Estetyczne i funkcjonalne kabiny prysznicowe

łazienka

fot. łazienka

Minimalistyczna forma, eleganckie detale oraz najwyższa jakość wykonania to wyróżniki nowej, luksusowej kolekcji kabin prysznicowych marki Koralle. Seria S700 to propozycja dla wymagających klientów, którzy pragną stworzyć nowoczesną i funkcjonalną przestrzeń kąpielową.

Przeczytaj również: Piękno jesiennych barw

Kabiny prysznicowe coraz częściej wychodzą poza ramy łazienki. Montowane są także w sypialni czy specjalnych pokojach wypoczynkowych. W takich wnętrzach sprawdzą się ekskluzywne kabiny z kolekcji S700. Subtelne konstrukcje ze szklanych tafli wtopią się w aranżacje pomieszczeń. Duża różnorodność elementów pozwoli na wybór kabiny odpowiadającej gustowi i potrzebom użytkowników.

Kabina dopasowana do wnętrza

Kabina prysznicowa

fot. Kabina prysznicowa

W nowoczesnych aranżacjach kabiny montowane są nie tylko w rogach pomieszczenia, wykorzystywane są w tym celu także różnorodne wnęki i ścianki działowe. Efektownym rozwiązaniem jest przestrzeń kąpielowa w centrum wnętrza, stworzona przy pomocy dodatkowych przepierzeń. Nawet do niestandardowego układu łazienki czy sypialni można dobrać odpowiednią kabinę prysznicową z serii S700. Jedną z propozycji jest kwadratowy model narożny składający się z dwóch ramion, dostępny w różnych wymiarach (od 75 do 150 cm). Projektanci Koralle pomyśleli także o zwolennikach owalnych form. Stylowo prezentuje się 4-elementowa półokrągła kabina z dwoma giętymi modułami, w której skrzydła drzwiowe otwierane są na zewnątrz. W zależności od aranżacji przestrzeni w łazience można wybrać także półokrągły model S700 lewo- bądź prawostronny. Niekonwencjonalnym rozwiązaniem jest montaż kabiny w narożniku dwóch ścianek o nierównych szerokościach. Sprawdzi się tu półokrągła, asymetryczna kabina dostępna w wersji 90 x 75 cm lub 75 x 90 cm.

Kabinę o niestandardowych wymiarach można stworzyć, wykorzystując ściankę boczną i drzwi skrzydłowe prawo- lub lewostronne. Dodatkową opcją jest zamówienie ścianki bocznej na wymiar. Oryginalną kabinę prysznicową można zaprojektować także we wnęce. Do jej szerokości wystarczy dopasować odpowiednie drzwi skrzydłowe. W ramach kolekcji S700 można wybierać spośród sześciu dostępnych modeli – mówi Artur Banasiak, Senior Product Manager ds. B&S, Sanitec KOŁO.

kabina prysznicowa

fot. kabina prysznicowa

Kolekcję kabin prysznicowych S700, mimo dużej różnorodności modeli, wyróżnia spójny design i dbałość o każdy detal. Jej charakterystycznymi elementami są prostokątne, chromowane uchwyty i zawiasy. Konstrukcja kabin bazuje na chromowanych wspornikach, które nadają całości nowoczesnego charakteru. Przejrzyste tafle szkła hartowanego powodują, że wnętrze staje się wyjątkowo przestronne. Kabiny z tej kolekcji będą efektownie wyglądać w eleganckich, minimalistycznych wnętrzach w otoczeniu elementów z metalu, szkła, kamienia lub drewna.

Estetyka w parze z funkcjonalnością
Kabiny z kolekcji S700 marki Koralle można montować na dwa sposoby: bezpośrednio na podłodze lub na brodziku. Klient sam decyduje, która opcja jest dla niego najlepsza. Srebrny profil oferowany jest w każdym zestawie – można go zamontować w dowolnym momencie. Stabilność konstrukcji zapewniają wsporniki przyścienne oraz nieruchome, szklane moduły o grubości 8 mm.

– Kabiny S700 zaprojektowano z myślą o osobach, dla których funkcjonalność powinna iść w parze z walorami estetycznymi. Z tego względu, w modelach S700 opracowano specjalną konstrukcję zawiasów, w których elementy mocujące licują z powierzchnią szyby. Oznacza to, że wewnętrzna powierzchnia kabin jest całkowicie płaska, a przez to łatwa w utrzymaniu czystości. Rozwiązanie to podnosi komfort użytkowania kabin – dodaje Artur Banasiak.

Modele z kolekcji S700 można nabyć z powłoką GlasPlus, która czyni powierzchnię szkła jeszcze gładszą, chroni ją przed osadzaniem się zanieczyszczeń i kamienia. Do tej serii kabin rekomendowane są płytkie brodziki T900, dostępne w wersji półokrągłej, kwadratowej i prostokątnej. Ich minimalistyczny design współgra ze wzornictwem kabin, tworząc nowoczesną i wyrafinowaną całość.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)