Designerskie grzejniki z gładkim frontem

grzejniki

fot. grzejniki

Mogą być pionowe lub poziome. Mogą współpracować z siecią centralnego ogrzewania, pompą ciepła lub kotłem kondensacyjnym. Mogą grzać, wentylować lub chłodzić. Grzejniki z gładkim panelem to inspirujące urządzenia o wielu zaletach i możliwościach zastosowania.

Wśród pionierskich rozwiązań firmy Jaga takich jak technologia małej pojemności wodnej, systemy Dynamic Boost Effect czy Oxygen, znajdują się także grzejniki z gładkim frontem. To wzornicze rozwiązanie wprowadzone na rynek pod koniec lat 80-tych, zachwyciło specjalistów od designu swoim minimalizmem, a serca klientów podbiło wyjątkową stylistyką. Estetyczny front grzejnika sprawił, że nie musiał być już ukrywany w podokiennej niszy, ale mógł być pełnoprawnym dekoracyjnym elementem przestrzeni.

grzejniki

fot. grzejniki

Pierwszym grzejnikiem z gładkim panelem w ofercie firmy Jaga była Linea Plus wprowadzona na rynek w 1989 roku. Ten minimalistyczny model nie tylko otrzymał wiele prestiżowych nagród za wzornictwo, ale stał się inspiracją dla innych producentów. Klienci docenili nie tylko jej niebanalny gładki front, ale również atrakcyjną kolorystykę i dbałość o takie szczegóły jak nienagrzewająca się, łatwa w demontażu obudowa. Do zalet grzejnika Linea Plus należy zaliczyć również także dużą wydajność – urządzenie pracujące w technologii małej pojemności wodnej, szybko nagrzewa się i szybko stygnie, co zmniejsza do minimum jego bezwładność i wpływa na oszczędność energii.

O superekonomiczną technologię grzewczą Low H2O Jaga oprze swoje następne grzejniki z gładkim panelem. Każdy nowy grzejnik będzie miał też coś, co wyróżni go z oferty. Przykładowo, Strada jest prawdziwą maszyną grzewczą, która może osiągnąć olbrzymie wydajności dzięki systemowi dynamicznego doładowania, który jest zamontowany w wymiennikach. Doskonale sprawdza się podczas pracy w systemach niskotemperaturowych, współdziałając z pompą ciepła czy kotłem kondensacyjnym. Znaczenie ma także fakt, że moc ukryta w tym delikatnie wyglądającym grzejniku łączy się z rozwiązaniami ułatwiającymi codzienne użytkowanie.

grzejniki

fot. grzejniki

Na przykład aluminiowo-miedziany wymiennik został polakierowany antystatycznym lakierem ograniczającym przywieranie kurzu i ułatwiającym czyszczenie, zaś obudowa została specjalnie wyprofilowana aby jak najlepiej przylegać do ściany.

Jak pokazuje przykład grzejnika Briza, w gładkiej obudowie można oprócz systemu grzewczego zamknąć dodatkowe funkcje, jak np. chłodzenia. Hybrydowa osobowość pozwala Brizie zapewnić przyjemne ciepło zimą i orzeźwiający chłód latem. Codzienny kontakt z urządzeniem jest bardzo komfortowy, ponieważ hałas generowany przez grzejnik pracujący na pierwszym biegu nie przekracza poziomu 25 decybeli.

Grzejnik Vertiga jest nowością w ofercie firmy Jaga. Model ten potwierdza to, że gładki panel jest pomysłem trafionym w designerską dziesiątkę. Przy okazji, można przekonać się, jak gładka obudowa prezentuje się w pionowym układzie. Dwa modele Vertiga – Primo i Glow – podnoszą formę gładkiej tafli do rangi dzieła sztuki współczesnej we wnętrzu. REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)