Dom w słonecznym otoczeniu

nawierzchnie

fot. nawierzchnie

Udana aranżacja nawierzchni wokół domu nigdy nie jest dziełem przypadku, ale efektem przemyślanych działań i świadomego wyboru charakteru posesji. Już na etapie projektowania, warto dobrać zarówno materiał, kolor jak i kształt ścieżek, podjazdu i tarasu.

W jaki sposób zaprosić słońce do ogrodu na cały rok? Łagodne, ciepłe światło w gamach żółcieni i piasku może zagościć wokół domu na stałe. Jest to tylko kwestia wyboru na etapie projektowania zagospodarowania terenu. Bezpretensjonalne projekty zawsze ujmują swoją skromnością i wdziękiem. Ich prostota i umiar uwodzą nas, nierzadko budząc szczery zachwyt i chęć pozostania na dłużej.

nawierzchnie

Zobacz również: Ogrodzenia z kompozytu

fot. nawierzchnie

Aranżacje oparte na łukach i kołach to zadanie przeznaczone specjalnie dla popularnej trapezowej Piccoli. Niezawodnie sprawdza się ona w krągłych obramowaniach klombów, przy uwydatnianiu różnic terenu, rysowaniu pięknych kompozycji wpisanych wkoło czy poprowadzonych łagodnymi, nieregularnymi łukami. Na większych powierzchniach, podjazdach i tarasach zwykle układamy elementy o większych kształtach. Ten zabieg ma znaczenie zarówno estetyczne jak i praktyczne, bowiem wybór dużych elementów znacznie skraca czas układania, a także optycznie dostosowuje je do skali powierzchni. Dzięki technice barwienia Colormix naprzemiennie zestawienie drobnych kostek przypomina delikatne mozaiki.

Natomiast aranżacje wykonane z systemu dużo większych kostek Via Castello barwionych w technice Colorflex zapewniają efekt urzekający bogactwem delikatnych tonów prawie bez względu na sposób i kolejność ułożenia, który w tym przypadku jest dużo prostszy. Kostki brukowe to niebanalny materiał, z którego z powodzeniem można wnosić murki. Tutaj wykorzystano go w formie okładziny. Dzięki temu zabiegowi zachowano kompozycyjną spójność wykorzystując kształty użyte na podjeździe do garażu.

nawierzchnie

fot. nawierzchnie

Materiał w tym odcieniu znakomicie prezentuje się pośród bujnej zieleni i w pobliżu skarp. Spójność aranżacji uzyskano także dzięki konsekwentnie dobranych schodom. Wykonano je z elementów Kravento grande w tym samym odcieniu piaskowego pastello, z którego powstała cała nawierzchnia wokół domu. Uzyskany w ten sposób pogodny, słoneczny nastrój całej posesji, charakterystyczny dla gorącego południa, współgra z jasną bryłą parterowego domu, zapewniając jego mieszkańcom i przyjaciołom wakacyjną atmosferę przez cały rok.
REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)