Aranżacje w kolorze indygo

farba niebieska

fot. farba niebieska

Jedną z najmodniejszych barw tego roku jest niebieski w odcieniu indygo. Ten intensywny i nasycony kolor jest obecny wszędzie: w ubraniach, dodatkach, makijażu ale także we wnętrzach.

Przeczytaj również: Harmonia przeciwieństw

Indygo, to kolor który odnajdziemy w palecie barw pomiędzy ciemnym niebieskim a fioletem. Ta wyjątkowa barwa jest dziś inspiracją dla designerów mebli i wnętrz, a także dla projektantów mody. Indygo króluje obecnie na wybiegach pokazów Caroliny Herrery, Versace czy Ungaro.

Jak stosować indygo?
Wybór indygo to postawienie na oryginalność. Ten kolor niewątpliwie sprawdzi się we wnętrzu, jednak ze względu na duże nasycenie, musi być stosowany w odpowiedniej proporcji w stosunku do innych barw w pomieszczeniu. Indygo łatwo użyć we wnętrzach przestronnych i dobrze nasłonecznionych. Jeśli pomieszczenie jest mniejsze, bezpiecznym rozwiązaniem będzie zastosowanie tego koloru we wnęce lub na jednej ze ścian. Wystarczy wówczas dobre oświetlenie, a ciemnoniebieska powierzchnia stanie się atrakcją wnętrza po zmroku.

Gustowne indygo w pokoju nada wnętrzu intymności. Nietuzinkowym pomysłem wystroju, np. salonu, będzie zestawienie indygo z pomarańczową lub czerwoną barwą w elementach wykończenia. W przypadku stylizacji sypialni indygo uspokoją dodatki w odcieniach beżu. Sprawdzi się także w łazience w otoczeniu białego montażu i np. srebrno szarych akcentów − ręczników czy dywaników.

Ciemne, głębokie barwy takie jak indygo wymagają dobrych jakościowo farb, dlatego też Optiva Satin, marki Tikkurila to doskonały wybór. Produkt posiada eleganckie satynowe wykończenie, które dodatkowo podkreśla szlachetny charakter tego koloru. Optiva Satin nie kapie podczas aplikacji, jest odporna na zmywanie i charakteryzuje się dobrym kryciem. Ten ostatni parametr ma istotne znaczenie w przypadku malowania ścian farbą o tak wyrazistej barwie.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)