X
 
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Polska wersja AutoCAD 2010 już dostępna!

Przykładowy rysunek w programie AutoCAD
AutoCAD 2010 przenosi projektowanie i tworzenie dokumentacji na wyższy poziom. Najnowsza wersja wyposażona została w przełomowe funkcje ułatwiające użytkownikowi pracę nad najbardziej złożonymi projektami. Wśród nich znajdują się narzędzia do projektowania swobodnego, rysowania parametrycznego, a także rozbudowana obsługa PDF – są to najbardziej pożądane funkcje przez dotychczasowych użytkowników AutoCAD i członków Autodesk User Group International (AUGI).


Autodesk, Inc. ogłosił, że polska wersja AutoCAD 2010 – jednego z najpopularniejszych rozwiązań do projektowania i przygotowywania dokumentacji jest już dostępna. Dostępna jest także cała rodzina oprogramowania AutoCAD 2010, dedykowanego dla poszczególnych branż, a także AutoCAD LT 2010 do rysowania i detailingu.

“Od lat bazujemy w naszej pracy na rozwiązaniu AutoCAD, dzięki czemu możemy znacznie zwiększyć efektywność. Każda nowa wersja wnosi kolejne funkcje, które w znacznym stopniu przyspieszają naszą pracę”, powiedział Jay Miller, dyrektor i CAD manager w BHB Consulting Engineers. „Niektóre z genialnych funkcji AutoCAD 2010, takich jak rysowanie parametryczne czy rozbudowana obsługa PDF, pozwalają zaoszczędzić czas i czynią moją pracę łatwiejszą”.Równie wiele AutoCAD 2010 oferuje na płaszczyźnie przygotowywania dokumentacji, komunikacji, weryfikacji i dostosowywania pomysłów projektowych. Dzięki nowym narzędziom do swobodnego modelowania, użytkownicy mogą w prosty sposób przekształcać swoje pomysły w modele 3D i tworzyć niemal każdy kształt, jaki tylko mogą sobie wyobrazić. Nowe możliwości importowania PDF-ów i używania ich jako podkładów oraz rozbudowane funkcje publikowania, upraszczają dwukierunkową komunikację pomiędzy członkami nawet bardzo licznych zespołów projektanckich. Dodatkowo, wprowadzenie narzędzi do kreślenia parametrycznego z możliwością definiowania ograniczeń, pozwala użytkownikom na definiowanie trwałych relacji pomiędzy obiektami, przyspieszając proces wprowadzania istotnych zmian do projektu. AutoCAD 2010 oferuje także druk w 3D, dzięki czemu w prosty i szybki sposób można tworzyć trójwymiarowe modele i prototypy fizyczne – korzystając z połączenia „na żądanie” z serwisem oferującym usługi wydruku 3D lub z własnej drukarki 3D.

„Dostarczenie klientom narzędzi do projektowania 3D, które pozwalałyby im przełamywać kolejne bariery, było naszym priorytetem podczas opracowywania wersji AutoCAD 2010”, powiedział Guri Stark, wiceprezes AutoCAD i Platform Products Business Unit. “Do portfolio AutoCAD dołożyliśmy, te najbardziej wyczekiwane przez naszych klientów funkcje, jak rozbudowana obsługa formatu PDF oraz nowe komendy rysowania w 2D w AutoCAD LT. Patrząc całościowo, nowa wersja AutoCAD oferuje siłę i elastyczność, jakiej wymagali nasi klienci do sprawniejszego tworzenia dokumentacji i projektów."


Rozwiązania z rodziny produktów AutoCAD 2010 dla poszczególnych branż

Zaktualizowane portfolio AutoCADa 2010 zawiera następujące, skierowane do określonych gałęzi przemysłu, aplikacje oparte na platformie AutoCAD:
- AutoCAD Architecture 2010 - program wnoszący szereg ulepszeń do istniejących już funkcji, mających poprawić ogólną wydajność pracy, użyteczność i interoperacyjność, włączając w to nowy, bardziej ‘zadaniowy’ interfejs użytkownika, oferujący większą optymalizację organizacji pulpitu roboczego, większe okno rysowania i szybszy dostęp do narzędzi i komend.
- AutoCAD Civil 3D 2010 - wersja wprowadzająca szereg udoskonaleń, które mają pomóc w szybszym wykonywaniu swojej pracy specjalistom z dziedziny inżynierii lądowej i wodnej, kreślarzom i geodetom. Także tu mamy bardziej ‘zadaniowy’ interfejs użytkownika, kompletniejsze funkcje geodezyjne i służące do modelowania skrzyżowań dróg.
- AutoCAD Electrical 2010 - stworzony specjalnie w celu przyspieszenia budowy elektrycznych systemów sterowania, AutoCAD Electrical oferuje uproszczone środowisko projektowe oraz nową bibliotekę symboli "one-line", by pomóc inżynierom automatykom zwiększyć produktywność. Rozszerzenia wprowadzone do narzędzia Circuit Builder pozwalają projektantom analizować efektywność energetyczną obwodów i podejmować bardziej "ekologiczne" decyzje.
-AutoCAD Map 3D 2010 – wiodące rozwiązanie do tworzenia i zarządzania danymi przestrzennymi. AutoCAD Map 3D 2010 oferuje nowe możliwości pomiarowe, bardziej rozbudowaną analizę danych i nową strukturę pracy.
- AutoCAD Mechanical 2010 – wyposażony w jeszcze większą liczbę inteligentnych funkcji kreślarskich do automatyzacji popularnych zadań projektowych, AutoCAD Mechanical oferuje konstruktorom-mechanikom większą produktywność. Nowe funkcje obejmują uproszczone środowisko projektowe oraz rozszerzenia dotyczące specyfikacji materiałowej, co pomaga osiągnąć spójne efekty na linii produkcyjnej.
- AutoCAD MEP 2010 – oferuje zwiększoną wydajność kreślarską, większą dokładność oraz koordynację projektowania projektantom i kreślarzom w obszarze prac mechanicznych, elektrycznych oraz instalacyjnych. Wśród ulepszeń znajdziemy poprawę wydajności programu, dostępność narzędzi do rysowania pochyłych instalacji rurowych, możliwość znacznie prostszego tworzenia MvParts z brył i zbioru elementów.
- AutoCAD P&ID 2010 – pozwala na tworzenie, modyfikowanie i zarządzanie schematami orurowania i oprzyrządowania. W wersji 2010 AutoCAD P&ID wzbogacono interfejs użytkownika, funkcje rysowania krzywych na schemacie i sposób konfigurowania projektu.

Najnowsze wydanie AutoCADa LT 2010, profesjonalnego programu do rysowania w 2D
i detailingu, oferuje udoskonalanie w pracy z PDF-ami (eksport i import), dodatkowe komendy rysowania w 2D do przeglądania i edytowania rysunków i dodatkowe narzędzia do rysowania w 2D, takie jak ALIGN (wyrównanie), Xref (odnośniki) i Block Attribute (atrybuty bloków), mające zwiększyć ogólną wydajność pracy.

Posiadacze dowolnego produktu z rodziny AutoCAD mogą także za darmo pobrać (o ile ich licencja obejmuje taką opcje) program Autodesk Design Review 2010. Dzięki narzędziom do przeglądania, komentowania i wymiarowania, Design Review umożliwia członkom zespołu projektowego uczestniczenie we wszystkich procesach cyfrowej weryfikacji projektów. Najnowsze wydanie czyni ten proces zupełnie ‘bezbolesnym’, oferując dodatkowo przeglądanie
i wstawianie komentarzy do plików w formacie PDF.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Projektowanie
2009-04-24 15:52:18
Tagi do artykułu: AutoCAD | Autodesk
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
mylo skyscraper style 2

Stylowa siódemka, czyli najpopularniejsze style w aranżacji wnętrz

Podobnie jak w świecie natury znajdziemy najprzeróżniejsze gatunki zwierząt i roślin, tak w świecie aranżacji istnieje wiele stylów, których różnorodność może być źródłem niekończących się zachwytów. Wśród najpopularniejszych rozwiązań warto wymienić siedem, które cieszą się ponadczasowym charakterem. Sprawdź, które pasują do Twojego wnętrza i zainspiruj się nimi, tworząc zachwycający wystrój.
gaz

Jak zmienić sprzedawcę gazu i sporo na tym zaoszczędzić?

Kiedy rachunek za gaz zaczyna nadmiernie obciążać twój budżet możesz, jak w przypadku energii elektrycznej, zmienić sprzedawcę. Wbrew pozorom nie jest to trudne i wymaga przejścia jedynie kilku formalnych kroków. Oto zwięzły poradnik dla wszystkich, którzy potrafią liczyć własne pieniądze, i którzy właśnie pomyśleli o takiej operacji.
dom jednorodzinny

Projekty domów z garażem w piwnicy

Wyznaczenie lokalizacji pod garaż, jest skomplikowanym zadaniem. Garaż, tak samo jak budynek mieszkalny, podlega wytycznym zawartym w decyzji o warunkach zabudowy.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

AutoCAD 2011

AutoCAD 2011
AutoCAD 2011 - nowa wersja oprogramowania Autodesk wspierającego projektowanie komputerowe - dysponuje nowymi narzędziami do modelowania 3D w projektowaniu koncepcyjnym, modelowania powierzchni oraz ustawiania przejrzystości obiektów i warstw. Większość zmian powstała na wniosek milionów użytkowników, dzięki czemu program zwiększa wydajność kreślenia.

AutoCad 2012

AutoCAD
Autodesk pragnie dotrzeć do coraz większej rzeszy profesji. Kolejne edycje programu AutoCAD pozwalają rozwijać rzemiosło i przyśpieszają projektowanie inżynierom na całym świecie. Co nowego w wersji AutoCAD 2012?

AutoCAD 2013

AutoCAD
Najnowszy AutoCAD 2013 zapewnia efektywniejsze wykorzystanie pomysłów projektowych, usprawnia przygotowanie dokumentacji oraz współpracę między projektantami. Ulepszenie oprogramowania powstało w idei prostoty i większej wydajności. Co nowego w AutoCAD LT 2013 i AutoCAD 2013?

Programy do projektowania mebli

program
Programy do kreowania przestrzeni w trzech wymiarach, niegdyś dostępne tylko dla projektantów, dziś są narzędziem powszechnego użytku. O dostępności i uniwersalności decyduje intuicyjny interface, którego nie trzeba się uczyć. Wiele branż korzysta z podobnych aplikacji na swoich stronach internetowych.