Awangarda we własnym M

salon

fot. salon

Zjawisko awangardy pojawiło się na początku XX w. Jej twórcy odrzucali dotychczasowy dorobek kulturowy, poszukując nowych rozwiązań. Awangarda powołała do życia m.in.: Futuryzm, Ekspresjonizm, Kubizm, Dadaizm, Surrealizm, Fowizm i Konstruktywizm. Sztuka awangardowa nie trzyma się schematów i trudno ją jednoznacznie sklasyfikować. Jak awangarda wpłynęła na architekturę wnętrz? Dla kogo jest styl awangardowy?

Zobacz również: Efektowne meble 3D do salonu

Dzisiejsze cztery ściany nie służą jedynie do egzystencji po pracy. Mieszkania mogą powiedzieć wiele o swoich właścicielach. Do tego służą między innymi style, będące wyrazem indywidualnych upodobań.
Fototapety Demur
Awangardowy wystrój domu zdobył popularność przede wszystkim wśród ludzi młodych i oryginalnych. Planując aranżację wnętrz w tym stylu, należy nieć zmysł artystyczny i odpowiednią wiedzę na temat nurtu. Jeśli nie posiadamy ani jednego, ani drugiego – warto zdać się na specjalistę i zatrudnić architekta wnętrz.

Awangardowe kreacje dotyczą wszystkiego: od koncepcji wnętrza, po kolorowe dywany, nietypowe lampy, ostre intensywne kolory ścian, fototapety i wzory na ścianach. Połączenia stylów oraz elementów wyposażenia, mają zwracać na siebie uwagę i prowokować. Awangarda nie zezwala na rzeczy zbędne i standardowe. To bunt w czystej postaci. Elementy aranżacji służące do rzeczy zwykłych, codziennych, powinny zostać rozwiązane w niepowtarzalny sposób.

Przeczytaj również: Pokój dla dziewczynki

Wbrew idei jest także urządzenie wnętrza „trochę awangardowo”. Drobne dekoracje i konieczne elementy wyposażenia, nawet te najmniejsze, powinny być utrzymane w duchu zjawiska jakim jest awangarda. Awangarda to nie tylko nurt – to styl życia.

salon

fot. salon

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)