Biel i drewno – duet doskonały zainspirowany naturą

płytki ceramiczne

fot. płytki ceramiczne

Zimą, bardziej niż kiedykolwiek poszukujemy ciepła, światła i domowego klimatu. Tym bardziej doceniamy jasne, przytulne wnętrza. Trendy w aranżacji wnętrz, podobnie jak nasz gust, podlegają zmianom i wpływom. Istnieją jednak takie elementy, jak biel czy drewno, które pomimo przemijającej mody, pozostają aktualne.

Styl szorstkiej wyrafinowanej prostoty
Drewno w roli głównej doskonale czuje się we wnętrzach rustykalnych. Takie wnętrze nawiązuje do zamożnej wiejskiej chaty lub tradycyjnego dworku. Odpowiednie będą podłogi, belki stropowe, czy meble wykonane z drewna. Powinny przy tym wyglądać staro, a nawet lekko topornie. Wszelkie nierówności, sęki, widoczne słoje, są jak najbardziej pożądane. Taki efekt uzyskano na płytkach marki Ceramstic z kolekcji Rustico, stylizowanych na dębowe deski. Do wyboru w odcieniu świeżo ściętego drewna lub celowo postarzonego. Ich faktura, wyjątkowo realistycznie oddaje usianą sękami strukturę drewna. Taka podłoga idealnie będzie wyglądała w zestawieniu z kamieniem, elementami skutego żelaza oraz ceramiką – radzi Joanna Ciecierska, stylistka marki Ceramstic. Płytki sprawdzą się również, jako obudowa kominka, którego nie powinno zabraknąć w klimatycznym wnętrzu. Elementy rustykalne doskonale odnajdują się także w nowoczesnych kompozycjach i przestrzeniach.

płytki ceramiczne

fot. płytki ceramiczne

W małym białym domku
Królująca biel i prostota, w towarzystwie drewna i kamienia, stanowią nieodłączny motyw przewodni stylu skandynawskiego. Jego fenomen polega na uniwersalności zastosowania, podobnie jak ponadczasowość nurtu rustykalnego. Oba kierunki świetnie odnajdą się w zestawieniach aranżacyjnych. Efektem takiego połączenia jest kolekcja płytek Alghero marki Ceramstic. Jasna kolorystyka, stylizowana na wybielone drewno połączona z delikatną ludową koronką, to niebanalne zestawienie, które zadowoli zarówno nowoczesne gusta, jak i te bardziej tradycyjne. Płytki Alghero to propozycja dla miłośników najbardziej romantycznej odmiany stylu ze Skandynawii, nurtu duńskiego słynącego z łagodności i zamiłowania do detalu. W połączeniu z odpowiednimi dodatkami, m.in. naturalnym drewnem, miękkimi tkaninami i blaskiem świec, pomoże wprowadzić do wnętrza ciepło i urok, bez kosztownych modernizacji.

kuchnia

fot. kuchnia

Przeczytaj: Ozdoby na parapet

W połączeniu z odpowiednimi dodatkami, m. in. naturalnym drewnem, miękkimi tkaninami i blaskiem świeć pomoże wprowadzić do wnętrza ciepło i urok, bez kosztownych modernizacji. Dzięki stonowanym barwom i subtelnemu rysunkowi drewna, płytki są uniwersalne i mają nowoczesny charakter. Jednocześnie subtelnie połyskujące dekory o niejednolitej fakturze, naśladującej delikatną koronkę, nadają kolekcji wyrazu, a wnętrzu folkowej energii – mówi Joanna Ciecierska, stylistka marki Ceramstic. REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)