Chłodny beton otulony drewnem

kuchnia

fot. kuchnia

Surowy beton potrzebuje towarzystwa drewna, które złagodzi jego chłodny charakter. Razem stworzą atmosferę przyjaznego loftu, łącząc styl industrialny ze skandynawskim. Odwzorowanie obu materiałów znajdziesz w kolekcjach Loft i Drevo marki Ceramstic, które pomagają Ci wyczarować nowoczesny, a zarazem przytulny klimat.

Na ścianach w kuchni sprawdzi się wielkoformatowa glazura naśladująca beton z kolekcji Loft marki Ceramstic. „Płytki ceramiczne ułożone pionowo wysmuklą wnętrze. Rysunek betonu na poszczególnych płytkach jest zróżnicowany, dzięki czemu naśladują go jeszcze dokładniej” – radzi Joanna Ciecierska, stylistka marki Ceramstic. Dla lepszego efektu warto przy układaniu płytek mieszać ich wzory, a niekiedy obrócić o 180 stopni. Szarą, betonową taflę można przełamać dekoracyjną, połyskującą glazurą Carpet, z misternym wzorem rodem z perskiego dywany. Takie połączenie doda kuchni stonowanej elegancji, nie ujmując jej niczego z nowoczesnego i minimalistycznego charakteru.

płytki ścienne

fot. płytki ścienne

Na podłodze w kuchni najlepiej położyć gres, który radzi sobie z wysokimi temperaturami, wilgocią i jest bardzo trwały. „Gres z kolekcji Drevo, stylizowany na świerk skandynawski, ma nieregularną fakturę i zróżnicowany rysunek drewna, co pozwala uzyskać bardzo realistyczny efekt” – mówi Joanna Ciecierska, stylistka marki Ceramstic. Gres można położyć na podłodze, a także na ścianie, co pozwoli scalić całą przestrzeń wizualnie. Struktura płytek zachowuje charakterystyczne dla drewna naturalne krzywizny i słoje. Cyfrowa technika nadruku wysokiej jakości sprawia, że wzory na płytkach różnią się, tak jak w przypadku naturalnego drewna, idealnie je imitując.

płytki ścienne

fot. płytki ścienne

Przeczytaj również: Naklejki na meble

Pierwsze skrzypce w tej kuchni grają płytki – zarówno te odwzorowujące beton, jak i te inspirowane drewnem. Nie można zapomnieć o detalach, które podkreślają charakter całej aranżacji. Na tle ściany, przypominającej beton, szkło i ceramika nabierają szlachetności. Ponadto kolor szary zmienia swoje oblicze pod względem dodatków. W towarzystwie szkła czy pasteli, a ożywia się w otoczeniu zieleni i oranżu. Z kolei u boku czerni i stali jeszcze bardziej zyskuje na wyrazistości.REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)