.
salony

Jak urządzić salon

Salon jest wyjątkowym pomieszczeniem, które stanowi wizytówkę każdego domu. Jest to miejsce odpoczynku, spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Urządzając go warto zachować równowagę pomiędzy funkcjonalnością, a wystrojem.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Recepcja wizytówką biurowca

recepcja
Powszechnie wiadomo, że recepcja jest wizytówką każdej firmy i niezbędnym elementem budowania wizerunku. Taką samą funkcję pełnią recepcje główne w nowopowstających biurowcach - definiują budynek. Są pierwszym miejscem, z którym stykają się pracownicy i goście. Dlatego deweloperzy coraz częściej do aranżacji recepcji przywiązują równie dużą wagę jak do standardów technicznych czy architektury budynku...

Nowe biurowce w Katowicach

biurowiec
Zarząd Reinhold Polska informuje, iż w dniu 12 grudnia 2008 r. Reinhold Polska Project 4 Sp. z o. o. zawarła umowę z firmą Mostostal Warszawa S.A. dotyczącą realizacji projektu o nazwie „Reinhold Center” zlokalizowanego w Katowicach przy ulicy Korfantego 138, polegającą na budowie kompleksów biurowych „B” i ”C”. Wartość umowy wynosi 43 mln złotych netto.

Umowa najmu powierzchni komercyjnej

paragraf
W miarę powrotu koniunktury na najem powierzchni biurowych i handlowych można się spodziewać startu nowych projektów nieruchomości komercyjnych, a także wznowienia realizacji inwestycji zawieszonych z powodu trudności w uzyskaniu finansowania lub znalezieniu najemców...

Biurowiec klasy A+

atrium
Biurowiec klasy A+ kojarzy nam się przede wszystkim ze strzelistą bryłą szkła i stali, siedzibą największych światowych korporacji i historią o tyle żadną, bo sięgającą najwyżej kilka lat wstecz. Utrzymanie tak wysokiego standardu nierozerwalnie wiąże się z młodością budowli, która musi spełniać najbardziej aktualne normy technologii, ekologii i oczekiwań użytkowników.