X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Idealny materac dla Ciebie

materacW asortymencie IKEA wyszczególniamy pięć podstawowych rodzajów materacy.

Materace sprężynowe
Składają się z obudowy, z poliuretanowej pianki oraz watoliny poliestrowej, w której umieszczane są sprężyny. Materace sprężynowe IKEA posiadają uchwyty i są dwustronne. Sprężynowe konstrukcje (np. typu Bonell lub kieszeniowe), grubość drutu sprężyny oraz watolina wskazują na różnice we właściwościach tego rodzaju materacy.

Materace sprężynowe równomiernie rozprowadzają ciężar oraz eliminują nacisk na poszczególne części ciała. Przewiewna sprężynowa konstrukcja zapewnia dobrą cyrkulację powietrza tworząc chłodny i suchy mikroklimat.

Materace z pianki
Wyróżniamy różne rodzaje pianek. które różnią się od siebie właściwościami, np. pianki zwykłe poliuretanowe czy pianki zapamiętujące kształt. Dzięki tej różnorodności materiałów każdy klient będzie w stanie dopasować odpowiedni rodzaj pianki do swoich indywidualnych potrzeb.


Materace z pianki zapewniają stałe odpowiednie wsparcie podczas snu, ponieważ absorbują gwałtowne ruchy ciała. Niektóre materace z pianki o wysokiej sprężystości, układają się do kształtu ciała, prawidłowo wspierając kręgosłup.

Materace z lateksu
Lateks to miękki i elastyczny materiał z właściwościami umożliwiającymi mu powrót do pierwotnych kształtów. Materac z lateksu zapewnia precyzyjne wsparcie dla całego ciała i równomierne rozprowadzanie nacisku.
Lateks efektywnie absorbuje gwałtowne ruchy ciała w łóżku. Niektóre materace z lateksu posiadają również strefy komfortu, które zapewniają lepsze wsparcie i redukują nacisk na poszczególne części ciała, jak biodra czy ramiona. Strefy wspierają także kręgosłup.

Materace sprężynowe z drewnianą ramą
Materac sprężynowy z drewnianą ramą składa się z rdzenia ze sprężynami otoczonego poliuretanową pianką i poliestrową watoliną zamontowanych w ramie. Komfort materaca zależy od rodzajów sprężyn, ich grubości oraz warstwy watoliny.
Materace sprężynowe równomiernie rozprowadzają ciężar ciała i redukują nacisk na poszczególne jego części. Przewiewna konstrukcja sprężynowa zapewnia świetną cyrkulację powietrza, tworząc przy tym suchy i chłodny mikroklimat.
Dzięki sztywnej ramie, materace sprężynowe z drewnianą ramą mogą być stosowane bez podstawy pod materac, dna łóżka z listew lub ramy łóżka. Materace te, dostępne są głównie w krajach Skandynawskich.


Materace naturalne

Materace naturalne znajdują się wśród asortymentu materacy sprężynowych, sprężynowych z drewnianą ramą oraz lateksowych. Do produkcji tych materacy wykorzystywane są materiały naturalne, np. włosie końskie, wielbłądzie, bawełna, jedwab oraz naturalny lateks.
Naturalne materiały cechują właściwości dobrego mikroklimatu. Seria materacy naturalnych dostępna jest na wszystkich rynkach IKEA.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Sypialnie
2009-05-18 15:45:57
Tagi do artykułu: materace
 
Powiązane galerie:
Galeria Poduszki Poduszki      
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
mylo skyscraper style 2

Stylowa siódemka, czyli najpopularniejsze style w aranżacji wnętrz

Podobnie jak w świecie natury znajdziemy najprzeróżniejsze gatunki zwierząt i roślin, tak w świecie aranżacji istnieje wiele stylów, których różnorodność może być źródłem niekończących się zachwytów. Wśród najpopularniejszych rozwiązań warto wymienić siedem, które cieszą się ponadczasowym charakterem. Sprawdź, które pasują do Twojego wnętrza i zainspiruj się nimi, tworząc zachwycający wystrój.
MegaHomes1

Recykling poziom ekspert – czyli domy mieszkalne z kontenerów morskich

Adaptacja kontenerów morskich do budowy domów mieszkalnych, to z całą pewnością oryginalne i wciąż jeszcze nowatorskie rozwiązanie. Budownictwo modułowe zyskuje coraz więcej nowych zwolenników i śmielej wchodzi w kolejne obszary rynku. Do niedawna w Polsce budynki mieszkalne z kontenerów budziły skojarzenia z pomieszczeniami noclegowymi dla pracowników sezonowych lub budynkami typowo socjalnymi. Dziś pogląd ten ulega diametralnej zmianie. Domy kontenerowe okazują się być ciekawą alternatywą dla tradycyjnych form budownictwa.
Oto wnętrze rustykalne – odpowiedź na jedną z najgłębszych tęsknot człowieka: potrzebę poczucia bliskości z naturą. Ta tęsknota pachnie pieczonym chlebem, zaprasza by usiąść wygodnie i zwolnić nieco tempo. Nic dziwnego, że wnętrza inspirowane wiejską sielanką wciąż są modne i spotkać je można nie tylko w domach ukrytych w górskiej głuszy, ale również w centrach dużych miast.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Sypialnia - strefa nocnego relaksu i odpoczynku

sypialnia
Sypialnia to miejsce wyjątkowe w naszym mieszkaniu. Jest miejscem prywatnym i intymnym, do którego osoby postronne rzadko mają wstęp. Dlatego zastanawiając się na doborem mebli należy uświadomić sobie sprawę najważniejszą - pomieszczenie to powinno być przeznaczone wyłącznie do wypoczynku i snu...

Zdrowy sen w pięknej sypialni

sypialnia
Każdy człowiek bez względu na swoją rasę, pochodzenie społeczne, płeć czy majętność musi podporządkowywać się podziałowi doby na trzy części, z których bezwzględnie najważniejsza to pora snu!.
Sen jest stanem funkcjonalnym układu nerwowego, którego istotą jest czasowy zanik świadomości. Zarówno u człowieka jak i zwierząt wyższych występuje w rytmie dobowym, na przemian z czuwaniem...

Jak urządzić komfortową sypialnię?

sypialnia
Jest jednym z najważniejszych miejsc w domu. Tu odpoczywamy, wyciszamy się i nabieramy sił. Komfortowa sypialnia to przemyślana aranżacja, dobrane kolory ścian i optymalny materac.

Pierwszoplanowa rola stelaża i materaca

sypialnia
Wielu z nas przystępując do zakupu łóżka uwagę przede wszystkim na jego wygląd, sposób wykonania oraz materiał, z jakiego mebel został wykonany. To oczywiście istotne kwestie, na jakie należy zwrócić uwagę, ale nie są najważniejsze, ponieważ łóżko jest jak rama do obrazu. Owym płótnem w tym wypadku są stelaż i materac.