X
 
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Skuteczne farby na wilgoć i grzyby

LATEX SATINE – BIO
Wyjątkowo wilgotna aura ostatnich tygodni i skutki powodzi oznaczają często przykre dolegliwości pojawiające się w wielu mieszkaniach. Ciemne wykwity na ścianach i nieprzyjemny zapach stęchlizny oznaczają, że mamy do czynienia z grzybami pleśniowymi.


Praktyka uczy, że nie można lekceważyć pierwszych, najmniejszych nawet oznak pojawienia się tych nieproszonych gości. Nieusunięte w porę kolonie grzybów rozsiewają szybko nowe zarodniki, co bywa przyczyną ciężkich stanów alergicznych, czasami powodujących nawet przewlekłe choroby dróg oddechowych.
Jednak nie tylko wilgoć, podtopienia czy zalania sprzyjają obecności grzybów pleśniowych. Niedostateczna wentylacja, wnikanie wody z zewnątrz, nieszczelne instalacje w kanalizacyjno – wodociągowe czy przemarznięcia ścian mogą doprowadzić do przedostania się wilgoci do wnętrza pomieszczeń i w konsekwencji do rozwoju tych mikroorganizmów.

Znając te uwarunkowania producenci farb stosują w niektórych wyrobach specjalne środki biobójcze, które zakłócają procesy życiowe w komórkach mikroorganizmów i skutecznie hamują ich zdolność do rozmnażania się.


I właśnie takie farby, zawierających aktywne środki do ochrony ścian przed rozwojem grzybów pleśniowych ma w swojej ofercie firma MALFARB. Jedną z nich jest AKRYL W-BIO, przeznaczona do malowania ścian i sufitów wewnątrz budynków. Zawiera specjalne, wysokiej klasy żywice akrylowe i dodatki biobójcze, które skutecznie zabezpieczają powłokę przed rozwojem grzybów. Polecana szczególnie do kuchni, łazienek, obiektów służby zdrowia, zakładów usługowych i przemysłowych, czyli do pomieszczeń narażonych na intensywne działanie wilgoci. AKRYLL W-BIO to wysokiej jakości, ekologiczny wyrób, doskonale kryjący i nadający malowanemu podłożu elegancki, matowy wygląd, a przy tym zapewniający oddychanie ścian.

LATEX SATINE – BIO to kolejna propozycja MALFARBU z właściwościami biobójczymi. W tym przypadku producent znacznie zwiększył zawartość specjalnego spoiwa, co wyraźnie podwyższyło odporność farby na szorowanie na mokro. W efekcie do klientów trafił wyrób, który znakomicie sprawdza się w pomieszczeniach wyjątkowo narażonych na działanie wilgoci oraz w warunkach sprzyjających rozwojowi drobnoustrojów. Farba nadaje się zarówno na nowe powierzchnie jak i uprzednio pomalowane. Pozwala uzyskać powłoki o wyjątkowych walorach estetycznych – przyjaznych w odbiorze, lekkich, o satynowej wręcz delikatności. W świetle słonecznym LATEX SATINE – BIO stwarza niesamowite wrażenie trójwymiarowości pomalowanej powłoki. Polecany przez MALFARB do stosowania w pomieszczeniach, w których wymagana jest szczególna dbałość o wysoką estetykę powierzchni, przy jednoczesnym, skutecznym zabezpieczeniu ścian przed szkodliwym działaniem grzybów pleśniowych.

Obydwie farby są w pełni bezpieczne dla zdrowia, co potwierdzają wymagane przepisami, specjalne atesty higieniczne oraz zezwolenie resortu zdrowia,.
Trzeba przy tym wyraźnie podkreślić, że farby te nie likwidują już istniejących wykwitów spowodowanych inwazją grzybów pleśniowych. Stosowane są wyłącznie prewencyjnie – zabezpieczają wykonane powłoki przed powstawaniem nowych ognisk pleśni. Oznacza to, że zanim przystąpimy do malowania ścian czy sufitów dotkniętych grzybami, należy przede wszystkim zlikwidować przyczyny powstawania grzybni oraz osuszyć ściany. Dopiero wtedy należy mechanicznie usunąć wykwity, potem koniecznie zdezynfekować podłoże specjalistycznym preparatem i na koniec pomalować tak przygotowaną powierzchnię. Tym samym skutecznie uwolnimy się od uciążliwego towarzystwa nie tylko mało estetycznych, ale i szkodliwych dla zdrowia grzybów pleśniowych.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Ścienne
2010-06-22 13:41:40
Tagi do artykułu: grzyby | wilgoć | farby | pleśń
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
Okpol okna

Okno na dach płaski - kiedy wybrać uchylne, a kiedy nieotwierane?

Okna w dachach płaskich montuje się przede wszystkim po to, żeby doświetlić wnętrza. Ale w niektórych pomieszczeniach, mogą mieć dodatkowe zadanie – wspomagać wentylację. Dlatego rodzaj okna najlepiej dobierać do typu pomieszczenia, jakie będzie się pod nim znajdowało.
Velux

Co można samodzielnie naprawić w oknie dachowym?

Dbając o okna dachowe na co dzień, konserwując je zgodnie z zaleceniami producenta, raczej nie będziemy mieli kłopotów z ich sprawnym funkcjonowaniem ani z ewentualnymi uszkodzeniami. Gdyby jednak rama lub skrzydło okna zostały zarysowane, nastąpiło zużycie powłoki lakieru czy uszkodzenie uszczelki, to warto wiedzieć, że większość tego typu napraw w oknie dachowym można wykonać samodzielnie.
Fototapeta do salonu makro muszli perłowej – Twoje Fototapety

Fototapety abstrakcja

Słowo abstrakcja, z języka łacińskiego, oznacza oderwanie. Owa forma plastyczna sięga aż do paleolitu. Jej znamiona można znaleźć także na starożytnych amuletach i w malunkach zdobiących prehistoryczne jaskinie.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Poddasze bez wilgoci i pleśni

poddasze
Parterowe domy z poddaszem wyrastają spod ziemi jak przysłowiowe grzyby po deszczu. Na dobre zapomnieliśmy już o starych PRL-owskich „klockach” z płaskim dachem lub domach ze strychem, służącym co najwyżej jako suszarnia i magazyn na niepotrzebne meble i urządzenia AGD.

Grzyby i pleśń w domu

grzyby
Powstanie grzybów i pleśni może być skutkiem złego eksploatowania lub nieodpowiedniego stanu technicznego budynku. O ile usuwanie pleśni nie jest trudne, tak usuwanie grzyba wiąże się z większym wydatkiem. Istnieje zdecydowana różnica pomiędzy stopniem inwazji obu „szkodników” i sposobem działania na rzecz pozbycia się problemu...

Oddychające ściany

ściana jednowarstwowa
Wysoki poziom wilgotności we wnętrzu mieszkania kładziemy zazwyczaj na karb zbyt szczelnej stolarki okiennej lub niedostatków systemu ogrzewania i wentylacji. Zapominamy jednak, jak wiele w tej kwestii zależy od odpowiedniej izolacji przeciwwilgociowej budynku i właściwości materiałów, z których zdecydujemy się wznieść mury...

Po co mierzyć wilgotność powietrza w domu?

termometr
Za sucho? A może za wilgotno? Często nie zdajemy sobie sprawy z tego jaki wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie, a nawet stan naszych mebli ma niewłaściwy poziom wilgotności w mieszkaniu. Jak szkodzi za suche lub za wilgotne powietrze i jak zbadać poziom wilgotności w mieszkaniu?