Dekoracje do wnętrz inspirowane jesienią

Czerwień, złoto i brąz, to cudowne barwy jesieni. Ta niezwykle kolorowa pora roku inspiruje do aranżacji ciepłej i miłej atmosfery w naszych wnętrzach.

Jesień kojarzy się przede wszystkim z kolorowymi liśćmi, dojrzewającymi owocami w sadach i ogrodach, oraz ciepłymi promieniami słońca ogrzewającymi nas w trakcie spacerów po parku. Jednak jesienna aura może źle wpływać na nasze samopoczucie. Aby polepszyć nastrój sobie i najbliższym wprowadźmy pozytywne skojarzenia o tej kolorowej porze roku do naszego domu, w postaci gustownych aranżacji. O doborze odpowiednich dodatków opowie główna stylistka marki home&you, Hanna Maruta.

dekoracje

fot. dekoracje

Jesień to przede wszystkim mnóstwo ciepłych odcieni – czerwieni, żółci i brązów, przeplatanych gdzieniegdzie zielenią. Taka kolorystyka powinna też przeważać w domu. Pomoże nam to zrelaksować się i poprawi nastrój. Efekt wzmocnią dodatkowo przyjemne w dotyku materiały takie jak plusz czy welur. – radzi Hanna Maruta. Doskonale sprawdzą się na kanapie i fotelach. Puszysty dywan w jasnej barwie i poduszki z jesiennymi motywami, które sprawią, że pokoje staną się jeszcze bardziej przytulne.

dekoracje

fot. dekoracje

Dopełnieniem aranżacji mogą być tematyczne dodatki. W tym sezonie modnym motywem są zwierzęta: ptaki, wiewiórki, jeże, a także leśne skrzaty. Nieodłącznym elementem jesiennego wystroju są także wielobarwne liście zarówno jako motyw na poduszkach i kocach, jak i w postaci pater oraz stroików, a obok nich tradycyjnie kasztany, orzechy, żołędzie i grzyby. Ciekawym pomysłem może być ustawienie w kącie kosza na grzyby. W salonach i w kuchni doskonale sprawdzą się owoce i warzywa wykorzystane jako elementy dekoracyjne. Popularną ozdobą są też stroiki wykonane z kolorowych liści, jarzębiny i innych leśnych skarbów. Jeśli nie mamy własnego ogrodu, jabłka, gruszki i dynie zastąpić możemy dostępnymi w sklepach figurkami, świecami i świecznikami w takich kształtach. – podpowiada Hanna Maruta.

dekoracje

Przeczytaj również: Walentynki w domu

fot. dekoracje

Każda pora roku jest dobrym pretekstem do zmiany wystroju wnętrz. Ciepłe barwy i skarby przyniesione ze spaceru sprawią, że nasze mieszkanie stanie się bardziej przytulne, a oryginalne figurki w kształcie zwierząt wprowadzą wyjątkową atmosferę.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)