X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Oblicz ile okna oszczędzają na ogrzewaniu

dom jednorodzinny
Firma MS więcej niż OKNA zaprezentowała na swojej stronie internetowej nową wersję kalkulatora energetycznego. Teraz Klienci mają możliwość obliczenia nie tylko parametrów termicznych okien, ale także oszczędności na ogrzewaniu wynikającej z zakupu lepszych jakościowo produktów.


Kalkulator energetyczny pozwala na precyzyjne ustalenie parametru Uw i klasy energetycznej dla okien jedno i dwu- skrzydłowych oraz balkonów. Wcześniej, w odpowiednich polach wystarczy określić typ i rozmiar produktu oraz wariant jego wykonania (czyli rodzaj wkładu szybowego i zastosowanych wzmocnień).

Nowa, dodatkowa funkcja umożliwia z kolei oszacowanie oszczędności na ogrzewaniu, na jakie możemy liczyć, jeśli zdecydujemy się wymienić stare okna. W tym celu wystarczy wprowadzić m.in. wcześniej obliczony współczynnik Uw, powierzchnię okien w całym domu lub mieszkaniu oraz orientacyjną temperaturę panującą w budynku. Część parametrów określi za nas program. Ostatni krok to wybór nośnika energii wykorzystywanego do ogrzewania nieruchomości.


- Podstawowymi atutami przesądzającymi o funkcjonalności kalkulatora jest prostota i intuicyjność – mówi Barbara Sarna z firmy MS więcej niż OKNA - Wypełnienie wszystkich pól nie wymaga specjalistycznej wiedzy i zajmuje dosłownie kilka minut. Aplikacja pozwala wybrać najbardziej opłacalny produkt, przy uwzględnieniu całego okresu eksploatacji.
Podobne, choć znacznie bardziej zaawansowane narzędzia obliczeniowe wykorzystujemy z powodzeniem w przetargach i konkursach dot. dużych realizacji budowlanych.

Z nowego kalkulatora energetycznego można skorzystać poprzez stronę www.ms.pl lub wpisując w przeglądarkę adres www.uvalue.ms.pl. Uzupełnieniem narzędzia jest prezentacja poświęcona opłacalności ekonomicznej stolarki okiennej.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Energooszczędność
2010-09-10 15:59:08
Tagi do artykułu: okna | ogrzewanie | MS więcej niż OKNA | stolarka okienna
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
Projekt Tanita3

Tanita II G2 – nowoczesny dom parterowy z szerokimi przeszkleniami

Osobom lubiącym doświetlone wnętrza spodoba się projekt domu Tanita II G2. Szerokie przeszklenia sprawiają wrażenie otwartej i nieskrępowanej przestrzeni, a ponadto doskonale rozświetlają poszczególne pomieszczenia w parterowym domu. Warty uwagi jest także zadaszony taras, na którym można spędzać czas na świeżym powietrzu w otoczeniu zieleni. Poznajmy bliżej rozwiązania zaproponowane przez Pracownię Projektową Archipelag.
energia elektryczna

Jaką moc mają domowe urządzenia?

Informacje o perspektywie uwolnienia cen prądu, spowodowały, że wielu z nas zaczęło bacznie przyglądać się codziennemu poborowi energii przez urządzenia AGD. Na co zwrócić uwagę i za jakie domowe urządzenia elektryczne płacimy najwięcej?
Dom parterowy Archipelag

3 pomysły na funkcjonalne i energooszczędne domy

Domy energooszczędne nie muszą być brzydkie.Sprawdź pomysły na ciekawe budynki, dzięki którym oszczędzisz na ogrzewaniu.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Nowe kolory okien w ofercie OknoPlus

okna
Z początkiem lipca firma OknoPlus wzbogaciła standardową paletę sześciu kolorów okien o pięć nowych barw inspirowanych naturą: cheyenne, meranti, montana, tiama i vermont, oferując tym samym najszerszą standardową paletę kolorów okien na rynku. Dzięki temu każdy użytkownik może dobrać funkcjonalne okna, idealnie dopasowane do swojego wnętrza.

Stolarka okienna

Stolarka okienna
Rynek stolarki otworowej jest bogaty. Wybierając okna do naszego domu powinniśmy wziąć pod uwagę podstawowe parametry. Dobra izolacyjność cieplna i akustyczna, szczelność i funkcjonalność to cechy pierwszorzędne. Nie bez znaczenia jest więc wybór materiału z którego zostały one wykonane.

Nawiewniki okienne

okno   nawiewnik
Instalacja wentylacyjna, zapewnia wymianę powietrza między wnętrzem naszego domu, a jego otoczeniem. Dobrze działająca naturalna wentylacja umożliwia przedostawanie się świeżego powietrza do pomieszczeń przez nieszczelne okna lub drzwi, które następnie usuwane jest przez kanały wentylacyjne na zewnątrz. Kanały wentylacyjne są w stanie usunąć tyle powietrza z domu, ile się do niego dostanie. Jednak obecnie, prawidłowo działająca wentylacja jest rzadkością.

Jak wybrać okna do domu?

Drzwi balkonowe
Jeśli założymy, że elewacja jest twarzą każdego budynku, to okna są wówczas jego oczami. Sposób w jaki zostały rozmieszczone, ich układ, czy kształt, ale także wielkość ma decydujący wpływ na oblicze całego domu.

Nieprzemyślana decyzja zaszkodzi bez wątpienia każdemu, nawet najładniejszemu budynkowi. Dlatego wszystkie swoje pomysły powinniśmy konsultować z architektem oraz producentem okien już na etapie przygotowywania projektu. Błędów lepiej ustrzec się zawczasu, bo później na ewentualne zmiany będzie już za późno...