Mały grzejnik- duża moc

Clima Canal firmy Jaga to prawdziwy produkt przyszłości. Niewielki, superwydajny grzejnik kanałowy łączy w sobie aż trzy systemy: grzewczy, wentylacyjny i klimatyzacyjny.

grzejnik kanałowy

fot. grzejnik kanałowy

Jak z tego zadziwiająco małego urządzenia (57x 17 cm), które montuje się w kanale o głębokości 8,5 cm udało się producentowi uzyskać ogromną moc, a na dodatek zmieścić w nim funkcję klimatyzacyjną i wentylacyjną? Otóż rekordowa moc grzejnika Clima Canal na poziomie 800 W (grzejnik o najmniejszych gabarytach) do 3200 W (model największy w typoszeregu) jest zasługą wysokiej jakości wymiennika o małej pojemności wodnej. Specjalna konstrukcja aluminiowo miedzianego wymiennika (mniejsze gabaryty, gęściej ułożone lamele), a przede wszystkim bardzo wydajne wentylatory bębnowe, które sprawnie przepompowują powietrze przez wymiennik, sprawiają, że grzejnik świetnie sprawdza się w przypisanych sobie rolach.

Ewenementem jest także wyjątkowo niski poziom hałasu generowanego przez grzejnik, który nie przekracza 29 dbA. Clima Canal jest więc nie tylko mały i superwydajny, ale także bardzo cichy. Opisywany grzejnik przeznaczony został do pracy w instalacji dwururowej i konstrukcyjnie przystosowany również do współpracy z systemem chłodzenia opartym agregat wody lodowej. Zimą wymiennik ciepła może być zasilany gorącą wodą z systemu grzewczego, zaś latem zimną wodą z agregatu. Wystarczy przełączyć grzejnik na odpowiedni system i zaprogramować optymalny tryb działania. Dodatkowo Clima Canal można zamówić ze specjalnym otworem w kanale, przez który nawiewane będzie świeże powietrze z zewnątrz budynku. Dzięki temu grzejnik może też częściowo wentylować pomieszczenie, w którym jest zamontowany.

grzejniki

fot. grzejniki

Sposób montażu Clima Canal to kolejny element, któremu belgijski producent poświęcił wiele uwagi. Tak samo efektywnie grzejnik będzie działał zamontowany w podłodze, jak i w ścianie. Ponadto jego kanał wyposażony został w teleskopową regulację wysokości w zakresie 8,5 – 13 cm, co umożliwia precyzyjne ustawienie grzejnika w stosunku do podłoża. Prosty w użyciu system zatrzasków i elastycznych połączeń pozwala w razie potrzeby łatwo wymontować wymiennik lub wentylatory z kanału i wyczyścić wszystko. Co ważne, kanał grzejnika wyposażony w odpływ skroplin wykonany jest z tworzywa sztucznego, dzięki czemu jest wyjątkowo trwały i bezpieczny.

grzejnik

fot. grzejnik

Producent zadbał również o estetykę tej części grzejnika, która widoczna jest na zewnątrz. Clima Canal dostępny jest z trzema rodzajami kratek aluminiowymi, stalowymi oraz wykonanymi z drewna. Kratki drewniane występują w wersji naturalnej i lakierowanej, kratki z anodowanego aluminium proponowane są w naturalnym kolorze lub w wersji lakierowanej na jeden z 32 kolorów. Clima Canal dostępny jest w następujących rozmiarach: głębokość: 8,5-13 cm, długość: 57-177 cm, szerokość: 17 cm.

Więcej informacji na temat opisanych grzejników oraz systemów Jaga można znaleźć na stronie www.jaga.com.pl Dystrybutorem marki Jaga jest firma ANB Sp. z o.o.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)