X
 
Logo Projektoskop.pl
 
 
Kredyty hipoteczne
 
 
 
 
 

Darmowy program do aranżacji i wizualizacji wnętrz

wizualizacje
Remont to doskonała okazja do wprowadzenia zmian we wnętrzu, które nadadzą mu świeżości i indywidualnego charakteru. Zanim powstanie ostateczna koncepcja warto zwizualizować kilka pomysłów na aranżację, aby spośród nich wybrać najlepszy.

Poszukując inspiracji do stworzenia aranżacji wnętrz można wesprzeć się ogólnodostępnymi materiałami graficznymi i poradnikowymi dostępnymi w internecie. Fachowcy radzą jak samodzielnie wyremontować pomieszczenia, wyposażyć je a nawet urządzić, udzielając instrukcji krok po kroku. Nie każdy jednak potrafi wyobrazić sobie gotowe zestawienie wybranych elementów wykończeniowych z kolorystyką ścian, umeblowaniem, oświetleniem i dekoracjami. Z myślą o samozwańczych majsterkowiczach powstał m.in. darmowy program do projektowania wnętrz on-line NET+ 2012.

Darmowy program do wizualizacji wnętrz i samodzielnego projektowania, o przyjaznym interfejsie powstał w 2005 roku. Power NET+ 2012 to najnowsza wersja oprogramowania dostępna na stronach internetowych krajowych i zagranicznych. Chętnie wykorzystują je amatorzy, profesjonaliści, a także producenci mebli, płytek ceramicznych, podłóg, pustaków szklanych i innych produktów aranżacyjnych i wykończeniowych do aranżacji wnętrz. Do wszystkich wersji Power NET+ dostępne są bazy gotowych modeli trójwymiarowych mebli i elementów wyposażenia kuchni, pokoi, biur i łazienek autorstwa CAD Projekt K&A. Można w niej znaleźć między innymi kolekcje mebli BLACK RED WHITE, kolekcje płytek ceramicznych następujących producentów: CERAMIKA KOŃSKIE, CERAMIKA PARADYŻ, CERAMIKA PILCH, DOMINO, KWADRO CERAMIKA oraz VENUS CERAMIKA, a także biblioteki modeli dodatków, urządzeń AGD i RTV, lamp i kominków.


Wśród najczęściej wyszukiwanych darmowych aplikacji 3d on-line jest program do aranżacji kuchni i program do aranżacji łazienki. Urządzenie tych dwóch pomieszczeń jest trudne i wymaga wiedzy z zakresu projektowania mebli, zasad rozmieszczenia funkcji, urządzeń i kompozycji płytek ceramicznych. Aby nie narażać się na dodatkowe koszty związane z bardzo kosztownymi poprawkami zadanie to najlepiej jest zlecić projektantowi wnętrz.

Darmowy program do aranżacji wnętrz pozwala stworzyć trójwymiarowy obraz pomieszczenia urządzonego według zamierzonej koncepcji, przy użyciu konkretnych produktów dostępnych na polskim rynku. Wizualizacje wnętrz online są przydatne do tworzenia szybkich szkiców i koncepcji. Brakuje im jednak cech fotorealizmu, które można osiągnąć jedynie przy użyciu profesjonalnego oprogramowania.

Obsługa darmowych programów do projektowania wnętrz jest łatwa i intuicyjna. Samodzielnie wykonane szkicowe koncepcje aranżacji z pewnością przydadzą się na spotkaniu z projektantem wnętrz. Gotowy projekt można zapisać w postaci plików JPG lub wydrukować.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat programów do projektowania wnętrz, zapraszamy do lektury artykułów:
Programy do projektowania łazienek
Projektowanie łazienki
Programy do projektowania kuchni
Nowe opcje programu CAD Kuchnie
Programy do projektowania mebli
Programy do projektowania wnętrz
Darmowy program do aranżacji i wizualizacji wnętrz
Projektowanie wnętrz
PRO100 - Samodzielna aranżacja wnętrz
Edytor blatów i nowa baza płytek ceramicznych
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Technologia
Autor: Agnieszka Bykowska
2013-01-21 13:18:48
Tagi do artykułu: aranżacje wnętrz | projektowanie wnętrz | wizualizacje | oprogramowanie | CAD
Podyskutuj na forum (0):
 
Bądź pierwszym, który doda komentarz do tego artykułu. Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać nowy komentarz...
 
 
Powiązane galerie:
Galeria Salony, pokoje dzienne Salony, pokoje dzienne Galeria Wnętrza Wnętrza Galeria Kuchnie Kuchnie Galeria Łazienki Łazienki
Inne wiadomości
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
system klucza Blue Compact

Klucz master i klucze z uprawnieniami – co to oznacza w praktyce?

W domu czy biurze, w którym jest wiele par drzwi zamykanych na klucz, można zainstalować system wkładek i klucza master. Polega to na tym, że zamki mogą być otwierane przy pomocy kilku kluczy mających różne zakresy dostępów. Klucz master, zwany również generalnym, otwiera wszystkie wkładki należące do systemu. Są także klucze grupowe, którymi można otworzyć tylko wybrane zamki, a także klucze indywidualne, otwierające jedynie jeden konkretny zamek. Takie systemy mechaniczne działają w wielu obiektach.
łąka

Domy jednorodzinne na wsi

Trend przeprowadzek za miasto jest wciąż aktualny. Koszt działki budowlanej na wsi w znacznej odległości od miasta, jest zdecydowanie niższy, niż w miejscowościach satelitarnych tuż przy jego granicy. Należy jednak wiedzieć, że mieszkanie w cichej i malowniczej lokalizacji oprócz wielu przyjemności niesie ze sobą także i ofiary, np. utrudnioną komunikację.
Ocieplenie poddasza

Nowoczesne izolacje natryskowe

Wybrane technologie izolacyjne mają bezpośredni wpływ na efektywność energetyczną budynków oraz komfort ich użytkowania. Dlatego podczas wyboru metody izolacji, warto wziąć pod uwagę izolacje piankowe oraz powłoki polimocznikowe, które ze względu na swoje liczne zalety stają się coraz bardziej popularne w budownictwie.
salon wizualizacja

Aranżacja drzwi wewnętrznych - bezpłatny program

Producent drzwi wewnętrznych, firma Invado, udostępniła bezpłatny program do aranżacji wnętrz. Dzięki niemu łatwiej podjąć trafną decyzję dotyczącą wyboru drzwi.

Program o nazwie Invado Door Planner dostępny jest bezpłatnie na stronie internetowej firmy: www.invado.pl...
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Edytor blatów i nowa baza płytek ceramicznych

kuchnia
Producent oprogramowania do projektowania wnętrz, firma CAD Projekt K&A, poinformowała, że w programie przeznaczonym do planowania i wyceny wnętrz kuchennych CAD Kuchnie, pojawiła się nowa funkcja ‘Edytor blatów’, pozwalająca na edytowanie umieszczonych w projekcie blatów i ich rysunków...

Nowe opcje Programu CAD Kuchnie

program
CAD Projekt K&A, renomowany producent wysokiej jakości oprogramowania do projektowania wnętrz informuje, że program CAD Kuchnie, służący do projektowania, wyceny i planowania produkcji mebli kuchennych, został poszerzony o możliwość zapisywania dokumentacji utworzonej w projekcie do formatu pliku PDF...

Projektowanie wnętrz z użyciem farb

kuchnia
Do tej pory oprogramowanie oferowane przez CAD Projekt K&A pozwalało użytkownikom na korzystanie z baz producentów mebli, AGD i armatury, wyposażenia wnętrz, podłóg i płytek ceramicznych. Dzięki nowemu modułowi Tikkurila-Colours użytkownicy programów zyskają opcję projektowania z użyciem farb!...

Samodzielna aranżacja wnętrz

projektowanie
Projektowanie wnętrz jest sztuką, w której należy wykazać się umiejętnościami z zakresu znajomości stylów, kompozycji kształtów, dekorów i kolorów. Aranżacje niektórych pomieszczeń, które nie wymagają specjalistycznej wiedzy, można zaplanować samemu. Jakich zasad przestrzegać, aby samodzielna aranżacja wnętrz była udana?